červené fleky po kousnutí od komára

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hulala
Kecalka 453 příspěvků 01.10.18 22:17
kousnutí od komára

Syn má od mala po kousnutí od komára několik dní docela velké červené trochu nateklé fleky, máte s tím někdo zkušenost? popřípadě čím to matláte? děkuji :*

Reakce:
medunka23
Kelišová 7135 příspěvků 01.10.18 22:37

Dcera to tak má, mazu fenistilem, víc s tím neudělám.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31657 příspěvků 01.10.18 22:50

nic jsem s tím nedělalo, samo se t zahojilo. letos jsme trávili2 měsíce na venkově, takže takových štípanců jsme schytali desítky, a skoro všechny byly oteklé a červené :?

hulala
Kecalka 453 příspěvků 01.10.18 23:00

Díky holky, jsem asi trochu přecitlivělá :jazyk:

Fonty
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 01.10.18 23:05

Kluci to teď taky mají… mažu fenistilem a staršímu jsem dala několikrát i fenistil kapky páč měl například strašně oteklý a rudý ucho …letos mají poprvé takové reakce.. místo vpichu rudý, tvrdý, a vytéká taková žlutá vodička.. hojí se pár dní.. nechápu co to je za komáry

natěšená babča
Nováček 4 příspěvky 14 inzerátů 02.10.18 00:27

Tak s tím bych šla k lékaři , aby vás poslal na odběr krve. Vloni měl vnuk také takové štípnutí na ruce a oteklé červené ucho . Pediatr okamžitě nasadil ABT a po odběru krve se potvrdila borelioza. Právě to oteklé ucho , kde nebyl žádný štípanec se mu nelíbilo .

luca241
Ukecaná baba ;) 1681 příspěvků 02.10.18 04:23
@hulala píše:
Syn má od mala po kousnutí od komára několik dní docela velké červené trochu nateklé fleky, máte s tím někdo zkušenost? popřípadě čím to matláte? děkuji :*

Dcera to má z každého štípance,rudé nateklé 3-5cm velké boule.Ona mivala tyto reakce i driv,ale letos teda katastrofa.nrvim,co to lita za zmetky :cert: na dovolené se nám po první noci probudila a měla nohy v podstatě jednu velkou slitou hroudu,asi 10 štípanců.vy­padalo to hrozně,to už jsem se trochu lekla i já,jestli to bylo jen komáři.dala jsem fenistil vnitřně i vně a za 2 dny už lepší,za 4 dny ok.

Fonty
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 02.10.18 06:28
@natěšená babča píše:
Tak s tím bych šla k lékaři , aby vás poslal na odběr krve. Vloni měl vnuk také takové štípnutí na ruce a oteklé červené ucho . Pediatr okamžitě nasadil ABT a po odběru krve se potvrdila borelioza. Právě to oteklé ucho , kde nebyl žádný štípanec se mu nelíbilo .

No to jste mě docela vystrašila :/ každopádně k doktorce budu mít cestu tak se zeptám.. nicméně klíště syn neměl a prenos komárem je možný pouze v případě že by předtím sál na nemocném borelou a pak byl rozmacknut s obsahem střev se dostal do ranky.. tedy téměř nulová šance… navíc zarudnutí se objevilo současně se stipancemi ale u borely se zarudnutí objeví většinou sedm dní po. …to jsem teď narychlo googlila…

medunka23
Kelišová 7135 příspěvků 02.10.18 08:56

@Fonty jenže to zarudnuti se ti nemusí vůbec objevit, to se objeví pouze u pětiny případů jak jsem se včera dočetla. Dcera měla klíště a já se rozhodovala zda ho poslat na rozbor nebo ne(byla to nymfa, mladé klíště, které přenáší nemoci, dospělé už prakticky pouze v ojedinělých případech). Takže na to taky nelze spolehnout.

Fonty
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 02.10.18 10:36

@medunka23 jasné ale tak bavíme se o rudým uchu… takže zarudnutí tady je…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >