Reklama

Konec RD, těhotná a návrat do práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

CoocaCola
Kecalka 481 příspěvků 31.12.17 15:04
Konec RD, těhotná a návrat do práce

Mám situaci, kterou má určitě i více z vás.

Končí mi 31.12.2017 ro­dičovská a 2.1. jdu do práce zpátky, jenže se bojím reakce zaměstnavatele. Jsem v 4. měsíci a vím, že těhotnou nesmí vyhodit, ale jsem tam na plný úvazek na dobu neurčitou a oni mají menší problém.
Tím, že jsem zkrátila řidičák z 3 let na 2 tak mě přesunuli na jiné pracoviště jelikož je to řetězec po celý Praze i dále. Jenže mě tam nechají 14 v zkušební době což je zvláštní když jsem stálý zaměstnanec a pak se rozhodnou jestli si mě tam nechají nebo mě vrátí na původní pracoviště, ale to je jejich věc.

Kdy to těhotenství mám sdělit a jak moc budou zuřit, že jim tam jdu na 2 měsíce?

V prvním těhotenství jsem také dělala do zhruba konce 5. měsíce. Navíc to bylo rizikové těhotenství a předčasně narozené dítě.
Děkuji a hezký Silvestr a šťastný nový rok přeji.

Reklama

Reakce:

Hugita
Kecalka 176 příspěvků 31.12.17 15:25

To ze so zkratis rodicak neznamena ze musis jit do prace, ale asi jsi se tak dohodla. Drzet ti misto musi 3 roky, s tim ze muzes jit na podobne nebo jine stredisko, zarazeni apod. Jako spis nechapu kdyz se bojis reakce zamestnavatele z oznameni tak proc jin nedoneses neschopenku? Protoze nastoupit na 2 mesice a pak ti zase budou pocitan novou materskou, z toho co jsi mela za ty 2 mesice nevim jak je to presne ale to se da zjistit na netu. Jako z jejich pohledu bych ti dala radeji neplacene volno nez te znovu naucit novym vecem a vedet ze na konci unora koncis… :nevim: ale tohle spis prober doma s manzelem jak jste na tom a pak se zamestnavatelem, ja bych jim to rekla rovnou nez nastoupim, ale kdyz mas nastoupit uz 2.1 tak to predem nereknes… :think: tohle jste uz mohli mit rozhodnute v pulce prosince, a ne resit 3 dny pred. Spis se zeptatm jak by bylo tobe kdyz ti nekdo slibi ze nastoupi do prace a za mesic ti rekne vite jsem v 5 mesici? :nevim:

Dzejn111
Kecalka 180 příspěvků 31.12.17 15:28

A nechcete si RD prodloužit na to období cca dvou měsíců a pak jít na neschopenku a MD? U mě to dělá jen 2 dny mezi koncem RD na 2 roky a nástupem na MD a zaměstnavatel jen chce, abych písemné potvrdila, že budu na RD až do doby nástupu na MD, protože na to prodlouzeni mám nárok.

CoocaCola
Kecalka 481 příspěvků 31.12.17 18:05

@Hugita víš jde o to, že mi zvýšili plat a když půjdu na chvíli do práce nebudu mít 8 800 protože kdybych šla na nemocenskou tak by se to počítalo z toho co jsem měla před první mateřskou ze tří měsíců takže se navíc zvyšuje nově podle zákona nemocenská, mateřská a rodičovská mohu ji mít vyšší když půjdu na chvíli aspoň pracovat

CoocaCola
Kecalka 481 příspěvků 31.12.17 18:07

@Dzejn111 víte já jsem v 4. měsíci a poslední částka ta zbytková nejvyšší mi přijde v lednu a do léta by jsme nevyužili musím do práce brala jsem málo předtím teď se to zlepší tak bude vyšší vyměřovací základ

Hugita
Kecalka 176 příspěvků 31.12.17 21:34

Do toho nikdo nevidi, to vis jen ty a tva rodina jak jste na tom. Ale kdyz chces vetsi md, tak myslim ze se pocita z poslednich odpracovanych 3 mesicu, rd i na tento rok zusta a stejna, teda pokud nebudete mit dvojcata. 220 000kc na dobu az 4let. Snad jste si to spocitali dobre…nevim jak fyzicky nebo psychycky narocnou praci vykonavas. Jen ten zamestnavatel ti nebude gratulovat k tehotenstvi, bude akorat nastvany, protoze ty se to zhruba zase naucis a pak odejdes…a dlouho to skyvat taky nebudes moct…prijde mi lepsi kdyby to vedel rovnou, nez to tajit dokud to pujde atd. Ale to je vec narury clovema. Jinak hodne stesti

CoocaCola
Kecalka 481 příspěvků 01.01.18 09:00
@Hugita píše:
Do toho nikdo nevidi, to vis jen ty a tva rodina jak jste na tom. Ale kdyz chces vetsi md, tak myslim ze se pocita z poslednich odpracovanych 3 mesicu, rd i na tento rok zusta a stejna, teda pokud nebudete mit dvojcata. 220 000kc na dobu az 4let. Snad jste si to spocitali dobre…nevim jak fyzicky nebo psychycky narocnou praci vykonavas. Jen ten zamestnavatel ti nebude gratulovat k tehotenstvi, bude akorat nastvany, protoze ty se to zhruba zase naucis a pak odejdes…a dlouho to skyvat taky nebudes moct…prijde mi lepsi kdyby to vedel rovnou, nez to tajit dokud to pujde atd. Ale to je vec narury clovema. Jinak hodne stesti

Náročnou práci no v KFC na pokladně, ale musím do skladu přes malou kuchyň kde hrozí nebezpečí uklouznutí, opatření atd a nemluvě o stresové a musíš být rychlá na každé pozici.

Doktor mě chce dát rovnou na nemocenskou, že jsem krvácela, nízký tlak bolest hlavy, motání, ale práci zvládám a v prvním tehu jsem tam makala do 6. měsíce. A ráda bych šla mezi lidi abych úplně nezblbla teda ven chodíme, ale prd dělám.

Hugita
Kecalka 176 příspěvků 01.01.18 11:58

Ja te neodsuju, neradim, to musi vefet sama na co se citis. Jestli te chtel mudr poslat na nemocenskou tak asi vi proc…musis se rozhodout sama nikdo ti neporadi… :think:

CoocaCola
Kecalka 481 příspěvků 01.01.18 12:41

@Hugita tak já tam jdu kvůli penězům jediné co, že s manželem jsme donluvený že to řeknu šéfovi koncem ledna, tak určitě nebude jasat ale snad mě zato neukamenuje uvidíme

Vickee
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 01.01.18 13:39

Myslim si, ze zrovna v KFC jim to bude uplne u prdu. V takovem provozu jsi zcela postradatelny clovek, takze vydrz do kdy budes chtit a pak se domluv se svym doktorem :roll:

CoocaCola
Kecalka 481 příspěvků 01.01.18 13:57
@Vickee píše:
Myslim si, ze zrovna v KFC jim to bude uplne u prdu. V takovem provozu jsi zcela postradatelny clovek, takze vydrz do kdy budes chtit a pak se domluv se svym doktorem :roll:

No nemyslím si, že jsem tam k prdu. Jestli jsi tam už pracovala někdy, tak jsi tam stejně užitečná jako každý jiný. Jde jim tam o to aby ses překonávala a byla lepší než ostatní. A přesvědčila návštěvníky aby si koupili omáčku navíc i větší hranolky a podobně.
Já už tam pracovala před mateřskou první. Věř mi. K prdu určitě ne. Ale je jasný, že mě manažerka pak dávala více volna a méně práce, a pomáhala ve špičce na kase až z toho vzešlo mango brr litr tolik peněz jo a pak to hradis ze svého účtu no já to mango nezavinila a už se to nedořešilo. A to si dávám záležet navíc ta pokladna počítá Za tebe.

Vickee
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 01.01.18 14:05

Delala jsem nekolik let v obdobnem provozu a ver mi, ze managementu to bude temer jedno. Lidi se tam stridaji jak na bezicim pase, opravdu se z tvoji druhe materske firma nepolozi. Hod nohy nahoru a neres blbosti.

Jestli jsi rozhodnuta tam znovu nastoupit kvuli vetsim penezum, tak nastup a klidne jim muzes hned rict ze jsi tehotna.

Nejsem si jista z pravniho hlediska ale ze zkusenosti… Tech tvych 14 dni je jen aby si na te dane pobocce vyzkouseli, jestli te tam chteji, neni to rozhodne klasicka zkusebni doba.

CoocaCola
Kecalka 481 příspěvků 01.01.18 15:26

@Vickee jo tu zkušební dobu jsem taky už pochopila.
Já to moc dobře vím, že se to tam střídá jak na běžícím pásu. Všichni mi bývalí kolegové tam už nedělají buď jsou též na RD nebo šli jinam. Jedna kolegyně a má kámoška který je 37 tak ta má ještě dva roky s Petříkem šla na mateřskou opar měsíců po mě.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >