Krátký cyklus

855
15.5.11 13:26

krátký cyklus

Ahoj holky,
mám 2,5roku po porodu (CS) a před i po porodu jsem měla MS co 28-30dní, jenže poslední půl rok mám cyklus dlouhý cca 21-25dní a je to fakt ubíjející, protože po porodu mám MS dlouhé cca 7 dní a tím pádem mám obvykle v měsíci jen 14 dní nekrvácející klid :-( Příští týden jdu na gyndu, změnila jsem dr., protože můj původní viděl nápravu jen v nasazení HA, což nechci.
Měly jste některá taky takový problém a jak Vám to dr. vyřešil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
15.5.11 14:09

Já jsem tento problém měla, ale před prvním těhotenstvím. Taky jsem měla dlouhé krvácení, i 8 dní a cykly tak 21 - 25 dní..Když jsem to zprůměrovala, měla jsem MS třikrát za 2 měsíce :mrgreen:
No, já jsem to nijak neřešila ani neměla potřebu řešit, HA jsem neužívala..
Chtěla jsem brzy otěhotnět a to se podařilo. Nakonec jsem podruhé otěhotněla v poměrně krátké době a obě děti dlouho kojila. Teď už mám cykly delší - tak 28 - 31 dní..Zůstalo to tak i po ukončení kojení. MS kratší..

16 letá dcera známých brala na úpravu cyklu nějaké hormony. Byla na laparoskopické operaci slepého střeva a taky jí to rozházelo cyklus - dlouhé krvácení, krátké cykly. Nebyla to klasická antikoncepce, ale nevím, jak se to jmenovalo(mám možnost se zeptat, ale až během zítřka, pozítřka). Ale dívenka potom dost ztlousta, fakt viditelně, tak jí to po několika měsících lékařka vysadila a zase zhubla..

Já si myslím, že léky na úpravu cyklu, ne HA, existují. Taky je možno, že po druhém porodu(pokud časem plánuješ) bude vše úplně jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
sad 1
15.5.11 14:33

Ahoj. A plánuješ otěhotnět nebo ne? Mně na krátký cyklus pomohl utrogestan, měla jsem cyklus 14-20 dní, po jeho nasazení 30 dní, já jsem ale chtěla otěhotnět, on to i podporuje. Pokud otěhotnět nechceš, myslím, že by i tehdy to mohla být vhodná léčba.

• Nahlásit
  • Citovat
738
15.5.11 14:33

ahoj, já to mám také tak. 25dní cyklus, 6 dní krvácím a špiním cca 2 dny před i po.
V úterý jdu na gyndu, jsem zvědavá, co mi řekne a vůbec, zda mě prohlídne ultrazvukem a nebo vezme i krev…jdu tam po dvou letech a k novému Dr. moje D se odstěhovala.
Chci otěhotnět, snažíme se druhý měsíc, HA neberu, v podstatě jsem volila metodu plodných a nepl. dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
15.5.11 14:34
sad 1 píše:
Ahoj. A plánuješ otěhotnět nebo ne? Mně na krátký cyklus pomohl utrogestan, měla jsem cyklus 14-20 dní, po jeho nasazení 30 dní, já jsem ale chtěla otěhotnět, on to i podporuje. Pokud otěhotnět nechceš, myslím, že by i tehdy to mohla být vhodná léčba.

No, já doufám, že mi taky něco předepíše a otěhotním!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sad 1
15.5.11 14:40
Denisa7 píše:
sad 1 píše:
Ahoj. A plánuješ otěhotnět nebo ne? Mně na krátký cyklus pomohl utrogestan, měla jsem cyklus 14-20 dní, po jeho nasazení 30 dní, já jsem ale chtěla otěhotnět, on to i podporuje. Pokud otěhotnět nechceš, myslím, že by i tehdy to mohla být vhodná léčba.
No, já doufám, že mi taky něco předepíše a otěhotním!!!

Já kdybych měla cyklus 25 dní, tak to neřeším, to je úplně super cyklus na těhotnění, důležité je, aby byla ovulka kolem 10 DC, aby se vájo stihlo zahnízdit, to si vysleduj. JInak normální cyklus je 25-35 dní - to je norma, říkal můj dr. Já jsem ale měla cykly 14 dní, to už je extrém. Teď po potratu mám zase hodně dlouhé, takže taky naběhnu pro utrogestan zase. Ale pokud máš 25 dní, tak bych to nechala, asi to nechá i dr., je to fakt v normě…jen počítej s tím, že bys měla mít ovulku tak kolem toho 9-11 DC, takže buště hned po menzes. Přeju ti hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
sad 1
15.5.11 14:44

A myslím si, že pokud se snažíš 2 měsíc a máš cyklus 25 dní, doktor fakt nic moc dělat nebude. Jen prohlídnout by tě mohl utz, aby viděl, jak pracuje sliznice. Snad se ti brzo zadaří, snažíš se krátce, tak se zbytečně nestresuj. Dr. nemá povinnost ti při normálním cyklu a dvouměsíčním snažení nijak zvlášť pomáhat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.5.11 16:03

já měla vždycky cyklus 21dní,někdy i 14dní,po 1.porodu se to spravilo samo a já si užívala 28denní cyklus,pak přišel druhý porod,cyklus ale zase po čase 21dní,brala jsem HA,jenže cyklus si začal dělat úplně,co chtěl,takže 14dní byl normál,vysadila jsem HA a měla jsem to nepravidelně,teď to mám zase co 21dní a navíc občas trvá samotná MS i 14dní s tím,že poslední týden obden špiním,obden krvácím.Chystám se taky k dr.,tak uvidím.

• Nahlásit
  • Citovat
sad 1
15.5.11 17:24
Anonymní píše:
já měla vždycky cyklus 21dní,někdy i 14dní,po 1.porodu se to spravilo samo a já si užívala 28denní cyklus,pak přišel druhý porod,cyklus ale zase po čase 21dní,brala jsem HA,jenže cyklus si začal dělat úplně,co chtěl,takže 14dní byl normál,vysadila jsem HA a měla jsem to nepravidelně,teď to mám zase co 21dní a navíc občas trvá samotná MS i 14dní s tím,že poslední týden obden špiním,obden krvácím.Chystám se taky k dr.,tak uvidím.

Zkus se ho zeptat na ten utrogestan nebo duphaston - ty jsou na úpravu cyklů a mně pomohl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.5.11 17:54

duphaston jsem již brala,abych mohla otěhotnět-neprobíhala ovu a pomohl.Pak dr.taky zvažovala duphaston,ale nechtěla jsem už otěhotnět,teď jsem rozvedená a sama,tak by mi to asi bylo jedno :-) zkusím,díky

• Nahlásit
  • Citovat
855
15.5.11 18:23

těhotnění se nebráním, nesnažíme se, jen necháme tělo dělat, co chce. První dítě mám z IVF a to jsem neměla OVU a cykly přitom byly ukázkové. Mě nejde teď vůbec o těhotnění, mě jde prostě o to, že 14 dní klidu bez MS mi uteče jako voda a pak se zase trápím a to mám ještě MS po porodu tak silné, že první 3 dny to ze mě teče jako z pračky :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sad 1
15.5.11 18:32
villa píše:
těhotnění se nebráním, nesnažíme se, jen necháme tělo dělat, co chce. První dítě mám z IVF a to jsem neměla OVU a cykly přitom byly ukázkové. Mě nejde teď vůbec o těhotnění, mě jde prostě o to, že 14 dní klidu bez MS mi uteče jako voda a pak se zase trápím a to mám ještě MS po porodu tak silné, že první 3 dny to ze mě teče jako z pračky :-(

Tak pak bych se asi dr. poptala na ten utrogestan, mně fakt pomohl během 1-2 cyklů. První měsíc se cyklus natáhnul ze 14 dní na 24 a další už na 30 a 3 cyklus jsem otěhotněla…ale jsme se docela snažili. To se spraví, neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
855
15.5.11 18:55

já utrogestan znám a ten teda na mě takové účinky neměl, utrogestan je hlavně na uhnizďování vajíčka v děloze, no uvidím, co mi dr. řekne, ale snad mi pomůže, už mě ta MS nebaví :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sad 1
15.5.11 18:59
villa píše:
já utrogestan znám a ten teda na mě takové účinky neměl, utrogestan je hlavně na uhnizďování vajíčka v děloze, no uvidím, co mi dr. řekne, ale snad mi pomůže, už mě ta MS nebaví :-(

Ještě možná se zeptat na ten duphaston. On ten utrogestan je hlavně na úpravu cyklu, ale jak říkáš podporuje i zahnízdění. Mně tedy opravdu cyklus krásně natáhnul hned…a to jsem taky krvácela pořád, ale je pravda, že ne všem všechno pomůže, je to individuální. Chápu, že tě to nebaví, taky jsem si to užila, já jsem dost krvácela i při antiko, taky jsem si to užívala, takže jsem byla hrozně ráda, že mi utroš zabral a antiko už nikdy nechci, dost dlouho jsem se z toho dostávala, už budu používat jen Pharmatex - nehormonální antiko, teda až se zadaří a porodím prcka. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
855
19.5.11 13:50

holky, tak mi gyndr. napsala Proveru od 16.-25.dne cyklu. Když jsem jí řekla, že se o dítě sice nesnažíme, ale že dáváme všemu volný průběh, tak se zarazila, ale napsala mi jí i tak…není Provera antikoncepce? Ještě jsem si jí nevyzvedla a na netu o ní nic moc není psané…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama