kostrč

9541
13.6.08 20:00

kostrč

Ahoj, chci se zeptat, zda nemáte některá problémy s kostrčí (ohnutou, zlomenou)? Co vám Dr. řekli v těhu nebo jak jste rodily? Bolí vás kostrč a jakým způsobem chtějí Dr.vést porod? Těhu asi nejsem (zpoždění je sice 9 dní, ale 3 různé testy negat :roll: ) ale jen mě to zajímá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13.6.08 20:42

ahoj,
mne sa nalomila kostrc pri prvom porode, druhy bol z toho dovodu cisarskym rezom.
angie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1806
13.6.08 22:57

Ahoj jowano, kostrč jsem zlomenou měla a taky by mě zajímalo, jestli je i přesto nějaká možnost rodit přirozeně. Zrovna jsme s manželem podstoupili IVF a blíží se okamžik, kdy se má ukázat, jestli se zadařilo. Nic nám nezjistili, na laparce jsem nebyla, tak teď si myslím, že za mojí neplodnost může právě ta kostrč. Moje praktická dr. mě naznačila, že kvůli té zlomenině, budu nejspíš muset rodit císařem. Vtipný je ale, že jiná paktická dr. mě kdysy na můj dotaz odpověděla, že sama zlomenou kostrč měla a rodila přirozeně. Prý se to uvolnilo. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
13.6.08 23:06

Ahoj Rébi, jak může souviset kostrč s neplodností?! 8O Já měla naštípnutý a ne zcela do správné polohy vrácený sakroiliakální kloub (spojení mezi pánví a páteří) a i když jsem o tom v těhotenství věděla víc :cry: tak jsem obě děti porodila přirozeně a bez potíží :wink: -naštěstí…Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9541
14.6.08 07:01

No já si jí narazila 2× hodně a pak ještě parkrát trochu :roll: Ještě jako malá jsem bobovala, vylítla na kopeček a při dopadu na zem byl přímo pod kostrčí šutr, bolelo to hodně snad 3 měsíce, pak asi ve 14l se mi smekly nohy v rybníku po zelenym kamenu a zas kostrčí přímo na něj..zas bolest docela dlouho. I deď když jedu nějakou delší cestu, tak nevim jak sedět, protože bolí.Byla jsem u Dr a ten, jako že rodit v žádným případě, že je 2× ohnutá a že by se mohlo mimi o ní zaseknout. Jiný (stěhovali jsme se) že to nic neni, opích jí kortikoidama a neřešil. Pak jsem měla bolesti v podbřišku po slepáku a srůstech, tak mi doporučili rehab.Paní jsem vše řekla a říkala, že jí zkusí narovnat (dělala to 2× a pokaždé se vrátila zpět do ohnutí, protože se zkrátily vazy a svaly co jí drží a ty jí zas ohly :x Od té doby jsem to nařešila..Asi bych radši rodila SC, jak mě Dr.vystrašil, představa, že se tam mimčo zasekne a kostrč zlomí nebo budou brát kleště mě děsí..Proto se ptám, kterým z vás právě kvůli kostrči doporučili SC a které jste rodily normálně a jak to probíhalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
14.6.08 09:07

ahoj, tak já jsem případ, že kostrč mám prokazatelně po fraktuře a rodila jsem spontánně.
K otázce neplodnosti - ano, může to mít vliv, protože u mě se to poznalo právě z toho, že jsem náhodně byla u fyzioterapeutky a ta pohmatem zjistila, že mám kostrč velmi citlivou, čili z prodělaného traumatu tam mohla vzniknout spasma, která ovlivňuje okolní tkáně a tudíž může způsobovat problémy s cyklem apod. Faktem je, že jsem měla cyklus před porodem velmi nepravidelný a půl roku nám trvalo, než se nám podařilo otěhotnět /spontánně/. Byla jsem tehdy po té fyzioterap. na rentgenu a na něm je skutečně patrná zhojená zlomenina, která způsobila mírné vbočení kostrče směrem dovnitř.
Nicméně na porod to nemělo vliv, a to ani tehdy, kdy lékaři zjistili, že syn bude poněkud „nadměrný“ (odhad UZ byl před indukcí mezi 4,1 a 4,5 kg, nakonec měl 4,77 kg :lol: ). Porodila jsem ho bez epidurálu a jiných medikací spontánně, sice to trvalo celý den, ale poporodní rekonvalescence naprosto v pohodě.
Teď jsem těhotná s dvojčaty /opět přirozeně/, po porodu už se mi cyklus upravil, taky jsem otěhotněla za 3 měsíce „snažení“ /a hned takové „překvápko“ 8O /. A protože jsou mimča dvojvaječná a naposledy na UZ byla hlavičkou dolů, nevzdávám se naděje, že budu rodit spontánně. :) Takže jsem myslím živý důkaz toho, že samotná fraktura kostrče nemusí z hlediska těhotenství i porodu znamenat nic. Samozřejmě posouzení tvého zdravotního stavu před porodem záleží především na porodníkovi (mně při zjištění velkého miminka měřili pánev a pohmatem zkoumali, jestli se hlavička vejde nebo nevejde a porodník byl přesvědčen, že ano a měl pravdu). Asi kdybych řekla, že chci císaře, tak mi ho dělali, ale chtěla jsem to zkusit a přes to, jak to trvalo, toho nelituju, 2. doba byla podle mě rychlá a v pohodě (jen se jí „dožít“ :roll: ).
Tak tolik mé zkušenosti :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13795
14.6.08 10:42
:)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...