Kouření před operací

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
wiki čiki
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 28.10.14 12:02
kouření před operací

Ahoj všem, zítra ve 3 hod odpoledne mě čeká plastika břicha v celkové anestezii. Chci se zeptat jak je to s kouřením elektronické cigarety. Samozřejmě už se dostavil stres z operace tak je mnohem těžší vydržet už od tet nekouřit…jak jste to měli vy? kouřili jste? je v elektronické cigaretě něco co by mohlo zpusobit nejake komplikace? děkuji za odpověd. Hezký den.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Olion
Závislačka 2694 příspěvků 28.10.14 12:07

Jak je to s elektronickou přesně nevím ale klasická cigareta zahleňuje. Řídila bych se tím od půlnoci nekouřit.

wiki čiki
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 28.10.14 12:09

@Olion děkuji za reakci.ani od pulnoci uz nebudu kourit…:) ovšem v pokynech mám psáno že bych nemela kourit už tet :D já vim jsem hrozná kazdopadne to zitra anesteziologovi reknu aby z toho nebyli nejake komplikace…

HankaHK
Závislačka 4459 příspěvků 52 inzerátů 28.10.14 12:23

@wiki čiki elektronická netuším, ale vždy pacientům říkáme od půlnoci před zákrokem nejíst, nepít, nekouřit. Netuším, proč zákaz kouření tak dlouho před operací :nevim:

bobr123
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 28.10.14 12:24

Staci od pulnoci, anesteziolog se te stejne bude ptat jestli kouris, takze mu to, zes dneska kourila rikat nemusis.

bobr123
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 28.10.14 12:28
@HankaHK píše:
@wiki čiki elektronická netuším, ale vždy pacientům říkáme od půlnoci před zákrokem nejíst, nepít, nekouřit. Netuším, proč zákaz kouření tak dlouho před operací :nevim:

Je to prave kvuli tomu zahleneni, ale taky to moc nechapu, kazdy kurak je zahleneny, a podle me staci 8 hodin pred vykonem. Jinak zakladatelko, rano nejez, ale urcite se muzes tak do 7 hodin napit, ale urcite jen vodu. Zalezi teda na tom, co mas za instrukce z nemocnice.

wiki čiki
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 28.10.14 12:29

@HankaHK jedná se o abdominoplatiku no…tak nevím. taky to znám že od té pulnoci…:) navic mam i nenikotinovou napln jestli to ma na to tedy nejaky vliv…

wiki čiki
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 28.10.14 12:29

@bobr123 aha dekuji za reakci…

wiki čiki
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 28.10.14 12:30

@bobr123 děkuji za reakci.ano v pokynech mám že od 9 hod už nejíst ani nepít…

wiki čiki
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 28.10.14 12:32

Jinak mám jeste jednu docela pikantní otázku :D ceka me pred operaci klistýr? nebo se mam doma snazit co nejvice se vyprazdnit :D kdybych se mela vyprazdnovat az po operaci asi by to dost bolelo…

bobr123
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 28.10.14 12:48
@wiki čiki píše:
Jinak mám jeste jednu docela pikantní otázku :D ceka me pred operaci klistýr? nebo se mam doma snazit co nejvice se vyprazdnit :D kdybych se mela vyprazdnovat az po operaci asi by to dost bolelo…

Tak to bys mela mit taky v pokynech. Podle me ti ho ale nedaj, to spis budes mit potom bezezbytkovou dietu. Zkus dneska jist lehka jidla, trochu zeleniny a zadne celozrnne pecivo.

wiki čiki
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 28.10.14 12:52

@bobr123 prave o klistiru nikdo nemluvil ani v pokynech to neni tak si radsi privstanu at stihnu tu rani ocistu..:D :D dnes jsem si udelala kureci prsicko na prirodno s rohlikem a vecer uz si dam asi jen polevku…tak snad to jsou dost stravitelna jidla. :) po zakroku moc jist nechci jelikoz streva pry trochu zmeni polohu tak se toho bojim…

Aghata
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 28.10.14 12:53
@HankaHK píše:
@wiki čiki elektronická netuším, ale vždy pacientům říkáme od půlnoci před zákrokem nejíst, nepít, nekouřit. Netuším, proč zákaz kouření tak dlouho před operací :nevim:

Můžu se zeptat, jaké máš vzdělání?
Nikdy tě nenapadlo se zeptat anesteziologa, proč je vyžadován zákaz kouření před anestezií, když už to nevíš ze školy, a tuto informaci zjevně pravidelně poskytuješ pacientům?

bobr123
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 28.10.14 13:02
@wiki čiki píše:
@bobr123 prave o klistiru nikdo nemluvil ani v pokynech to neni tak si radsi privstanu at stihnu tu rani ocistu..:D :D dnes jsem si udelala kureci prsicko na prirodno s rohlikem a vecer uz si dam asi jen polevku…tak snad to jsou dost stravitelna jidla. :) po zakroku moc jist nechci jelikoz streva pry trochu zmeni polohu tak se toho bojim…

Ale po zakroku jist musis, oni ti daj treba jen vyvar, nebo tak, ale jist se musi, prave aby se ty streva zase zacly fungovat. Neboj, oni si tam s tebou poradi.

wiki čiki
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 28.10.14 13:08

@bobr123 jasny :D ja bych asi nevydrzela nejist ale to vis budu se bat :D je to maa prvni operace v zivote a prijde mi docela velka :D uz jen proto ze budu mit jizvu od jednoho boku k druhému :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >

Stanjura zuřivě hájí vyhazov Klause ml. z ODS, radní Richter mluví o diletantismu

Svým jednáním dlouhodobě poškozoval dobré jméno strany, nerespektoval její... číst dále >