Smlouva o smlouvě budoucí- prodej domu a exekuce

Anonymní
26.10.20 19:03

Smlouva o smlouvě budoucí- prodej domu a exekuce

Táta si po rozvodu nasekal bohužel dluhy. Došlo to tak daleko, že má exekuce a že bohužel chce exekutor prodat dům (kde jsme vyrustali). Bohužel mě to táta řekl, až když na dům má být vyhlášená dražba. Na jednu stranu mě štve co táta udělal na stranu druhou je to pořád táta a taky mě štve, že kvůli dluhum v řádech pár desítek tisíc se udělá exekuce za pul milionu a následně exekutor prodá dům v centru města v hodnotě cca 4-5 mil za 1,5 mil.
Chci mu pomoci, ale nevím jak. Já sama už hypotéku mám a do toho se rozcházím s přítelem, takže nemám jak to udělat. Našla jsem na internetu různé firmy, který takto nemovitosti vykupují, že zaplatí exekuci nemovitost je jejich a Vy pak platíte jim a můžete tam bydlet.
Pár těch firem sem obvolala a je mi jasný, že to nedělají z lítosti, ale kvůli tučné odměně co vydělají na vysokém nájmu. Jelikož ty splátky byli vysoké, tak to nedopadlo.

Pak na internetu jsem na jedné diskuzi narazila na ještě jednu firmu a ta nám dala docela dobrou nabídku, že by táta platil rozumný měsíční nájem, mohl tam bydlet a pak by mohl nemovitost vykoupit zpět.
S firmou jsem si volala taky a přišlo mě, že mluví narovinu. Řekli, že dům v centru je dobrá investice zvlášt tedka kvůli Covidu atd a že je jim jasný, že kdyby napálili měsíční nájem nějak extra vysoko, že to nikdo jim platit nebude a že to mají jako investiční dům a že pokud táta bude platit, tak že není problém aby tam zustal. Smlouva je prý na rok a může se i prodloužit. Zní to dobře akorát tedy nabídli menší výkupní cenu za dům než předchozí firmy. Pokud bychom chtěli aby se to vykoupilo za víc logicky by nám zvedli nájem ( pak to vyjde jako u ostatních firem ).

Já měla nakonec pochybnosti aby to nedopadlo tak, že s vidinou malého nájmu to táta prodá levně a následně ho vykopnou pryč, tak nakonec jestli není lepší kývnout na tu dražší nabídku, že kdyby náhodou tátu pak vykopli, tak aspoň mu zbydou peníze z prodeje.

Ptala jsem se ještě v online poradně a prý pokud se ten byt prodá v exekuční dražbě, že se prodá za zlomek ceny a mužou tátu vystěhovat klidně do týdne, že je lepší sehnat někoho, kdo to odkoupí ještě než dražba začne.

Takže jsem znovu kontaktovala společnost co nám nabídla ten dobrý nájem s obavou, že nemáme jistotu, že dodrží co po telefonu slíbili. Řekli mě, že není problém udělat smlouvu o smlouvě budoucí, že až se prodá dům za tolik a tolik a přepíše se na katastru, že se zavazují tátovi dát k podpisu smlouvu o nájmu za tolik a tolik.

Domluvili jsme se tak, že mě tu tzv smlouvu o smlouvě budoucí pošlou na email a zároveň pak i tu smlouvu o nájmu. Že pokud bude táta platit nemají důvod dělat podraz, že takto skupují nemovitosti běžně.

A já se chci zepta má někdo zkušenost? Na co si případně dát pozor? Na právníka abych to vzala zkontrolovat nemá táta peníze a ani já a hlavně nás tlačí čas, že dražba je za rohem…

Případně je tu někdo kdo tomu rozumí a až to přijde mohla bych mu to poslat aby to alespon letmo zkouknul?

děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5725
26.10.20 19:28

Proc ten dum urychlene neproda, pokud je v centru a ma takovou hodnotu? Jeste by mu zbylo dost penez na byt..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17477
26.10.20 19:31

Proboha, u baráku za pár milionů nechceš obětovat pár tisíc za právníka??? To si myslíš, že ti ty smlouvy zkontrolujeme tady? Jinak ti můžu řilct, že v dražbách se už dneska neprodávají za zlomek ceny, ale často i za tržní cenu, pokud je dům zajímavý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 19:38

Hele, moje máma se dostala do konkursu a její byt se prodal za normální, možná ještě trochu vyšší cenu, co se prodávají byty ve stejném stavu v okolí. O možnosti, o které se zmiňuješ, jsem slyšela párkrát, známá takhle prodala byt kvůli dluhům a nakonec se po pár letech dostali na takové poplatky, že odtamtud stejně utekli.

• Citovat
  • Nahlásit
855
26.10.20 19:40

Vsechno spatne :( prodejte sami, splate dluhy a poridte levnejsi bydleni… jakakoliv firma kupujici nemovitost na kseft se na nejakeho jednoho najemnika s mizernym najmem vyprdne, to je snad jasne kazdemu pod sluncem ne? kor v centru :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
26.10.20 19:45
@Anonymní píše:
Táta si po rozvodu nasekal bohužel dluhy. Došlo to tak daleko, že má exekuce a že bohužel chce exekutor prodat dům (kde jsme vyrustali). Bohužel mě to táta řekl, až když na dům má být vyhlášená dražba. Na jednu stranu mě štve co táta udělal na stranu druhou je to pořád táta a taky mě štve, že kvůli dluhum v řádech pár desítek tisíc se udělá exekuce za pul milionu a následně exekutor prodá dům v centru města v hodnotě cca 4-5 mil za 1,5 mil.
Chci mu pomoci, ale nevím jak. Já sama už hypotéku mám a do toho se rozcházím s přítelem, takže nemám jak to udělat. Našla jsem na internetu různé firmy, který takto nemovitosti vykupují, že zaplatí exekuci nemovitost je jejich a Vy pak platíte jim a můžete tam bydlet.
Pár těch firem sem obvolala a je mi jasný, že to nedělají z lítosti, ale kvůli tučné odměně co vydělají na vysokém nájmu. Jelikož ty splátky byli vysoké, tak to nedopadlo.

Pak na internetu jsem na jedné diskuzi narazila na ještě jednu firmu a ta nám dala docela dobrou nabídku, že by táta platil rozumný měsíční nájem, mohl tam bydlet a pak by mohl nemovitost vykoupit zpět.
S firmou jsem si volala taky a přišlo mě, že mluví narovinu. Řekli, že dům v centru je dobrá investice zvlášt tedka kvůli Covidu atd a že je jim jasný, že kdyby napálili měsíční nájem nějak extra vysoko, že to nikdo jim platit nebude a že to mají jako investiční dům a že pokud táta bude platit, tak že není problém aby tam zustal. Smlouva je prý na rok a může se i prodloužit. Zní to dobře akorát tedy nabídli menší výkupní cenu za dům než předchozí firmy. Pokud bychom chtěli aby se to vykoupilo za víc logicky by nám zvedli nájem ( pak to vyjde jako u ostatních firem ).

Já měla nakonec pochybnosti aby to nedopadlo tak, že s vidinou malého nájmu to táta prodá levně a následně ho vykopnou pryč, tak nakonec jestli není lepší kývnout na tu dražší nabídku, že kdyby náhodou tátu pak vykopli, tak aspoň mu zbydou peníze z prodeje.

Ptala jsem se ještě v online poradně a prý pokud se ten byt prodá v exekuční dražbě, že se prodá za zlomek ceny a mužou tátu vystěhovat klidně do týdne, že je lepší sehnat někoho, kdo to odkoupí ještě než dražba začne.

Takže jsem znovu kontaktovala společnost co nám nabídla ten dobrý nájem s obavou, že nemáme jistotu, že dodrží co po telefonu slíbili. Řekli mě, že není problém udělat smlouvu o smlouvě budoucí, že až se prodá dům za tolik a tolik a přepíše se na katastru, že se zavazují tátovi dát k podpisu smlouvu o nájmu za tolik a tolik.

Domluvili jsme se tak, že mě tu tzv smlouvu o smlouvě budoucí pošlou na email a zároveň pak i tu smlouvu o nájmu. Že pokud bude táta platit nemají důvod dělat podraz, že takto skupují nemovitosti běžně.

A já se chci zepta má někdo zkušenost? Na co si případně dát pozor? Na právníka abych to vzala zkontrolovat nemá táta peníze a ani já a hlavně nás tlačí čas, že dražba je za rohem…

Případně je tu někdo kdo tomu rozumí a až to přijde mohla bych mu to poslat aby to alespon letmo zkouknul?

děkuji

Podle mne je to švindl - ta firma nemá důvod to převádět zpátky, jestli levně vydraží.
Finta je v tom, že dlužník si myslí, že je pro něj dobře, aby se nemovitost prodala za co nejnižší cenu.
Takže neshání reálné kupující, kteří by to vydražili za tržní cenu, z toho by se zaplatil dluh, stáhl exekutor 15 % odměnu a zbytek by dostal dlužník.
Když nebude nikdo přihazovat a prodá se to hned za vyvolávací cenu (2/3 odhadu), tak o nemovitost stejně přijde a pro dlužníka zbude mnohem míň peněz.

Na Tvém místě bych sháněl za každou cenu peníze na vyplacení exekuce, exekutor nemůže nepřijmout platbu dluhu a nedraží se.
Dražba se dá oddálit, i když exekutor nechce, jak tady psát nebudu, ale jde to.

Zainvestuj do advokáta, nejlépe který je i insolvenční správce, ten bude vědět. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1974
26.10.20 20:32

@jannina1 to nelze, pokud už je na nemovitosti exekuce, tak už jí prodat opravdu nemůžou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
26.10.20 20:42
@kavenka píše:
to nelze, pokud už je na nemovitosti exekuce, tak už jí prodat opravdu nemůžou

Musel by mít souhlas exekutora, věřitele a případně přihlášených dalších věřitelů.

Samozřejmě, kdo má chuť se vybavovat s neplatičem, který to nechal dojít až do dražby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 23:08

.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 23:09
@aquarian píše:
Musel by mít souhlas exekutora, věřitele a případně přihlášených dalších věřitelů.Samozřejmě, kdo má chuť se vybavovat s neplatičem, který to nechal dojít až do dražby.

spíš jde o to proč by to dělal, když muže mít barák co stojí 4m za 1,5 m… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 23:12
@aquarian píše:
Podle mne je to švindl - ta firma nemá důvod to převádět zpátky, jestli levně vydraží.
Finta je v tom, že dlužník si myslí, že je pro něj dobře, aby se nemovitost prodala za co nejnižší cenu.
Takže neshání reálné kupující, kteří by to vydražili za tržní cenu, z toho by se zaplatil dluh, stáhl exekutor 15 % odměnu a zbytek by dostal dlužník.
Když nebude nikdo přihazovat a prodá se to hned za vyvolávací cenu (2/3 odhadu), tak o nemovitost stejně přijde a pro dlužníka zbude mnohem míň peněz.

Na Tvém místě bych sháněl za každou cenu peníze na vyplacení exekuce, exekutor nemůže nepřijmout platbu dluhu a nedraží se.
Dražba se dá oddálit, i když exekutor nechce, jak tady psát nebudu, ale jde to.

Zainvestuj do advokáta, nejlépe který je i insolvenční správce, ten bude vědět. ;)

tak oni to nebudou převádět a pokud ano prodali by to tátovi zpět za víc než koupili to je jasné…

no naprávníka není moc peněz ani čas… :?

• Citovat
  • Nahlásit
3387
26.10.20 23:25

Já jednu takovou rodinu znám, dostali se do dluhů a udělali to jak popisuješ, než do dražby, tak to prodali té firmě, bydleli tam v nájmu a pak si to od nich koupili zpět. Takže to jde.
Nicméně tato rodina byla za pár let v insolvenci znovu a dům v dražbě, napodruhé to za ně vydražila dcera, ale myslím, že za chvilku tam bude třetí dražba :(
Každopádně to jde a asi se dá ten dům i pak vykoupit zpět, když se zadaří sehnat někomu z rodiny půjčku a zaplatit to později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 14:54

.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 15:00

@bigl

jo to máme taky, ale spíš řeším, že té smlouvě o smlouvě budoucí nerozumím (táta už vůbec)
Na právníka nemám ani já, protože se definitivně partner stěhuje a já jsem sama na rizikovém a tudíž x tisíc za právníka nemám nehledě na to, že nevím, kde dobrého najít…

• Citovat
  • Nahlásit
3387
10.11.20 15:12
@Anonymní píše:
@bigljo to máme taky, ale spíš řeším, že té smlouvě o smlouvě budoucí nerozumím (táta už vůbec)
Na právníka nemám ani já, protože se definitivně partner stěhuje a já jsem sama na rizikovém a tudíž x tisíc za právníka nemám nehledě na to, že nevím, kde dobrého najít…

Víš co, u nás je třeba jedna právní poradna i zdarma, pro nějaké takové případy. Nebo vím, že při manželských poradnách fungují zdarma právníci na ty majetkové věci. Zkus rozhodit sítě, kdo by ti pomohl tam u vás v okolí, třeba ti na to někdo zdarma nebo za mírný poplatek mrkne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama