Kravské mléko nebo nic?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janac
Závislačka 3138 příspěvků 10.01.10 14:47
Kravské mléko nebo nic?

Ahoj, syn už není kojený, UM dáví (sunar, hami), ale kravský mlíko by pil.
Asi mu vadí ta pachuť sušeného mléka, co já vím.

Jsem si vědoma toho, že kravský není vhodny pro vyšší obsah bílkovin, sodíku a četla jsem studii o vyskytu cukrovky (deti reagují na inzulín obsažený v KM..)

Je tedy lepší dát občas trochu KM, nebo nedávát nic? Kašu vařím z UM - to mu neva.

Alergičtí nejsme, jen moje sestra má kožní problémy, mléko pije a pila. Já mléko nepiju ani v meltě, mámk němu odpor. :poblion:

Zajímá mne co vám řekli vaši pediatři, svého se taky zeptám.

Díky

Jana

dodávam - syn je roční, žravec. :think:

Reakce:
Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 10.01.10 14:55

Hmmm, no nevím........ale většina z nás taky vyrostla na kravském mléce a žijeme.
Zkoušela jsi i třeba nějaké ochucené UM?

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 10.01.10 14:59

Já KM začala holkám dávat v roce - ke snídani míváme čaj s mlékem. Hlavní zdroj mléka měly z kojení…

Cca v roce a třičvrtě přešly na KM zcela, dodnes ho milují a chtějí :)

Pokud je tvůj malý roční, asi bych se už mléku nebránila. Kupuj spíš plnotučné, doplň jogurty a třeba kaší :)

janac
Závislačka 3138 příspěvků 10.01.10 14:59

ahoj, nezkoušela..nevíš jestli prodávají nejaké vzorky? Nechce se mi zase kupovat krabica něčeho, co vyhodím..
Já taky nevím, jestli mu ho chci dávat, přijde me že to je potravina určená teleti, jak jsem psala sama mléko nesnesu - ne,že bych byla alergická, ale proste se mi hnusí..
Prostě me zajímá, jestli je lepší nedávát nic nebo alespon neco.. :nevim:

janac
Závislačka 3138 příspěvků 10.01.10 15:02
Lesina píše:
Já KM začala holkám dávat v roce - ke snídani míváme čaj s mlékem. Hlavní zdroj mléka měly z kojení…

pokud tomu dobře rozumím, kojila jsi a dávala i KM?

On sní k snídani 300-400gr jogurtu, vecer 200 kaše, řekla bych že mlíčnou dávku má splněnou.. :-?

Eliza
Závislačka 2682 příspěvků 10.01.10 15:12

třeba kozí mléko by bylo asi lepší.

fidla
Kecalka 469 příspěvků 10.01.10 15:15

Pokud ti takhle hezky basti mlecne vyrobky, netrapila bych se jestli mi vypije jeste mliko, nauc si ho postupne spis na kefiry, to mu prospeje vic

Galadwen
Kecalka 381 příspěvků 10.01.10 15:18

Nepil by třeba sice kravské, ale zakysané mlíko(zákys, acidofilní apod.)? V tom je velký výběr a určitě je líp stravitelné než normální mlíko (jako jogurt).
Pokud by se nechytl, asi bych mu KM v omezeném množství dala, zbytek jako jogurty, sýry. Že nechce UM, mě nepřekvapuje, Zuzanka ho odmítala taky (ale kojila jsem déle). Pediatra jsem se na to neptala, malá pije kravské asi od roka a tři čtvrtě.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 10.01.10 15:20
janac píše:
Lesina píše:

pokud tomu dobře rozumím, kojila jsi a dávala i KM?

On sní k snídani 300-400gr jogurtu, vecer 200 kaše, řekla bych že mlíčnou dávku má splněnou.. :-?

Ano, ráno měly ještě v posteli kojení, pak ještě cca za hodinu snídani a k ní hrnek čaje s mlékem. Od roku a půl jsem odstavovala tak, že jsem postupně nahrazovala kojení mlékem.

Inge
Extra třída :D 10927 příspěvků 10.01.10 15:48

Nečetla jsem odpovědi, ale KM bych rozhodně nedávala. Zkoušela bych různé jogurty (klidně ochuzené), kefíry, případně trochu tvarohu.

zulok
Echt Kelišová 9217 příspěvků 10.01.10 15:52

poznam vela mamin..co nedava KM..ale mliecnu davku zaplnia jogurtami.ci jogurtovymi alebo acidofilnymi mlieckami a syrmi..a aj moja lekarka mi este davno hovorila..ze aj tak sa to da..

Lesinka..deti v takom rok a pol vpohode chceli pit kravske mliecko? aj si im ho nejak ochutila alebo nie? skusam malemu davat kravske..ale teda cucne si a nechce…skusala som aj dat donho granko.to si cucol asi 4krat a zacal plakal..ze ho mam dat prec.. neviem..co s nim.. :nevim:

zulok
Echt Kelišová 9217 příspěvků 10.01.10 15:54

Inge aj ja som pocula..ze je najlepsie davat UM do 3 rokov.ale sa mi to zda byt dllha doba..napriklad u nas sa pilo kravske ovela skorej a nic nam nie je.. a keby dam drobca teraz do skolky..tiez mu uz daju kravske..
fakt je to kravske az tak zla volba?? :-(

lenka_
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 10.01.10 16:53

Ahoj,

ja davala obema holkam KM od roka. Starsi byla a je v pohode, mezi 1 a 2 rokem pila rano a vecer UM a pres den kravske.
Mladsi od narozeni tezce ignorovala UM, pozdeji i mlecne vyrobky. Do roka jsme nejak bojovali, v roce presla na KM, ktere jedine pila dobrovolne. Ted ma 2 roky a ma alergii mimo jine na mleko. Do te doby jsme byli rodina bez alergii, ekzemu apod.Ani jedna nebyla kojena.
Pokud bude dalsi dite, tak zase okolo roka zacne prechazet na KM.

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.10 07:23

Já bych se kvalitního KM nebála. Malý mi tedy pije pořád UM, ale s KM plánuju začít tak kolem roku a půl.
Mám kamarádku, které obě děti vyrostly na KM a to je pili jako miminka. Kamarádka nemohla kojit a ději prostě UM odmítali, tak jí nezbylo nic jiného. Byla ráda, že do nich vůbec nějaké mléko dostala.

thea
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 11.01.10 12:17

ahojky,teda já se tak těšila,až přestanu vyvařovat flašky a budu moct dát Valince normální kravské mlíko :-D Kojila jsem ji jen měsíc.Hned v den jejích 1.narozek je dostala do flašky a pila s chutí-tak to má dodnes,akorát chce do něj Granko,takže ráno po probuzení vždy vypije hrnek kakaa :palec:
Viki jsem kojila do 18.měs,KM začala dostávat ze dne na den místo kojení-taky bez problému a totéž,co její sestra-po probuzení hrnek kakaa :-D
Jsou bez alergie a čehokoliv jiného,jsem zvědavá,jak dlouho jim ten ranní zvyk vydrží-je to už třetí rok u Vali a 4.u Viki takhle 8-)
Doktorka tehdy říkala-500ml mléčných výrobků denně :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >