Koronavirus a návštěva seniora

6
5.9.20 09:10

koronavirus a návštěva seniora

Dobré ránko, prosím o vaše názory a zkušenosti! Máme 90letou babičku, která na nás naléhá, ať jí o víkendu navštívíme. Navštěvujete v dnešní době seniory? Koronaviru přibývá, bydlíme ve větším městě a pracujeme mezi lidmi. Přemýšlíme, že ji navštívíme orouškovaní, ale stejně pořád nevím, jak se k tomu postavit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14891
5.9.20 09:13

No já si myslím, že samota je pro ní horší než možnost nákazy…takže bych za ní jela…pokud se bojíte, tak s rouškou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14377
5.9.20 09:13

Babička je dospělá, příčetná, přežila válku a padesátá léta, okupaci v 68 a osamělost ji zjevně trápí víc, než riziko nákazy.

Jeďte tam s rouškami, umyjte si po příjezdu pořádně ruce, hlídejte abyste každý používal svůj příbor a sklenici, umyjte po sobě nádobí, aby případně babička nepřišla do kontaktu s vašimi slinami.

A užijte si návštěvu. Za měsíc to bude výrazně rizikovější.

Příspěvek upraven 05.09.20 v 09:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2765
5.9.20 09:14

@Elis40
Já jsem v Praze, takže s dědou (81) jsme se doteď potkali venku na procházce a obešli jsme spolu rybník nebo tak. Přemýšlím, jak teď dále, ale asi to omezíme, nechci ho ohrožovat. Jeho DPS zatím návštěvy nezakazala ale podle mě to brzy nastane…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3749
5.9.20 09:15
@Ou píše:
Babička je dospělá, příčetná a osamělost ji zjevně trápí víc, než riziko nákazy.

Jeďte tam s rouškami, umyjte si po příjezdu pořádně ruce, hlídejte abyste každý používal svůj příbor a sklenici, umyjte po sobě nádobí, aby případně babička nepřišla do kontaktu s vašimi slinami.

A užijte si návštěvu. Za měsíc to bude výrazně rizikovější.

Asi tak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
5.9.20 09:15

Ano, navštěvujeme. Já mám kolem sebe seniory, kteří stejně musí na nákup atd, takže riziku jsou vystaveni pravidelně, a u nás aspoň vím, že nikdo nemá žádné příznaky atd. Izolace mi pro staré lidí připadá jako to nejhorší, co pro ne můžeme udělat… radši jim kontakt přiměřeně dopřeju, pokud není zvýšené riziko (třeba kdy bychom se vraceli ze zahraničí, někdo měl kontakt, necítil se dobře apod, ale to je asi jasné).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1939
5.9.20 09:16

Ano, babicku (87) pravidelne navstevujeme, vzdy bez rousky. Pro ni by bylo 1000× horsi, kdxby jsme nepřijeli, nez kdyby chytla koronavirus. Ona sama rika, ze na neco se umtit musi. Ona navíc nevysedava cele dny doma, ale chodi za kamarádkami, na výstavy nebo do kina. Take se jezdi cele léto koupat k rybniku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3145
5.9.20 09:17

Jakože vy ji nenavštěvujete od března?? 8o Jestli jako fakt tak to je strašný!
Moje babička má sestru, která má silného Alzheimera a tak je v Domově pro seniory se zvláštním režimem. Její dcera ju navštěvovala každý den a teď už tak dloooouho nemůže. Tetu nezabije Covid, ale tyto opatření. Dokud ju její dcera návštěvovala, tak měla sice v hlavě zhasnuto, ale byla soběstačná, teď je z ní úplný ležák, protoze už nemá vůbec důvod se vzchopit, když za ní nikdo nemůže :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
5.9.20 09:24

@Nell2 Ale to ne, navštěvovali jsme po uvolnění zákazu. A také žije s rodinou strýce, není sama. Jen teď mě trochu vyděsilo to stoupající číslo… V rodině jsme se kvůli tomu rozdělili na dva tábory a asi přejdeme do zákopové války :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3145
5.9.20 09:28

@Elis40 a Joo :palec: já jsem trochu váhala v tom březnu, ale pak jsem si říkala, babička už není nejmladší, kdoví jak dlouho budou tyto opatření trvat a bez to skončí umře třeba na infarkt. Takže ju návštěvuju x krát do týdne..a v červenci prodělala CMP a k tomu ještě zjistili další dg, tak jsem za svoje rozhodnutí ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
5.9.20 09:29

@Nell2 Asi už mi to všechno leze na mozek :) Nasadíme roušky a pojedeme. Protože je pravda, že za týden to bude ještě horší… Asi bych měla míň číst zprávy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
5.9.20 09:31

Děkuju všem za přispění do diskuze! :) Leze mi to na mozek, nebudu už číst zprávy. Pěkný víkend přeji! A hodně zdraví!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8881
5.9.20 09:32

Navštěvujeme, dřív jsem doddržovala vše a v podstatě ještě s vlastními opatřeními navíc.
Pak už mi přišlo, že si z nás dělají srandu a kašlu na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3264
5.9.20 09:39

@Elis40 šmarjá samozřejmě jí navštěvujte! Tak se sejděte někde venku, zatím je na to počasí, vezměte si roušku a to riziko je absolutně minimální, že byste ji případně nakazili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
5.9.20 09:41

@Jitul.kaaa9 S tím máme právě potíž - babička má svoji kuchyni a z té se nehne :) Ale s rouškou a vydezinfikovanýma rukama to na chvíli prubnem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama