Kouše děti - POMOC!

105
21.4.10 22:10

Kouše děti - POMOC!

Dobrý den,
mám 15ti měsíčního chlapečka, který už cca 2 měsíce kouše ostatní děti, starší i mladší, je mu to jedno. Prostě jen tak přijde a kousne je do rukou, nohou, kamkoli…

Zkoušela jsem ho vzápětí kousnout taky, aby věděl, že to bolí, ale nějak to nezabralo. Je hrozné být s ním mezi ostatními dětmi a neustále ho hlídat aby zase někoho nekousl - což se většinou nepodaří… :cry: :cry: :cry:

Je fakt, že ho nekoušu vždy, když třeba kousne starší sestřičku, protože jsem třeba v jiné místnosti… a také nevím co poradit dceři (3,5 roku), když ji malý kousne… zatím jí říkám, že je malý, ať to nechá tak… :-( :-( :-(

Opravdu nevím, protože nikdo jiný v mém okolí tento problém nemá a už si připadám divně, že mám kousací dítě jen já…

Děkuji za jakoukoli radu!!!

Elissa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23861
21.4.10 22:17

Myslím, že bys ho neměla kousat, on si to přebere tak, že je to normální, že se to tak dělá. To je stejné, jako rady, že nemáš dítě plácat, když bije ostatní, přijde mi to dost logické, možná blbě vysvětluji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
21.4.10 22:34

Elli,nase mala kdyz jde do tuheho tak se snazi deti bit.Ale fakt je ze to dela u tech starsich ale je pravda ze to dela tehdy kdyz chce ziskat neco co ma to druhe ditko a nechce ji to pujcit. :nevim: :nevim: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
21.4.10 22:42

ahoj známá přijela s kousací holkou a tak jsem ji ?když mi kousla do dítěte ,kousla zpátky a bylo po kousání, skutečně dítě musí vědět co dělá , nejhorší je , když má dítě vzor v tatínkovi a ten se tomu směje ,pak nepřestane!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5161
22.4.10 07:17

Mates to má (nebo spíš doufám že měl) taky, akorát nekousal děti (ty teď spíš plácá), ale nás! A hodně a brutálně!!! Bolelo to teda fest, měla jsem modřiny všude :-( třeba do zad to bolí slušně…
Nepomáhalo nic. Zkoušeli jsme snad všechno - vraceli jsme kousnutí zpátky (to poradila známé dětská psycholožka) - takže mělo modřiny i dítě :roll: , plácali jsme přes pusu, přes zadek, vysvětlovali jsme, že se to nedělá a bolí to, zkoušeli jsme nereagovat a dělat, že to nebolí..... výsledek 0. :-(
Nejhorší to bylo právě kolem toho 15-19m.
Teď bych řekla, že už ho to zvolna pouští, kouše jen když je hodně rozjívený nebo když neodolá výzvě = něčí bosé nohy někde trčící :lol: .
Mimochodem, nikdy jsem neměla pocit, že by to dělal zle. Vždy to bylo velmi vřelé „sežřání z lásky“. O to bylo těžší ho za to být a ubližovat mu.

Ještě mě napadá - jediné, co nám TROCHU zabíralo, bylo udělat VELIKOU scénu - hodně po kousnutí plakat, ukazovat, jak moc to bolí a tak. to pak dělal „malá“ a bylo mu to líto, ale musela to fakt být velká scéna ode mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28793
22.4.10 07:37

Dcera taky kouše - mě,Adámka,někdy i tatínka.Kouše,když jí něco není po vůli.Cizí děti ne,poslední dobou byla často nemocná,do kolektivu ani na návštěvy nechodíme a zatím se před cizími tváří jako andílek..

Dostává na zadek,ale jen zlehka a snažím se jí vysvětlovat.I když vím,že v tomto věku to účinek nemá.Adámek vždy řve jak tur,má obtisky,snažím se zabránit,aby kousla,ale vždy to nejde :mrgreen:
Myslím,že bití nepomáhá,byla by ještě vzteklejší a to má taky efekt ten,že ji plácne pořádně Adámek,ona mu to oplatí..To nechci..

Já si myslím,že to souvisí s vývojovým obdobím vzdoru a časem to přejde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2794
22.4.10 09:02

MAtouš měl taky období, kdy kousal. A bylo mu jedno, jestli nás nebo děti… Byla jsem neštastná, vysvětlovala, ale tedy nekousala ho. Když po něm chci, aby to nedělal, přišlo mi divný, abych to dělala já jemu. Je fakt, že mezi děti jsem v tomhle období chodila nerada, musela jsem ho pořád hlídat. Trvalo to asi půl roku (našly se i světlé chvilky :) ) a pak jako když utne. Tak vydrž, vysvětluj, že se to nedělá, ono to jednou v té hlavičce přecvakne :wink: Pevné nervy!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
čiči
22.4.10 09:02

Mates kouše, teď už mnohem míň, ale je to takové to sežrání láskou, že se do mě zahryzne.

Zacpávám nos, ono taky co mi zbývá, když to bolí a on se nechce pustit.Ale během týdne zacpávání nosu to docela opadlo, teď už to dělá dost výjmečně

• Nahlásit
  • Citovat
Nsoci
22.4.10 12:28

Náš zase plácá - mě, tatínka, babičku,… Někdy v zuřivosti, jindy jen tak, že už neví, co by roupama provedl :-( Zjistila jsem, že je to horší, když se necítí dobře, něco na něho leze, je unavený atd. To nepomáhá opravdu nic. Pevně doufám, že je to jen nějaké přechodné období a přejde ho to. Do ostatních dětí se zatím nepouští, ale myslím, že je to jenom otázka času :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
12884
22.4.10 15:10

klárka mi dělala v tomto věku to samé. dělala to ze dvou důvodů - byla vzteklá nebo nadšená. Důvodem bylo, že neuměla pořádně zpracovat svoje emoce a vyjadřovala je tímhle svérázným způsobem. u nás to bylo o to horší, že chodila do jesliček, takže jí jedna teta musela být nonstop za zády… řešila jsem to s nimi docela dost. zkoušely jsme plácat přes zadek, kousat na oplátku, prý někteří psychologové doporučují po kousnutí dát do pusy citron. nakonec se nám nejvíc osvědčilo okřiknutí, vysvtělení, že to velmi bolí a musela se jít tomu kousnutému omluvit a pohladit. prostě vyvolat v ní lítost. odešlo to cca ve 2 letech, kdy se i výrazně rozmluvila a byla schopná svoje emoce vyjádřit jinak.
je potřeba vyzkoušet, co přesně zabere na to tvoje dítě. u nás třeba kousnutí na oplátku nefungovalo, ale kamarádce úplně ukázkově a spolehlivě. tak pevné nervy a holt mu teď musíš být nonstop za zády.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
22.4.10 22:50

Ahoj Elisso,
syn mi také v tomto věku kousal, nepomáhalo nic, přestal kousat sám asi ve 20ti m. Nikam se mi nechtělo chodit, bylo hrozné být pořád jak ostříž a lítat za ním, kdykoli zmizel za strom, za domeček, do stanu na hraní s jinými dětmi.. nejhorší to bylo, když vlezl s někým do tunelu :cert: , to bylo na 100%
jasné, co bude následovat :roll: :roll: :roll:. takže už nekouše, zato začal všechny kopat! Klidně kopne i pána venku na lavičce :oops: :cry: a běží dál.. také nic nezabírá, jestli zas musíme čekat, až to přejde, tak potěž.. a co bude potom?? :nevim: je mu 27m, poradíte někdo??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4120
23.4.10 12:55

Kamarádky kluk zase strkal do dětí, až upadly. Nebo si sehl na ležící dítě a začal na něm „rajtovat“. Vysvětlování nic, nepomohlo. Když to začalo přerůstat, kamarádka vždycky se synem opustila kolektiv. Asi po 4 měsících to samo odeznělo. Teď má malej období, kdy stačí, aby se na něj někdo ošklivě podíval, a začne brečet, je najednou staršně lítostivej :roll:
Vtipný je, že okolní děti mu jeho nedávný chování začaly oplácet stejnou mincí, jak on dřív na ně :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3118
30.7.13 19:57

Ahoj maminky,
obnovuji diskuzi, protože jsem nešťastná ze svojí dcerky.Je to mé první dítě, je jí 18 měsíců, celkově je strašně živá, u ničeho nevydrží, pořád jen někde lítá a řádí, což je normální v tomto věku, ale co mě opravdu trápí je to, že hrozně kouše 8o Jak dospělý, nás, rodiče, babičku, dědu, tak děti 8o Bezdůvodně, přířítí se a kousne, dneska kousla synovce tak, až má modřinu 8o Úplně se s ní už bojím chodit mezi děti, samozřejmě se jí snažím hlídat, abych případnému „útoku“ zabránila, ale je to takový mžik, že se to prostě nedá 8o Nejdřív jsem se snažila řešit to po dobrém, chytit jí pevněji za ručičku, podívat do očí a domlouvat, domlouvat, nevěřím tomu, že vůbec nerozumí, protože spousty věcí chápe už hodně dobře 8o Domluva se samozřejmě minula účinkem, tak jí zkrátka plácnu přes ručičku, ale stejně to udělá znovu 8o Řekne „ty, ty, ty“ a tím to hasne 8o Poslední dny udělá aspoň to, že jí řeknu, ať udělá malá a pofouká, to udělá, ale kouše dál 8o Jsem z toho fakt nešťastná, protože z okolí neznám žádný dítě, který by to dělalo 8o Nechci čekat rok, nebo jak dlouho, až z toho „vyroste“.Pokud vůbec 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
30.7.13 20:01

U nás zabralo kousnutí zpátky.
Stále jsem říkala ne, ne, ne…že to bolí…nepomohlo…tak jsem také kousla…to koukal!!!

A teď mě tady rpzcupují „správné“ matky, že se to nedělá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10709
30.7.13 20:07

Naše taky kousala, nepomohlo ani po dobrém, ani po zlém, ani kousnout nazpět :nevim:

Dnes to nedělá už jen tak, ale když už neví co by a brání se silnějším, co jí ubližují :roll: není to ideální a pořád jí říkáme, že se to nedělá, ale na druhou stranu si vždycky v duchu libuju, že to má hajzlík za to :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama