Jak tohle chápete, jsem normální?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 14:19
Jak tohle chápete, jsem normální?

Ahoj, potřebuju poradit. Nejprve se omlouvám za anonymitu, pro mě osobní(jinak kdyžtak smazat).

Takže. Nevím, jak mám tuhle “věc” vůbec chápat. Jestli je ve mně nějaká “porucha” nebo co. Děje se mi tohle…
Kdykoliv, když jedu autem, na kole nebo i když jdu pěšky, se mi před očima promítají “nehody”. Co kdyby do mě narazilo z boku auto, co kdyby mě teď srazil kamion, co když tu bude zatáčka a já to neubrzdím? Občas je to velmi praštěné, ale nijak tomu nedokážu poručit, aby to přestalo. Předtím se to stávalo jak kdy, poslední dobou je to opravdu pořád. Něco mě nutí na to pořád myslet, i když třeba jedu na kole a prohlížíte si krajinu a jedu si tak zvolna, prostě stejně musím myslet..co kdyby… Začínám si uvědomovat, jestli je tohle vůbec normální.. Prosím, blbé komentáře si nechte(ani nejsem žádný troll). :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lisdoonvarna
Kecalka 126 příspěvků 05.07.19 14:21

Je to uplne normalni. Ma to kdekdo. Patri to k obsesivne kompulzivni poruse, vtirave znepokojujici myslenky. Ma to hodne lidi.
Res s psychologem :mavam:

Janli
Echt Kelišová 9351 příspěvků 05.07.19 14:23

No, jsi paranoidní :nevim:. To chce psychiatra nebo psychologa…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 14:28

Dobře, děkuju moc. Zakladatelka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 14:28

Já to mám teda úplně stejně, ale nikdy mě nenapadlo, že bych (jak píší nade mnou v komentářích) to musela řešit s nějakým odborníkem. :nevim: Ale mě takové „stavy“ začaly, až jsem začala jezdit autem, což je cca 2 roky :think:

Ou
Echt Kelišová 8188 příspěvků 05.07.19 14:31

Jsi zaplavená úzkostí a už je jí tolik, že se protlačila do obsesivních myšlenek.

Není to duševní nemoc ve smyslu schizofrenie, ale už to bude tanocvat na pokraji úzkostných poruch.

To nejlepší co můžeš udělat je najít si psychologa-psychoterapueta a vsoupit do psychoterapie a porozumět zdrojům a mechanismům té úzkosti a naučit se je zvládat.

Čím déle to budeš řešit jen těmi mechanismy, co máš teď, tak tím víc ony úzkosti budou sílit. V tuhle chvíli to nejspíš půjde zvládnout v terapii bez léků, od nějaké fáze už se to pak bez medikace neobejde.

Pro základní porozumění je skvělá tahle kniha https://www.knihydobrovsky.cz/…anit-3629246

Začni s ní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 14:33

Ahoj, tak mě se tohle začalo dít, když jsem nabourala a když potom měl vážnou nehodu i můj bratr. Je to sice jiný případ, ale vím co prožíváš :) ale že by mě napadlo to nějak řešit, to ani ne :) anonym omluv. Jsou tu známý, kteří o bouracce neví :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 14:33

Mně přijde, že už tohle mám dětství (cca od 12 let?) a žádného odborníka jsem zatím nenavštívila. Jen mě to docela znepokojuje, protože se mi to děje prakticky pořád. Zakl.

Ou
Echt Kelišová 8188 příspěvků 05.07.19 14:33

Jinak co může pomoci je praktikování všímavosti a nebo třeba tělesně zakotveného prožívání - tzv. focusingu.

http://focusing.cz/…ng-seminare/
http://praveted.info/mindfulness

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 14:34

@Ou Díky moc!!! Zakl.

Verun83
Extra třída :D 10175 příspěvků 05.07.19 14:42

Obcas mivam, kdyz jedu autem. Dost mi pomahaji afirmace, kdyz sednu do auta, si je rict a v tom duchu pak vnimam cestu. Kdyz uz se mi nejaka tahle myslenka vetre, zazenu ji s vnitrnim pousmanim, ze at si trhne, ze na me nema a mam klid :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 14:48

@Verun83 Dobře, díky! Zakl.

iPodPrd
Kecalka 456 příspěvků 05.07.19 14:50

Pokud se ti to nepromítá jakoby místo obzoru, tak bych to tolik nehrotila, má to kde kdo. Mně se to jednou ale stalo tak, že jsem to viděla před sebou jako naživo - naštěstí na místě spolujezdce, kdybych řídila, tak „tomu“ uhnu a nehoda je na světě. Měla jsem to při extrémním vyčerpání a díkybohu zažila rozum a zařídila si odvoz. Od té doby odmítám řídit nevyspaná, zvlášť teď s mimčem. Úplně si vždycky vzpomenu na tu slátaninu Nezvratný osud :lol:

Edit. hrubka :oops:

mrav
Vesmírná mluvilka 30192 příspěvků 05.07.19 15:00

Po nehodě, kterou jsem před necelýma dvěma roky prožil to mívám taky. A proto se i bojím usednout za volant. Nejhorší je, že ten příběh mám pořád před sebou. :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 15:01

@mrav To je mi moc líto :( Snad to časem bude lepší! Zakl.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama