Exekuce plná moc - zrušení

Anonymní
11.11.20 22:17

Exekuce plná moc-zrušení

Zdravím, měla bych otázku ohledne zrušení nebo odvolání z plné moci na exekuce. Partner měl kdysi přítelkyni a podepsal plnou moc na její exekuce. Zajimalo by mě, jestli to jde nějak zrušit, nebo se od toho nějak odvolat, aby to už nemusel platit on ale zase ona. Dekuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
266
11.11.20 22:42

8o jakou plnou moc ji mohl podepsat? Exekuce je snad vedena proti dluznikovi, pokud nebyl dluznikem on, jak se dostal placeni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
11.11.20 22:51

@Villanelle to netuším, vím jen, že podepsal nějakou plnou moc a strhávají dluhy jemu, i když jsou jeji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1535
11.11.20 23:03
@Villanelle píše:
8o jakou plnou moc ji mohl podepsat? Exekuce je snad vedena proti dluznikovi, pokud nebyl dluznikem on, jak se dostal placeni?

Jde to, ale nevím jak s exekucí (někde jsem četla, že i ta lze) mrkni na převzetí dluhu, je tam o tom plno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
11.11.20 23:08
@EvieK píše:
Jde to, ale nevím jak s exekucí (někde jsem četla, že i ta lze) mrkni na převzetí dluhu, je tam o tom plno.

Wow. Tak to jste me dneska poucily. Jsem opravdu v životě neslysela, ze by se nekdo mohl plnou moci ztrepat exekuce. Si pockam co tu poradi chytrejsi, zaujalo me to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73672
11.11.20 23:13
@Villanelle píše:
Wow. Tak to jste me dneska poucily. Jsem opravdu v životě neslysela, ze by se nekdo mohl plnou moci ztrepat exekuce. Si pockam co tu poradi chytrejsi, zaujalo me to.

Tak proč by to nešlo, když se najde nějaký blbec, co to bude dobrovolně platit za něj. A ono to nebude plná moc, ale prostě normálně ručil a teď se diví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
11.11.20 23:27
@j.a.n.i1 píše:
Tak proč by to nešlo, když se najde nějaký blbec, co to bude dobrovolně platit za něj. A ono to nebude plná moc, ale prostě normálně ručil a teď se diví.

No ručení „chapu“. Ale ze by se pres plnou moc dala prehodit exekuce, to me opravdu prekvapilo. Ze to byla hloupost souhlasim, jak jinak, ale pokud opravdu podepsal nejake prevzeti dluhu a exekutor souhlasil, pak dost pochybuju, ze by nekoho ted zajimalo, ze si to rozmyslel. Dovedu si predstavit, ze partnerovi ci pratelum v podobne situaci pujcim penize, v rodine jeste chapu to ruceni, pokud vim, ze by me to pripadne nezruinovalo, ale prevzit vymahany dluh je silenstvi a proto me ani nenapadlo, ze by k tomu byl pravni ramec asi. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60991
12.11.20 01:21
@Anonymní píše:
Zdravím, měla bych otázku ohledne zrušení nebo odvolání z plné moci na exekuce. Partner měl kdysi přítelkyni a podepsal plnou moc na její exekuce. Zajimalo by mě, jestli to jde nějak zrušit, nebo se od toho nějak odvolat, aby to už nemusel platit on ale zase ona. Dekuji za odpovědi

Plná moc na dluhy neexistuje.. Pokud je jednou uznal, popř se zavázal je platit, zpět to vzít nelze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
12.11.20 08:10
@Anonymní píše:

Plná moc to téměř určitě nebyla (ledaže by jí dal plnou moc a ona si na něj brala půjčky- to by umožnil snad jen de.bil). Převzetí dluhu, přistoupení k závazku nebo ručení. Za blbost se platí, toho se nezbaví/ nezřekne. Pravděpodobně může to, co zaplatil, vymáhat po ní. Nebo teoreticky oddlužení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5611
12.11.20 08:33
@Anonymní píše:

Mate bordel v pojmech. On ji podepsal nejaky papiry, ze to bude platit nebo bude rucit apod. a to jen tak nezrusi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
12.11.20 12:32
@Cenarius píše:
Mate bordel v pojmech. On ji podepsal nejaky papiry, ze to bude platit nebo bude rucit apod. a to jen tak nezrusi.

Je tady moznost odvolani „plne moci“ (predpokladam ze souhlasil aby za nej vyridila neco nekde jeho jmenem)-tedy musi odvolat a podat exekutorovi ktery v dane chvili zastupuje soud coz jak tusim zamitne a resit soudne.
Samozrejme musi radne zduvodnit proc odvolava tuto"plnou moc" a jak byla pouzita a zda se one dame zlepsila financni situace coz je treba dokladovat.
V pripade schvaleni ins. to znamena zivot za cca 10.000Kc (necelych) na 5 let pripadne 3 leta tam se castka meni v zavislosti na vysi prijmu.
Upozornuji je to beh na dlouhou trat navic v soucasne situaci.
Za mne rada ideal reseni je insolvence a ve spolupraci se spravce dozadovat se uhrady zpet po one dame jelukoz pravni sluzby jsou dosti drahe.
Upozornuji velky pozor na firmu ktera Vas pripravi k insolvenci je zde v tomto oboru hodne takovych co zinkasuji a neprofesionalne pripravi podani na sou ktere on zamitne pro nedostatky a pripravite se o cas odsunete si sanci na nove podani samozrejme znovu hrazene (poplatky firme, soudu, ruzna overeni ci vystaveni potvrzeni) pripad od pripadu zadny neni stejny).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
12.11.20 19:43

@vonWOLF Koukám, že tady radí profesionál. :zed:

Poplatek za insolvenci je 4000 bez DPH a obvykle se hradí ze splátek. Ze zákona je zakázáno požadovat jakykoliv jiný poplatek za zpracování ins. návrhu.

Jediné další poplatky jsou ověření podpisu + konverze (cca 120 Kč celkem), případně přehled exekucí od soudu (20 Kč /strana), nebo výpis z RT - tam se vejde do cca 300 Kč

Moc by mě zajímalo, co jsou další ověření a potvrzení..

@vonWOLF píše:
V pripade schvaleni ins. to znamena zivot za cca 10.000Kc (necelych) na 5 let pripadne 3 leta tam se castka meni v zavislosti na vysi prijmu.

A tohle je úplně kapitalni blbost :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
12.11.20 23:39
@Secado píše:
@vonWOLF Koukám, že tady radí profesionál. :zed:

Poplatek za insolvenci je 4000 bez DPH a obvykle se hradí ze splátek. Ze zákona je zakázáno požadovat jakykoliv jiný poplatek za zpracování ins. návrhu.

Jediné další poplatky jsou ověření podpisu + konverze (cca 120 Kč celkem), případně přehled exekucí od soudu (20 Kč /strana), nebo výpis z RT - tam se vejde do cca 300 Kč

Moc by mě zajímalo, co jsou další ověření a potvrzení..

A tohle je úplně kapitalni blbost :zed:

Popsal jsem praktiky podvodniku coz asi nebylo pochopeno ale nevadi i to se stava.
Navic je neco dano ze zakona a neco jineho je skutecnost, neni poprve co se mi neveri jelikoz mam overeno v praxi a par lidi zachraneno od popsanych poplatku.
Ted mam za sebou dost velkou vdecnych lidi co uz maji po ni a jsou radi cemu se vyhli.
Dalsi overeni a poplatky: videl jste ze v dnesni dobe kdyz nekdo zjisti ze neco potrebuje nezaobali si to tak aby z Vas profitoval?
Muzete mne i ukrizovat ale ja si za svym stojim ale z duvodu GDPR Vam nemohu bez jejich souhlasu nic dokladovat.
Preji hezky den vonWOLF

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
13.11.20 06:05

@vonWOLF promiňte, ale vzhledem k tomu, že jste naprosto špatně popsal, jakým zpusobem se insolvence plní, tak vám nevěřím, že byste se v tomto oboru pohyboval.

Jinak insolvenci může dnes připravit právník, insolvencni správce nebo registrovaná spolecnost. V případě chybně zpracovaného navrhu hrozí pokuta až 250 000 Kč. Silně pochybuji, že by si to nekdo lajznul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
13.11.20 07:21
@Secado píše:
@vonWOLF promiňte, ale vzhledem k tomu, že jste naprosto špatně popsal, jakým zpusobem se insolvence plní, tak vám nevěřím, že byste se v tomto oboru pohyboval.Jinak insolvenci může dnes připravit právník, insolvencni správce nebo registrovaná spolecnost. V případě chybně zpracovaného navrhu hrozí pokuta až 250 000 Kč. Silně pochybuji, že by si to nekdo lajznul.
@Secado píše:
@vonWOLF promiňte, ale vzhledem k tomu, že jste naprosto špatně popsal, jakým zpusobem se insolvence plní, tak vám nevěřím, že byste se v tomto oboru pohyboval.Jinak insolvenci může dnes připravit právník, insolvencni správce nebo registrovaná spolecnost. V případě chybně zpracovaného navrhu hrozí pokuta až 250 000 Kč. Silně pochybuji, že by si to nekdo lajznul.

Je jich dost a mam overeno ze porad existuji viz jedna fy v Brne da se dohledat pres recenze a ac jiz dostala nekolik pokut porad existuje navic ma nekolik poboce s jinymi jmeny co ji dodava ji zjemce co naleti.Nez jim dojde kam se dostali a ze co investovali v dobre vire jiz neuvidi.Tuto fy taky vede pravnik a spatne jsem nepopsal nic jen skutecnosti jimz je treba se vyhnout aby dalsi nenaleteli prave i temi chybami na ktere Vy upozornujete. Verte ze lajznu ac tomu neverite.
Ja svou insolvenci mam za sebou uspesne ukoncenu tedy vim a co nevim konzultuji s touto fy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat