Bankovní registr - odklad

10
28.10.20 21:19

-

Zdravím, dám vám můj příklad jak to bohužel teď mám a chtěl bych od vás vyjádření jaký na to máte pohled. Mám již 3 splacené půjčky 2 roky zpět, nebyly to nějak ohromné částky, nyní nejsem schopen odeslat jednu splátku i když vím jak je to nespolehlivé ale můj důvod k tomu bohužel mám, další měsíc splatím tento měsíc opožděný společně s jedenáctým měsícem, banka je vstřícná počkat ale neovlivní zapisování do registru, jak moc mě ovlivní jedna zanedbaná splátka nehledě na to že minulé 3 půjčky byly splacené bez problému a do konce této mé aktuální půjčky bude vše v pořádku kdybych si chtěl do budoucna půjčit?
Děkuji za pozornost. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60867
28.10.20 21:26

Jedna opožděna splátka ještě neznamená zápis.. Ovšem.. Platit se má prostě včas :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9307
28.10.20 21:28

Budeš veden v registru pozdních plátců(není to registr neplatičů) a do budoucna to může ovlivnit výši úroků u jednotlivých produktů a samozřejmě jejich poskytnutí. Měla jsem kdysi ten samý problém a tohle mi řekla úřednice v bance. Jelikož jsme si ale sjednala odklad splátky včas, je to u toho označené a banka to může ale nemusí vzít na zřetel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 23:15

@kokosino můžeš si nechat vyjet záznam z registru. Mě se stalo, že jsem poslala méně peněz na splátku hypotéky (vyšlo to na úroky a na jistinu jen z části). Bylo tam prodlení asi 2 dny, než se provedla následná platba a do registru se mi to hned propsalo, ale ona tam je nějaká stupnice. Ten, kdo nemá problémy má 0, mě se za ty 2 dny částečného prodlení napsala 1 (nevím kolik je max), ale po několika letech se to maže. A může to ovlivnit to, jestli Ti další úvěr dají či nikoliv případně výši úroku. Ale vždy se dívají na důvody. Prosím anonym osobní info.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.20 22:22
@kokosino píše:
Zdravím, dám vám můj příklad jak to bohužel teď mám a chtěl bych od vás vyjádření jaký na to máte pohled. Mám již 3 splacené půjčky 2 roky zpět, nebyly to nějak ohromné částky, nyní nejsem schopen odeslat jednu splátku i když vím jak je to nespolehlivé ale můj důvod k tomu bohužel mám, další měsíc splatím tento měsíc opožděný společně s jedenáctým měsícem, banka je vstřícná počkat ale neovlivní zapisování do registru, jak moc mě ovlivní jedna zanedbaná splátka nehledě na to že minulé 3 půjčky byly splacené bez problému a do konce této mé aktuální půjčky bude vše v pořádku kdybych si chtěl do budoucna půjčit?
Děkuji za pozornost. :zed:

nevime co je to za banku a co za produkt atd.

Jinak ja delam v bance a jedna pozde zaplacena zaplacena splatka se tam propise. Do budoucna to neni o tom, ze ti nikde nepujci, ale ze budes mit horsi bonitu a tudiz pravdepodobne u vsech produktu horsi napr % atd. Bavime se o horizontu treba 2 az 3 let. Jinak ale spise je spatne tvoje uvazovani se strachovat, ze ti nikde uz nepujci atd.
Jinak uplne nejlepsi je zavolat a sjednat si schuzku a sjednat si odlozeni te splatky. Ne jen oznamit, ale vylozene oficialne odlozit a pak se posouva splatnost a do registru to nepujde…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama