Bydlet trvale ve sníženém přízemí?

Anonymní
22.11.20 14:27

Bydlet trvale ve sníženém přízemí?

Prosím o radu ty, kteří mají s podobným bydlením zkušenosti. S manželem jsme si našli před deseti lety jako studenti podnájem v bytě v Praze ve sníženém přízemí. Byt má dvě normální okna, ale v podstatě na úrovni terénu a do ulice. Jde o 1+1, ale velké pokoje + další prostory bez oken, kde máme vestavěné skříně a v jedné místnosti je i postel, kde občas přespí návštěva. Není tam okno, ale byt je suchý, žádná plíseň nic takového. Koupelna má malé okénko do světlíku, takže je dobře větraná. Celková plocha bytu je necelých 90 m.

Máme dvě děti, školkové a miminko. Nikdy jsme neplánovali v bytě bydlet trvale. Měli jsme v plánu vzít si hypotéku na 3+1 někde v paneláku. Teď přišel majitel bytu s tím, že by nám ho prodal. Cena odpovídá zhruba tomu 3+1 v paneléku.

Jde o to, že jsme si v naší čtvrti strašně zvykli, všechno je blízko, je to tu krásné, syn chodí do školky. Prostě se nám na sídliště nechce. Na normální byt tady nemáme, to je úplně mimo naše možnosti.

Ale váháme, protože je tu několik nevýhod.
a) jde o nebytový prostor, takže budeme muset ručit domem rodičů.
b) nelze tu mít trvalý pobyt, my ho tu máme takovým trikem, napsal nás tehdy majitel k jedné staré paní (s jejím souhlasem pochopitelně) a protože trvalý pobyt není na byt ale na adresu, tak ho tu máme, prý to tak dělal vždycky. Děti ho dostaly automaticky po mně. Paní zemřela, není kdo by nás odhlásil, ale nikoho jiného k sobě připsat nemůžeme.
c) budeme třicet let splácet byt v suterénu.

Nikdo to zatím neví, nechceme, aby nám byt vyfouknul, než se rozhodneme.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5643
22.11.20 14:31

Do toho bych nešla. Platit takovou raketu za sklepní byt, který ani není veden jako bytový prostor. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
512
22.11.20 14:32

Já bych se porozhlédla po něčem jiném už jenom proto, že je to 1+1

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 14:33
@Wani píše:
Do toho bych nešla. Platit takovou raketu za sklepní byt, který ani není veden jako bytový prostor. :nevim:

Já vím. Neměli jsme to v plánu. Ale když přišla ta nabídka, váháme. Prostě to tady milujeme a nechceme pryč. :,(

Není to vyloženě sklep, je to snížené přízemí. Nemá to sklepní okna, ale normální okna.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 14:35
@Nicole 1234 píše:
Já bych se porozhlédla po něčem jiném už jenom proto, že je to 1+1

Je to 1+1, když počítám jen místnosti s okny, ale další tři místnosti bez oken. A devadesát metrů čtverečních. Máme to chytře řešené, ty dva pokoje jsou světlé, vzdušné, bez krámů, všechny úložné prostory jsou v těch bez oken.

za stejné peníze budeme mít 65 metrů čtverečních na sídlišti. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
75
22.11.20 14:38

Ne tohle fakt ne, ja teď také kupovala byt a byla tam i velice vyhodna nabídka na takový typ bytu jak mate vy. A fakt bych do toho nesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 14:41
@heluska1992 píše:
Ne tohle fakt ne, ja teď také kupovala byt a byla tam i velice vyhodna nabídka na takový typ bytu jak mate vy. A fakt bych do toho nesla.

Já bych spíš potřebovala nějaké praktické zkušenosti. „Do toho bych nešla“ mi napíše dost lidí, kteří takhle nikdy nežili.

My tady už roky bydlíme, má to své nevýhody. Ale máme rádi tu čtvrť.

Ale byli jsme studenti. Teď jsme rodina.

• Citovat
  • Nahlásit
5643
22.11.20 14:43
@Anonymní píše:
Já vím. Neměli jsme to v plánu. Ale když přišla ta nabídka, váháme. Prostě to tady milujeme a nechceme pryč. :,(Není to vyloženě sklep, je to snížené přízemí. Nemá to sklepní okna, ale normální okna.

Já si ten byt dokážu představit, sice má normální okna, ale je to furt předělaný sklep. :nevim: Kdysi jsme jeden viděli při prohlídce, realitka totiž nenapsal, že se jedná o snížené přízemí, ale udělal fotky, že to vypadalo jak normální přízemí. Měla jsem sto chutí se otočit a odejit z prohlídky. Za ten sklepní byt chtěli ještě k tomu majitele hroznou raketu. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1302
22.11.20 14:44

Máte to tam rádi, bydlí se tam dobře… Já bych zkusila smlouvat a trochu snížit cenu. A zjistit, zda by se z toho nemohl bytový prostor dodatečně stát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
22.11.20 14:47

No nevím, já bych taky do toho nešla, ale to je jen můj pocit. Asi si doma sedněte a všichni se o tom pobavte nebo si sepište pro a proti a pak uvidíte. Když se vám tam opravdu hodně líbí, není pak důvod odcházet, jen přemýšlejte jestli je to opravdu výhodní investice i do budoucna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 14:48
@Wani píše:
Já si ten byt dokážu představit, sice má normální okna, ale je to furt předělaný sklep. :nevim: Kdysi jsme jeden viděli při prohlídce, realitka totiž nenapsal, že se jedná o snížené přízemí, ale udělal fotky, že to vypadalo jak normální přízemí. Měla jsem sto chutí se otočit a odejit z prohlídky. Za ten sklepní byt chtěli ještě k tomu majitele hroznou raketu. :lol:

Není to předělaný sklep, vždycky to byl byt. Takové byty nebyly neobvyklé. Přidělané jsou možná ty další prostory.

Potřebovala bych spíš radu někoho, kdo takhle žil. Je mi jasné, že si ještě od našich a tchánovců vyslechnu, že za ty peníze by byly u nás dva domy. Což je skoro pravda.

• Citovat
  • Nahlásit
4783
22.11.20 14:49

Já bych měla problém hlavně s tím trvalákem, to by mohl být do budoucna problém.

Jinak 1+1 o výměře téměř 90m nezní špatně, ale blbé je, že to ani nemáte jak předělat do budoucna, když jsou tam jen dvě okna.

Dejme tomu za 1,5 mil. by se to dalo, ale za tu cenu co Vám řekl, to je prostě mimo. Ale záleží hlavně na Vás, jak a kde chcete žít.

Příspěvek upraven 22.11.20 v 14:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9045
22.11.20 14:50

Za cenu 3+1 v paneláku rozhodně ne a navíc bych se informovala, zda by se to dalo kolaudovat jako obytný prostor a ještě by musel slevit a to v řádu více než milión.
Jinak ani náhodou. Navíc je teda dost síla, že byste dopustili, aby vám rodiče ručili za toto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 14:50
@elibro píše:
Máte to tam rádi, bydlí se tam dobře… Já bych zkusila smlouvat a trochu snížit cenu. A zjistit, zda by se z toho nemohl bytový prostor dodatečně stát?

Cenu majitel nesníží, za tyhle peníze to v pohodě prodá. Nám to nabízí proto, že jsme byli bezproblémoví nájemníci, vždycky jsme platili včas, takže ví, že ho nevodrbem.

Myslím, že bytový prostor má podle pravidel nějaké oslunění a tak. Ale nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
12026
22.11.20 14:51

A co když vás někdo napráská, že bydlíte v nebytovém prostoru? Bál bych se toho, že nějaký úředník nařídí, že se musíte vystěhovat (hygiena, stavební úřad…). Teď žádnou velkou škodu neutrpíte, ale pokud by to bylo vaše - bydlet tam nebudete moci, nikdo si to od vás nepronajme, na další hypotéku už nebudete mít, splácet to budete dalších 30 let…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama