Kontokorent FIO

Anonymní
18.5.21 14:40

Kontokorent FIO

Ahoj. Poradite mi? Mam ucet u Fio banky, vicemene leží ladem, ale zase tam posilame mesicne penize, ktere zbydou a moc se s ním nehýbe. V nejblizsi dobe chceme koupit dum, ale pres realitku a tak bych potrebovala zajistit finance, protoze 160k za rezervaci a dalsich 20% z ceny proste nedáme najednou dohromady a mam pocit, ze takhle se zdrazovanim nenasetrime nikdy.
Kazdopadne nevim, od ceho se kontokorent odvijí? Ucet je na me, ale jsem na RD. Cilem ale je, vynechat z toho partnera. S financemi problem neni, splátky také ne - penize se tam posilaji mesicne tak 5 - 10k. Mohu i víc, kdyby byl treba z mého druheho účtu.
Uprimne uz nevim, jak jinak koupit nemovitost. Pri kazdem nasetreni vetsi castky jsou nemovitosti drazsi a drazsi a je nám to k ho.nu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2672
18.5.21 15:15

Kdyby si většina lidí chtěla naspořit na bydlení tak se ho dočká, tak v 50 letech a právě od toho jsou banky a jejich úvěr. Jestliže ale nedokážete za 3-5 let naspořit 20% ceny, tak jak chcete 80% následně splatit? Jinak kontokorent není úvěr na nákup nemovitosti (možná nějaké zahrádky), ale spíše má překlenout období řádově v měsících (podobně jako kreditní karta) a poskytuje se v řádu desítek tisíc a bývá oproti úvěru nebo hypotéce nevýhodnější a odvíjí se většinou od historie klienta.

Příspěvek upraven 18.05.21 v 15:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 15:20

@Luboš P Uz jsem o tom cetla, je to blbost. :)
No my nemame problem s prijmy. Mesicni dohromady mame 50k. Ale problem je najem a provozni naklady + sporeni a zvysovani cen nemovitosti. Proste je to nerealne. :roll:
A v praci jsem mela o 3k víc… smlouvu na rok. Mam maturitu, pracovala jsem na urade. Proste nic moc i tak.

• Citovat
  • Nahlásit
2672
18.5.21 15:30
@Anonymní píše:
@Luboš P Uz jsem o tom cetla, je to blbost. :)
No my nemame problem s prijmy. Mesicni dohromady mame 50k. Ale problem je najem a provozni naklady + sporeni a zvysovani cen nemovitosti. Proste je to nerealne. :roll:
A v praci jsem mela o 3k víc… smlouvu na rok. Mam maturitu, pracovala jsem na urade. Proste nic moc i tak.

Když je to nereálné, tak je to nereálné i na Západě bydlí někteří bohatí lidé v (luxusních) nájemních bytech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat