Autobazar podvod - jak se bránit?

Anonymní
10.11.20 09:59

Autobazar podvod

Chtěla bych se optat na váš názor a popřípadě radu jak postupovat. S mužem jsme před měsícem v autobazaru koupili ojeté auto. Auto na první pohled bylo pěkné, s prodejcem jsme auto projeli a ten nám ho následně vynachvalil do nebes. Muž na autě nechal vyměnit gumy, protože byly sjeté, vyměnil baterií, nechal vyměnit klíček na Central, výměna oleje a nějakých filtru, autu dál nové tapecirum, listy apod. Auto nechal v servisu napojit na diagnostiku kde to ukázalo skryté vady. Hned jsme do autobazaru psali emaily a volali. Jenže tam se vykrucovali a, že to nejsou skryté vady a, že nám vše řekli apod. Muž se neudržel a prodejci do telefonu řekl co si o tom vše myslí a, že to tak nenechá no bla bla, vytkl mu, že na mě byl prodejce arogantní a vrátil mu stejnou mincí. Prodejce otočil a, že budou mít v pondělí poradu a, že to tam přednese, aby nám dali slevu z kupní ceny auta. Ať manžel posle výsledky z diagnostiky vozu. V pondělí mi přišel email se všemi chybami a ještě nějakými navíc s mým podpisem a ještě s chybami navíc! Muž jim řekl, že autu nechal zkonttolovat přes cebii stav najetých km a výsledky budou do šesti dnů. Obratem jsme dostali zápis, že beze zaručit najete km opět s mým zápisem. Já jsem nic takového nepodepsala ani ty chyby. Ještě tam byl datum koupě z června, ale my jsme auto koupili v říjnu. Hned jsem do autobazaru volala a řekla jim, že to není můj podpis a, že by jsme nikdy tohle nepodepsali…začali mi vyhrožovat, že muž byl na prodejce sprostý a pokud se budu bránit tak na muže podá trestní oznámení a, že v době koronaviru ho zavřou. Jo můj muž mu řekl ty čů tohle ti neprojde. Teď mám svázané ruce a nevím co mám dělat? Díky za rady a omlouvam se za sloh.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25193
10.11.20 10:04

Právníka? A nikdo ho zavírat nebude, to si zase trochu vymýšlí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5551
10.11.20 10:07

A ty vady jsou tam teda jake? Nenapsala jste jedinou.

Jinak veskere prohlidky apod. musite udelat predtim, nez si to koupite. Pak uz je to na dlouhy lokty a pekny nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
10.11.20 10:08

Řešte to přes právníka, nic jiného skoro dělat nelze. Máte jejich IČO? napište mi ho prosím.
Nahlásit na ČOI. A také zkusit tam přijet s PČR.
Na AAA auto zmínka o ČOI velice platí..(z naší zkušenosti)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
10.11.20 10:11

Přesně, právníka a možná klidně i udání na policii za sfalšování dokladů - pokud jste si opravu jistá, že jste nic nepodepsala. On totiž občas člověk podepíše i to, co pořádně nečetl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3943
10.11.20 10:14

Trochu mě zaráží, že jste dali auto na diagnostiku až po koupi. Na tom bych trvala ještě před předáním peněz. Stejně jako najeté km. Podle vinu to za poplatek najdeš na internetu okamžitě. Celkově je totiž ta sorta lidí, co kšeftuje s autama, na jedno brdo, takže je třeba si dávat bacha. ;) Já bych v autobazaru nekoupila ani tříkolku. Těm pár slušným vyjímkám se omlouvám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 10:22

Chyby snad všechny, převodovka, brzdy, spojka, náprava, díry ve výfuku, úbytek oleje, auto je vlastně vrak. Ve skutečnosti to takhle hrozne není, úbytek oleje, počet najetých km atd. Oni mi vyhrožují, že si ho prodejce nahrál na telefon. Já vím, že muž na něj neměl řvát a nadávat, ale to je taková beznaděj. Oblbovat lidi to umí. Já jsem nikdy ten papír neviděla natož, aby jsem jim ho podepsala. Ještě mi řekli, že já ho nemám, protože jsem jim řekla, že ho nepotrebuji a tak mi ho nedali…

• Citovat
  • Nahlásit
23485
10.11.20 10:33

Vy auto nejdřív vyšperkujete a teprve pak ho dáte na diagnostiku? Nechápu. No každopádně zastrašujou. Souhlasím s ČOI.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4000
10.11.20 10:54

ČOI apod už bylo zmíněné, ale fakt mi vrtá hlavou, že s autem děláte blbosti a pak řešíte diagnostiku apod. Stav auta jste měli prověřit jako první věc, pak jste měli odstoupit od smlouvy. Kupovat jeté auto je vždy průšvih, takže se podle toho musíte zařídit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 11:16
@Zumpa píše: ČOI apod už bylo zmíněné, ale fakt mi vrtá hlavou, že s autem děláte blbosti a pak řešíte diagnostiku apod. Stav auta jste měli prověřit jako první věc, pak jste měli odstoupit od smlouvy. Kupovat jeté auto je vždy průšvih, takže se podle toho musíte zařídit.

Muž na diagnostiku jel do autorizovaného servisu až po koupi vozu. No a ní by nám nedovolili si vzít auto předem a pak platit. My jsme ani odstoupit nepotřebovali. Muž si na autě hodně udělá sám, ale určitě věci neopraví. Jenže teď jsme v cudu a mě vadí, že si dovolí můj podpis zkopírovat. Moc se jim to sice nepovedlo, ale jak to dokázat. Jsou arogantní a ještě tvrdí, že jsem to podepsala a s mužem po boku. To je mazec.

• Citovat
  • Nahlásit
10.11.20 11:20

Tak jediný co po koupi bych měnil je olej filtry a ostatní náplně to nikdy není jistota v jakém je stavu. samozřejmě když jdeš pro feldu za 3000 i s půlkou nádrže a rokem STK je jasné že nebudeš nic investovat dokud jede. Ale je jasné že přece prodejce neřekne tohle je pekáč :lol: to by měl plný bazar. A když tomu někdo nerozumí může se domluvit někde s mechanikem že na to za pár korun v bazaru jukne. Někde v bazaru rovnou ukážou diagnostiku a dají to na zdviž ;). Smím se zeptat co to bylo za vůz a na jeho cenu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17510
10.11.20 11:23
@Anonymní píše:
Muž na diagnostiku jel do autorizovaného servisu až po koupi vozu. No a ní by nám nedovolili si vzít auto předem a pak platit. My jsme ani odstoupit nepotřebovali. Muž si na autě hodně udělá sám, ale určitě věci neopraví. Jenže teď jsme v cudu a mě vadí, že si dovolí můj podpis zkopírovat. Moc se jim to sice nepovedlo, ale jak to dokázat. Jsou arogantní a ještě tvrdí, že jsem to podepsala a s mužem po boku. To je mazec.

Pokzd je tam sfalšovaný podpis, tak okamžiťe podat trestní oznámení… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4000
10.11.20 11:26
@Janli píše:
Pokzd je tam sfalšovaný podpis, tak okamžiťe podat trestní oznámení… :nevim:

Ano, to jsem se chystal napsat, něco mi říkalo, že si mám refreshnout stránku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2018
10.11.20 11:30

No a to je přesně ten důvod nikdy nekupovat auto z bazaru. Ještě by ses měla přestat bát takových planých výhrůžek a jakýchsi keců. To dejte právníkovi a s bazarem se nebavte. Podpis policie zjistí, pokud není tvůj, ale už těžko prokáže, kdo to podepsal. A k tomu, že půjde muž sedět nebo co to říkali - za co jako? Že na někoho řval? :lol: Je to banda podvodníků. (Beztak to byly áčka, ne?)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.20 11:42

@Petula306 no to by musel řvát slova typu : já tě zabiju a tak. Pokud by to v bazaristovi vzbudilo duvodnou obavu jedná se o nebezpečné vyhrožování :lol: ale třeba už tu obavu má jestli prodává takovou kvalitu :lol: jdi za právníkem za první 2000 se do toho pustí z koukne papíry a řekne co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama