Koupě domu a příjem

Anonymní
26.11.20 00:04

Koupě domu a příjem

Ahoj lidi. Chci se zde poradit. Jak ziskat hypoteku, kdyz muj zamestnavatel švindluje?
Jezdim kamionem, mam 45-48 cisteho. Ovsem zamestnavatel mi mzdu posila ze 2 uctu. Z firemniho nejakych 16-18 zaklad a z osobniho ten doplatek. Takze ns ucte mam penez dostatek, ale netusim jak to vysvetlovat bance a financnimu poradci. Chapu, ze to je blbý, ale jsem rád, že práci mám. Jsem na dobu neurčitou, peníze včas a celkem dost i za cenu toho, že jsem obden doma s rodinou.
Nasetrit dostatecnou castku by urcite nekdy slo, ale i tak je to rada nekolika let. Radsi by jsem bral uver, hypo atd… to by poradil poradce. Diky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
167
26.11.20 00:23

Zaměstnavatel švindluje, ale ty taky. Prostě dostáváš část mzdy načerno. Vaše „výhoda“ je v tom, že ojebete stát na odvodech, nevýhoda je v tom, že třeba nedostaneš hypo, podporu v nezaměstanosti atd. - všude se bude hledět na tu ofiko přiznanou částku.
A je to tak v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 00:34
@Karamba2020 píše:
Zaměstnavatel švindluje, ale ty taky. Prostě dostáváš část mzdy načerno. Vaše „výhoda“ je v tom, že ojebete stát na odvodech, nevýhoda je v tom, že třeba nedostaneš hypo, podporu v nezaměstanosti atd. - všude se bude hledět na tu ofiko přiznanou částku.
A je to tak v pořádku.

Samozřejmě. Nerikam, ze mi to vyhovuje, ale nenadelam nic. Jsem rad, ze mam praci. Nikdo se me neptal, oznamili a nazdar. Zajima me jak tohle mam nekde vysvetlovat, teda to, ze mi posila penize PO a pak jeste FO.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 00:38

Uz jsem premyslel i o anonymnim udani na FÚ, ale bál jsem se následků na nás, zamestnance. Ovsem predbehl me byvaly kolega (dostal vypoved) prijela kontrola a NIC se nestalo.
Popravde cekam az se naskytne jina nabidka, ale zatim zadna s tim, abych dostal smlouvu na neurcito jako mám zde a ted jeste ten koronavirus, fabriky malo vyrabi a nepotrebuji odbyt tak jsem ted rad, ze praci mam.

• Citovat
  • Nahlásit
4448
26.11.20 01:08

Tak záleží co máte ve smlouve.
Nebo zajděte za zaměstnavatelem, řekněte zechcete hypotéku, ale s příjmem od nich na to nedosahujete a dojvte se.
Určitě se s Vama zaměstnavatel domluví. Jelikož určitě se Vám také líbilo, že se Vám peníze tak nedanili a kdyby jste nepotřeboval hypotéku, tak to neresite dal.
Nemáte spíš ty peníze jako stravné? Tamto máte jako základ, proste normální mzdu a ty zbylé peníze proste máte jako diety.
Alespoň takhle jsme to viděli na úřadě, jak to veselé chodí s platy kamionaku a ač je to do nebe volající, tak je to legální. :roll:
Takže i výpočet alimentů atd. se nevztahoval na diety. Takže řidičům chodilo pomalu 50 čistého, ale ofiko měli základ třeba 17000 hrubého. A z toho se to vypocitavalo. :roll:
Bohužel, zákony jsou někdy krátké. :roll:
Nechte si dát celý vás plat do smlouvy oficiálně, sice budete dostávat méně, ale dají vám hypotéku. Něco za něco. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1315
26.11.20 05:31

Teď jsem někde dávala hypotéku do kalkulačky banky a kromě příjmů se tam uváděly i diety… Myslím, že to byla air bank

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6448
26.11.20 06:53

Tak diety jsou naprosto legální a zákonné. Kamioňák asi ty pracovní cesty má, takže je musí obdržet i když základní mzdu bude mít 20000 nebo 100000. Ale jsou součástí mzdy, takže těžko by je vyplácel částečně z firemního a částečně z osobního účtu. A taky pochybuju, že by byl zaměstnavatel tak blbý, že by peníze načerno posílal z účtu. Co máte ve smlouvě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4282
26.11.20 07:22
@Anonymní píše:
Ahoj lidi. Chci se zde poradit. Jak ziskat hypoteku, kdyz muj zamestnavatel švindluje?
Jezdim kamionem, mam 45-48 cisteho. Ovsem zamestnavatel mi mzdu posila ze 2 uctu. Z firemniho nejakych 16-18 zaklad a z osobniho ten doplatek. Takze ns ucte mam penez dostatek, ale netusim jak to vysvetlovat bance a financnimu poradci. Chapu, ze to je blbý, ale jsem rád, že práci mám. Jsem na dobu neurčitou, peníze včas a celkem dost i za cenu toho, že jsem obden doma s rodinou.
Nasetrit dostatecnou castku by urcite nekdy slo, ale i tak je to rada nekolika let. Radsi by jsem bral uver, hypo atd… to by poradil poradce. Diky

Tak ono je asi jedno, z jakých účtu posílá výplaty, spíš jde o to, co máte na výplatní pásce. U nás ve firmě mají na ni uvedeno vše vč diet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
26.11.20 07:23

Ted v kvetnu jsme resili neco podobneho ;-) brali jsme si hypo u KB. Manzel taky jezdi, posilaji mu presne zaklad + diety. Vyplata mu ale chodi na jiny ucet nez na kb. Kdyby mu chodila na kb, tak by jen banka mrkla na ten ucet a bylo by. Takhle dostal potvrzeni o prijmech, ktere mu musela vyplnit ucetni z firmy. Uznali nam zaklad + 20tis v dietach mesicne jako prijem ;-) hodne stesti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18206
26.11.20 07:42

Najdi si finančního poradce, ten si s tím bude umět poradit, tohle řeší celkem často a banky s tím umí pracovat. Výhoda je, že že ti to chodí na účet všechno. Sám si hypo neřeš ani neobcházej banky, nech to na profíkovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 08:29

Manžel to tak má taky. Když žádal o hypo tak mu prostě zvedli ty přiznané peníze tak, aby na ni dosáhl.

• Citovat
  • Nahlásit
7084
26.11.20 09:29
@Anonymní píše:
Nasetrit dostatecnou castku by urcite nekdy slo, ale i tak je to rada nekolika let. Radsi by jsem bral uver, hypo atd… to by poradil poradce. Diky

Ahoj,
z pohledu banky máš příjem ten, který deklaruješ v daňovém přiznání. Průser nastane, až někoho začne zajímat, proč ti někdo posílá pravidelně desítky tisíc měsíčně. Předpokládám, že to žádným dokumentem ošetřeno nemáte. Největší fór by byl, kdyby jednou šéf řekl, že to byly půjčky na základě ústně uzavřené smlouvy, a začal po tobě peníze zpětně vymáhat. Ale zpět k tématu - musel bys zkusit zaručit se nemovitostí, ručitelem apod. Jinak nevidím jako reálné na hypotéku s přiznanými příjmy dosáhnout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
26.11.20 10:01
@Anonymní píše:

Jestli je to stravné a cestovní náhrady, tak to švindl není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6448
26.11.20 10:14
@aquarian píše:
Jestli je to stravné a cestovní náhrady, tak to švindl není.

Jenže tazatel nenapsal, jestli jsou to cesťáky nebo ne a jak to má přesně ve mzdě uvedeno. I když pokud by to byl cesťák nevidím důvod, proč by část posílala PO a část FO. Přesně jak napsal @Premek_Orac . Průser bude, až někdo začne zjišťovat proč tazateli chodí každý měsíc desetitisíce na účet a proč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18206
26.11.20 11:06
@Anonymní píše:
Manžel to tak má taky. Když žádal o hypo tak mu prostě zvedli ty přiznané peníze tak, aby na ni dosáhl.

Teď chtějí výpisy rok zpětně, takže pár měsíců to nevyřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat