Kontrola nemocenské

Anonymní
18.4.17 10:16

Kontrola nemocenské

Ahojky holky a maminky..chci se zeptat. Jsem ted od dubna na rizikovém…zatím ještě nemocenská- termín mám v září. V práci jsem dělala 12tky. Jde o to, že si dělám jednou týdně školu a současně se stěhuju postupně do valstního a potřebovala bych upravit vycházky nebo je mít neomezeně… ted o víkendu třeba potřebuju být celé dny na novém bytě a doktor mi napsal, že mi může povolit jen max 6 hod. Já vím, že ano jsem na nemocenské atd., že chodí asi i kontroly, ale já ted ten víkend a tu školu potřebuju…no co myslíte, jak to mám udělat. Jak řešíte nebo jste řešily vyycházky vy? Chodily vám kontroly ze sociálky? Jak často? dÍKY :think: :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15533
18.4.17 10:19

Ano chodily, vycházky jsem dodržovala. Kontrola přišla dvakrát. Nemocenskou asi nemáš jen tak - řídila bych se povolenym časem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.17 10:19

Může mi tedy upravit vycházky tak, jak potřebuju? Chodí kontroly k těhotným? Co se stane, když mě jednou nezastihnou doma? Můžou chodit několikrát? :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.17 10:20

Může mi je prodloužit či trochu upravit?

• Citovat
  • Nahlásit
2078
18.4.17 10:21

Kontroly chodi. Ja mela od října dve. Nijak to udelat nejde. Maximalne si na vikend prehodit adresu na neschopence. A na skolu si napsat vychazky tak aby to vycházelo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15533
18.4.17 10:21
@Anonymní píše:
Může mi je prodloužit či trochu upravit?

Mas maximum šest hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
18.4.17 10:22

Prodloužit ne, dej si je na 6 hodin denně, nejlíp asi v celku. Mudr může změnit místo pobytu na několik dní, ale i tam musíš dodržet jen 6 hodin vycházek denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10412

Obávám se, že jiná cesta než ukončení nemocenské a požádání v práci o úpravu pracovní doby vhodnou pro těhotné není. Neomezené vycházky nedostaneš ani omylem, lékařka na víkend může měnit místo pobytu, ale i tam platí vycházky (tzn. můžeš být např. dva dny na jiné adrese, ale i tam se musíš celou tu dobu kromě těch pár hodin vycházek zdržovat, tzn. nemůžeš např. objíždět obchody nebo jezdit sem a tam, nebo být přes den tam a na noc jet jinam). Jinak pro PPM už vycházky neplatí, tak můžeš chvilku tohoto režimu ušetřit tím, že půjdeš na PPM už 8 týdnů před porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2078
@Anonymní píše:
Může mi tedy upravit vycházky tak, jak potřebuju? Chodí kontroly k těhotným? Co se stane, když mě jednou nezastihnou doma? Můžou chodit několikrát? :nevim: :nevim:

Prijdes o část penez z neschopenky :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.17 10:25

Jj chápu…jsem na rizikovém poprvé, tak mne to zajímá no…díky za info

• Citovat
  • Nahlásit
227
18.4.17 10:28

Jak tady již někdo psal, vycházky můžeš mít max. 6 hod. denně. Já jsem třeba na neschopence od konce prosince a ještě mi žádná kontrola nepřišla. Před otěhotněním jsem také začala studovat a školu jsem musela přerušit. Jinak neschopenka jde třeba na víkend napsat na jinou adresu a tam stejně musíš ty vycházky dodržovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1211
18.4.17 10:32

Díky..budu muset to nějak zařídit… :-)

Příspěvek upraven 18.04.17 v 10:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73241
18.4.17 10:37

No, buď ti něco je a pak máš dodržovat podmínky nemocenské a školu v nejhorším přerušit. Nebo ti nic není a pak si máš v práci zařídit převedení na práci vhodnou pro těhotné a nebudeš omezená vycházkami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
18.4.17 10:38

Jsem taky na rizikovem od konce listopadu, kontrolu jsem zatím neměla, ale vycházky dodrzuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1211
18.4.17 10:38

Jj chápu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu