Konizace a co dál?

Anonymní
19.1.21 11:18

Konizace a co dal

Ahoj, v tehu jsem měla cytologii lsil a po porodu hsil. Je možné že se to takto může změnit? To už znamená teda rakovina? Byla jsem po té na konizaci děl. Čípku, jenže jsem myslela, že se to tím vyresi, ale ono se musí čekat ještě na výsledky a pak další postup. Mám obavy, mám 3male děti :(máte někdo zkušenosti? Kolegyně na tom byla 2×

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22.1.21 13:31

Dobrý den,

omlouvám se, že vám asi nedám úplně přesně odpověď jakou byste chtěla slyšet, ale když vám nikdo neodpověděl, doporučuji vložit váš dotaz do poradny gynekologa

Přidám i zprostředkovanou poměrně čerstvou zkušenost: moje sestra má 4 děti, musela podstoupit konizaci čípku a právě výsledky vyšly špatně. Má tam prý předrakovinotvorné bujení (doufám, že jsem ten název nespletla), prostě rakovina to ještě není, ale mohla by být a výsledek je ten, že toho vzali málo a musí vzít další část, případně celou dělohu i s čípkem. Dali jí na výběr. Vybrala si rekonizaci, plus očkování, které může a nemusí pomoci. Čeká ji tedy znovu operace čípku a potom znovu čekání na výsledky. Pokud budou opět špatné, bude muset na vyjmutí dělohy.

Držím vám palce, aby vám vše vyšlo a vy jste tyto nervy podstoupit nemusela.

Krásný den

Diana - admin emimina :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
23.1.21 20:03
@Anonymní píše:
Ahoj, v tehu jsem měla cytologii lsil a po porodu hsil. Je možné že se to takto může změnit? To už znamená teda rakovina? Byla jsem po té na konizaci děl. Čípku, jenže jsem myslela, že se to tím vyresi, ale ono se musí čekat ještě na výsledky a pak další postup. Mám obavy, mám 3male děti :(máte někdo zkušenosti? Kolegyně na tom byla 2×

Ahoj, měla jsem stejný nález - léze ve stádiu HSIL (CIN3), ne v těhotenství, ale to nehraje roli. Absolvovala jsem konizaci a vše od té doby v pořádku (7 let). Není to rakovina, je to prekanceróza, tedy stav, ze kterého by se rakovina časem pravděpodobně vyvinula.
Nevím přesně, na jaké výsledky čekáš, ale pravděpodobně na histologii? Ta se dělá vždy, zkoumá se odstraněná tkáň, protože to je nejspolehlivější způsob, jak zjistit, že se nejednalo o nádor a že byly odstraněny všechny špatné buňky a není třeba to „dočistit“.
Pravděpodobnost, že by na histologii zjistili, že to je nádor, je opravdu velmi malá, protože to se skoro vždy pozná už z cytologie nebo vyšetření. Případné dočištění (rekonizace) se může stát, ale také není časté (a není to nic, co by představovalo riziko).
Dalším postupem pak možná lékař myslel to, že v období 2 let po konizaci budeš sledována (častější kontroly a cytologické odběry).
Neboj se, bude to dobré :-) Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat