Kontrola nemocenské

Napsat příspěvek
5699
18.4.17 10:47

Na mě i moje kamarádky v těhot. kontrola byla 1-2× po dobu PN. A vždycky 5-10 minut před začátkem nebo po skončení vycházek. Vyloženě se snažili nachytat ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.17 10:48

Hazlíci 8) 8)

• Nahlásit
  • Citovat
20807
18.4.17 10:49
@Anonymní píše:
Hazlíci 8) 8)

Někdo, kdo kontroluje, zda jsou zneužívány státní prostředky je hajzlík? Aha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5699
18.4.17 10:49
@Anonymní píše:
Hazlíci 8) 8)

souhlas :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.17 10:52

Tak určitě těhotná je bude zneužívat…a když chtějí někoho nachytat…to je svinárna..jako chápu to ano, že je to třeba kontrolovat. Ale at se kontrolují třeba ti, co chodí na nemocenskou hodně často, nebo takoví, kdy si zaměstnavatel není jist, zda je opravdu nemocný i přesto, že má od lékaře potvrzení. Když mne budou chtít nachytat, tak asi nachytají, zatím se vycházky snažím maximálně dodržovat.

• Nahlásit
  • Citovat
20807
18.4.17 10:57
@Anonymní píše:
Tak určitě těhotná je bude zneužívat…a když chtějí někoho nachytat…to je svinárna..jako chápu to ano, že je to třeba kontrolovat. Ale at se kontrolují třeba ti, co chodí na nemocenskou hodně často, nebo takoví, kdy si zaměstnavatel není jist, zda je opravdu nemocný i přesto, že má od lékaře potvrzení. Když mne budou chtít nachytat, tak asi nachytají, zatím se vycházky snažím maximálně dodržovat.

Ale těhotenství není diagnoza na nemocenskou, takže ano, těhotná které nic není a tudíž nemá potřebu dodržovat vycházky nemocenské dávky zneužívá a je dobře, pokud na ní přijde kontrola.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5699
18.4.17 11:02

Já měla štěstí na lékařku s lidským přístupem, která nemoralizovala, byla schopna vidět věci barevně a ne černobíle a na moje obavy ohledně kontrol odpověděla, že si nemám s dodržováním vycházek dělat žádné starosti, že mi případně napíše na to datum kontrolu u ní. Mám totiž ještě dvě starší děti, které i přes obtíže v těhotenství bylo nutné vyzvednout ze školy a školky, když cca 1× týdně nemohl tatínek nebo babičky. Opravdu nešlo se na jeden den uschopnit kvůli 10 minutám cesty do školky a školy. A stejně tak jsem nemohla nechat starší děti ve škole nocovat.

Ze zkušenosti vím, že ten kdo se celou PN třese strachy za oknem, že přijde kontrola a bojí se vystrčit nos z domu, potom nejvíc moralizuje o zneužívání dávek. Takoví jsou (nejen mě) k smíchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
512
18.4.17 11:04
@Anonymní píše:

Právě těhotné je zneužívají hodně často. Ne vsechny, samozřejmě, ale v poslední době mi přijde „jsem těhotná, končím v práci“ bez pořádného důvodu. Takže jen ať kontrolují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 11:07

@Aamanda to ale neřeší zakladatelky problém s víkendy - tam ji běžná kontrola u dr jako pojistka nehrozí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.17 11:13

ANO o víkendu potřebuju zařizovat něco na bytě, stěhuji se. Takže ideálně bych ted potřebovala ten víkend +- neomezený..kdo se kdy stěhoval, snad chápe. Školu si nějak domluvím, v rámci vycházek se to dá. Já chci jen říct, že ano jsem na rizikovém, ale z důvodu, že jsem měla předtím ženské problémy, a ano vím, že bych si v životě nedovolila ty vycházky nějak ošulit. Tak jsem ani pořádně nechtěla jít na rizikové, ale dvanáctky v práci jsou náročné i tak.

• Nahlásit
  • Citovat
20807
18.4.17 11:14

@Aamanda A jak by ses o děti starala jako zaměstnaná? Já jsem na PN nebyla ani po operacích, umím se o sebe postarat sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
18.4.17 11:15
@Anonymní píše:
ANO o víkendu potřebuju zařizovat něco na bytě, stěhuji se. Takže ideálně bych ted potřebovala ten víkend +- neomezený..kdo se kdy stěhoval, snad chápe. Školu si nějak domluvím, v rámci vycházek se to dá. Já chci jen říct, že ano jsem na rizikovém, ale z důvodu, že jsem měla předtím ženské problémy, a ano vím, že bych si v životě nedovolila ty vycházky nějak ošulit. Tak jsem ani pořádně nechtěla jít na rizikové, ale dvanáctky v práci jsou náročné i tak.

Na neomezené vycházky mají nárok jen a pouze onkologičtí pacienti a nepřiděluje je běžný lékař, musí o ně žádat, doložit, že jsou potřebné a počkat na schválení. Holt to budeš muset risknout, jinak to nevyřešíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
18.4.17 11:18

Spíš, jelikož znovu opakuju, že jsem prvorodička, myslela jsem, si, že nemocenská v těhotenství je trochu jiná, než u normálně nemocného člověka. Že sice ano nezvládám práci, ale prostě mám nějak upravené vycházky jinak. Navíc, přesně jak to tu někdo psal, když je těhotná ženská sama třeba s dětma…atd. Já se navíc ted stěhuju a prostě jsem potřebovala nějak upravit vycházky mimo trvalý pobyt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.17 11:19

Vidíš, to jsem třeba netušila…nějak to udělám no :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
408
18.4.17 11:31

My se teda taky stehovali, kdyz jsem byla na neschopence na rizikovem, ale muselo se to zvladnout. Stejne jsem mela zakazane cokoli tezkeho nosit apod. takze v dobe vychazek jsem jen delala dohled :lol: a jinak jsem byla doma a pak si jen nechala prehodit adresu :). Bohuzel pokud jsi jednou na neschopence, tak se s takovyma omezenima musi pocitat :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama