Koupelna - rekonstrukce

Ola11
11.1.10 16:59

Koupelna - rekonstrukce

Zdravím,

budeme dělat rekonstrukci koupelny. Moc se mí líbí obklady Rako mikádo (bílo-červené, s kolečky a pastelkami).

http://www.rako.cz/…y/177-mikado

Podlaha by měla být bílá … a toto je moje dilema. Jak se Vám osvědčila bílá dlažba a spáry v koupelně a WC ? Nebudou za chvíli zašlé ?

Pokud někdo máte tuto koupelnu a dáte sem pár fotek na inspiraci, budu ráda :-)

MOc děkuji. Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1950
11.1.10 17:07

Ahoj, před rokem jsme teké dělali rekonstrukci koupelny a toalety a jediné co mohu ze svého pohledu doporučit, tak nekupovat čistě bílou podlahu, je to fakt na :zed: :zed: :zed: furt mám v ruce hadr :zed: a dále rozhodně dát bacha na spáry, aby nebyli moc široké, pokud budete používat bílou spárovačku…Každopádně ta bílá spárovačka také nic moc, rychle zašedne, pak si jako já pořídíš pero s bílou barvou přímo na spáry a zjistíš že je to k ničemu a budeš přemlouvat muže na nové spáry či lino :lol: … možná by bylo zajímavé zaexperimentovat s červenou barvou…? :nevim: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12565
11.1.10 17:09

Naši mají bílé kachličky a spáry teda sněhově bílé nejsou…je to teda už hafo roků, ale i tak, jenže mamka s tím počítala :think:
Ale známí mají ne sice úplně bílou spíš krémovou v kombinaci s tmavě šedou až černou po stěnách a na podlaze jen tu světlou se stejně tmavou spárou, jako ty druhé kachličky a vypadá to :palec: … co zkusit tu spáru v červené :?: Taky asi záleží na tom, jak je koupelna velká…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4184
11.1.10 17:10

Ahojky,
viděla jsem bílé (světlé) kachlíky a tmavší spárovačku - něco mezi červenou a hnědou a bylo to úžasný. Já mám bohužel světlou spárovačku a nic moc…ale není čistě bílá spíš kávová, takže to není ještě tak strašný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
781
11.1.10 17:11

taky bych byla pro červenou spárovačku, kamarádka to tak má a vypadá to skvěle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17086
11.1.10 17:13

já bych teda do čístě bílé nešla, jsem takovej praktik, takže chci aby na tom moc ten bordel nebyl vidět. Máme koupelnu do modra ale to je jedno, a na dlaždičkách jsou takové jakoby cákance takže kolikrát drhnu a pak zjistím, že to je cákanec a ne špína. Spárovačku nám tenkrát doporučil obkladač takovou spíš šedou prostě ne bílou protože ta je za chvíli jak čuně a já teda rozhodně spáry drhnout nechtěla. TAk ať dobře vyberete a nemusíš si pak pokaždé při uklízení nadávat :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
11.1.10 17:47

Jo, jo, bílé dlaždice a spáry jsem si užila v podnájmu :-? Ty spáry jsem musela drhout kartáčkem na zuby a teda nic moc. Jenže když se to nedělalo, tak to bylo takové zašlé :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
11.1.10 18:26

Máme v koupelně světle žlutou dlažbu a původně bilý spáry a už nikdy víc! Je na ní vidět každý smítko, každej vlas, i když každej den vytřu, po pár hodinách je tam špína. Bílý spáry jsem už čistila kde čím, už jsem je přetírala barvou, no prostě už nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
11.1.10 18:28

Nemám bílou podlahu, ale také dost světlou. Spáry v žádném případě světlé natož bílé. Máme tak nějak béžové a je to také hezké. Na červené dlažbě v kuchyni také máme takovou cihlovou a vypadá to pěkně. Na prospektech vždy tak krásně ta bílá spárovačka svítí a láká to, ale praxe už tak lákavá není.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15188
11.1.10 18:59

My jsme si tím prošli před rokem. Dlažbu mám světlou - pastelovou barvu od Raka Frostica. Je fajn, protože má plastický vzorek a neklouže to. Obklady máme jiné (Fiore). Spáry máme v barvě jasmín. Navrhnul nám to obkladač a je to fajn. Spáry do červena máme na chalupě (byla to nouzovka, jinou barvu neměli) a vůbec se mi to k bílému obkladu nelíbí-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26893
11.1.10 20:04

Měli jsme bílou dlažbu v koupelně a hrůza. Vypadala krásně, ale jenom čerstvě umytá:-( Jinak je na tom všechno vidět, trocha prachu, moje tmavé vlasy, takže to pak vypadalo, jako když se ani neuklízí. Spárovka byla taky bílá a taky brzo ušmudlaná a dolů to nešlo (ruce jsem na tom odmítla nechat).
V kuchyni a předsíni byla světle béžová a bylo to bohužel podobné, spárovka tuším bahama taková do béžova-bílé kafe a ta byla hnedle lepší.
Mě se teda světlá dlažba hrozně líbí, ale už do ní nepůjdeme. Červená spárkova k bílým kachlíkům nevypadá špatně, ale na mě je to moc řvavý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ave
837
11.1.10 22:31

Nečetla jsem ostatní, ale už nikdy více světlou dlažbu a spáru. My nemáme bílou, ale takovou krémovou, ta podlaha ještě jde, ale ty spáry jsou po roce fakt hnusné. Čistila jsem to už kdejakým sajrajtem, a jediný co pomáhá, zakleknout a kartáčem drhnout a drhnout. To mi vydrželo asi měsíc, teď už to fakt nedělám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3136
11.1.10 23:36

Souhlas s ostatními, bílá spárovačka časem zešedne. A bílé obklady do koupelny bych rozhodně nedávala,jak už se tady někdo zmiňoval je to na úklid silně nepraktické. A co udělat podlahu v barvě jakou budete mít obklady? Já to tak mám, mám koupelnu sytě oranžovou kombinovanou s čistě bílými dlaždicemi a spodek mám dlaždice oranžové, co je doporučováno k této dlažbě( na stránkách Rako si dej do místního vyhledávače Orchidea, to mám já)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
11.1.10 23:38

Bílou spárovačku NE - ani na dlažbu, ani na obklady. Po třech měsících čištěn pochopíš proč.
Trochu bych odbočil: musí být ve spárách dlažby spárovačka? Já osobně jsem volil sanitární silikon. Všichni obkladači a instalatéři mně to rozmlouvali - a důvod byl, že je to pracné. Já jsem si to spároval sám - plochu tři krát dva metry - a myslel jsem, že mně z toho hrábne. Ale potom při úklidu, pokud se okraje silikonu dobře začistí, je to fakt velká úleva. Žádné problémy se zašlou spárovačkou, jak se tady píše. Silikon se sice může poškrábat, hlavně hlínou a pískem, ale rozhodně nezajde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CherryAnn
14.10.10 13:32

Souhlasím se všemi, co říkají ne bílým spárám, je to zlo! :-) A říkají to i odborníci, kuchyně a koupelny si zaslouží větší invenci v barvách :-)

http://favi.cz/…na-inspirace

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama