Kontejnery na oblečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sára 1
Echt Kelišová 9111 příspěvků 06.07.19 11:08
Kontejnery na oblečení

Mám doma hodně oblečení, které je mi malé. Něco je nošené, něco je párkrát vzaté a něco nové. Zabírá mi to hodně místa a už opravdu nebudu čekat, že do toho zhubnu. Něco jsem zkoušela dát na internet na fb, že to prodám. Nikdo se neozval. Nemám čas to obnovovat. Chtěla jsem za to sice něco málo, ale teď se toho chci jen zbavit. Mám toho dvě krabice. Zatím. Jsou dvě možnosti - dát to kontejneru na oblečení a nebo to darovat do obchodu, kde se snaží takové věci prodat. První možnost je pro mě jednodušší, protože v tom obchodu nevím jestli by o to stáli /jsou tam i zimní věci/. Co děláte s takovým oblečením vy? Dáváte do kontejneru? Pár lidí mi tvrdilo, že to jde na hadry. A to mi přijde škoda, protože tam dám některé opravdu hezké věci. Tak jak to tedy je?

Reakce:
Denisa56
Kelišová 6733 příspěvků 06.07.19 11:13

Zrovna nedávno jsem debordelizovala skříně. Měla jsem toho pěknou hromadu včetně zimních bund, kombinéz na lyže, které se už dávno nenosí, hromady košil, svetrů… všechno šlo do kontejneru, ale je to spíš moje pohodlnost, nerada se s něčím sáhodlouze crcám, jako fotit to, zkoušet prodat, shánět, kde by si to kdo eventuelně vzal… to není nic pro mě. Probrala jsem udělala obr hromadu, naložili jsme to do auta a odvezli do sběrného dvora. A šlus, hotovo. :mrgreen:

TeSudička
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 06.07.19 11:14

@Sára 1 ja tohle davam kamaradovi - dela dobrovolnika v kocicim utulku a poradaji jarmarky, kde za ziskane penize jdou na kocicky. Pokud jsi z Prahy, rada te toho zbavim :mavam:

Sára 1
Echt Kelišová 9111 příspěvků 06.07.19 11:16
@TeSudička píše:
@Sára 1 ja tohle davam kamaradovi - dela dobrovolnika v kocicim utulku a poradaji jarmarky, kde za ziskane penize jdou na kocicky. Pokud jsi z Prahy, rada te toho zbavim :mavam:
Škoda, že nejsem z Prahy. :,( Rozhodla jsem se tam přihodit ještě pár věcí a už je toho fakt velikánská hromada.

Příspěvek upraven 06.07.19 v 11:31

veria
Nadpozemská drbna 25766 příspěvků 06.07.19 11:19

Dávám do kontejneru. Prodávat se to podle mne nevyplatí. Nikdo to nechce, nebo za par korun. Z kontejneru to jde (snad) na charitu. Pekne nové věci můžeš dat třeba kamarádce.

Sára 1
Echt Kelišová 9111 příspěvků 06.07.19 11:28
@veria píše:
Dávám do kontejneru. Prodávat se to podle mne nevyplatí. Nikdo to nechce, nebo za par korun. Z kontejneru to jde(snad) na charitu. Pekne nové věci můžeš dat třeba kamarádce.

Jedné kamarádce jsem nabízela, ale nechtěla. Připadala jsem si jak pitomec. Takže už po kamarádkách nenabízím. To je právě - snad. Kdybych si byla jistá, tak to neřeším.

nozu
Extra třída :D 12573 příspěvků 06.07.19 11:32

Já tyto věci dávám do kontejnerů. Provozuje to charita nebo u nás i klokánek. Použitelné věcí buď prodají nebo rozdají, nepoužitelné využijí jako textilní odpad a za získané peníze zase něco potřebného nakoupí. Věci po dětech nejdřív protočím po kamarádkách, aby si vybraly. Zbytek jde opět do kontejneru.

veria
Nadpozemská drbna 25766 příspěvků 06.07.19 11:34

Na tom našem kontejneru je myslím nálepka nake charity. Zítra to ještě prozkoumam. Ale stejně bych to tam dávala, co s tím jinak nevím. Někdy u nás ještě bývají sbírky přímo pro charitu, nosí se to do místního kulturaku (sbírají i jiné věci než oblečení) tak tam to snad opravdu využiji.

Fima
Nadpozemská drbna 29399 příspěvků 06.07.19 11:39

Záleží, kdo ty kontejnery provozuje.
Některé mají soukromé firmy, které to opravdu dál zpracovávají - co jde, prodají v sekáčích, zbytek se zlikviduje. Některé kontejnery jsou ale charitní a tam si to opravdu přebírá a dál zpracovává charita a výtěžek jde jim. Na těch kontejnerech to bývá napsané.

U nás v obci charitní kontejnery nemáme, takže tam házím opravdu jen to, co bych dál nepředala - různé flekaté, roztržené oblečení, staré, které by patrně nikdo nenosil. Ať si to firma zlikviduje. To, co mi je líto vyhodit, protože to krásně poslouží dál, např. oblečení po dětech, nebo své oblečení z čistky ve skříni, vozím do vedlejšího města, kde má Adra svůj charitativní obchod a toto oblečení tam za pár korun prodává. Výtěžek jde potom jim. Mají po městě i svoje kontejnery, kde se to dá v době zavřeného obchodu hodit a už párkrát jsem viděla svoje oblečení na jejich FB v nabídce.

Příspěvek upraven 06.07.19 v 12:14

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1580 příspěvků 06.07.19 11:43

Hezky kousky zasli do Prestupni stanice. Praha. Tam je to na dobrou vec

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 06.07.19 11:47

Případně zkuste nějakou SWAP skupinu na Facebooku. Existuje třeba SWAP Brno, SWAP Plzeň atd… Věci tam můžete nabídnout zdarma nebo za ně chtít něco výměnou - třeba za čokoládu atp. O dámské oblečení tam je většinou zájem.

Kontejnerovy textil jde do tridirny. Dobré věci se prodají second handum a horší jdou na hadry. Jen minimum věcí jde fyzicky k někomu potřebnému. To by byli jinak hrozně přehlcený. Z utrzenych peněz něco jde na charitu.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15035 příspěvků 06.07.19 12:13

Dávám do kontejneru, je to pro mne nejjednodušší

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15359 příspěvků 06.07.19 12:50

Dávám do domova pro opuštěné matky s dětmi, berou to rádi

Uživatel je onlinemingxiao
Povídálka 41 příspěvků 07.07.19 08:16

Babicka chodi na cerveny kriz, babky si tam preberou to hezke a odnesou to domu rodinam a to ostatni se posotupne svazuje do baliku, ktere se posilaji nekam do spalovny. Nez se to zabali do baliku teoreticky si to muze nekdo prijit koupit, ale uprimne se to moc casto nedeje.

Váš příspěvek
Reklama