Krém z mascarpone do dortu

• Fotoalbum (4)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
210
7.3.16 19:23

Krém z mascarpone do dortu

Holky, poraďte mi prosím, chci dělat do dortu krém z mascarpone a šlehačky - četla jsem tu, že je dobrý, ale nevím, jestli ta šlehačka (smetana na šlehání) se používá na naředění toho mascarpone, aby se dobře roztíralo, nebo jestli mám skutečně tu šlehačku ušlehat a to smíchat s mascarpone. Ani nevím, jestli by to takto šlo, jestli to masc. není na vmíchání do šlehačky moc tuhé. A jestli smíchávat našlehanou šlehačku s mascarpone, v jakém poměru? 1:1?Poraďte prosím… chci to dát do potahovaného dortu, mantinely asi budu muset udělat z máslového, ale máslový krém do celého dortu nechci dávat, nemám ho ráda. Děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
603
7.3.16 19:30

Nejlepší světlej krém do dortu co jsem jedla: jedna vanička tvarohu, jedna piksla mascarpone, moučkový cukr dle chuti, ručním šlehačem sešlehám dohromady. Vedle vyšlehám šlehačku a smíchám dohromady. :srdce: ale pod potahovku se teda dát nedá. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
7.3.16 19:35

Já dávám dvě šlehačky na jedno mascarpone. Šlehačky vyšlehám, pak přidám po lžičkách mascarpone, nakonec moučkový cukr podle chuti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49330
7.3.16 19:35

Tento krém jsem dělala asi 2× a byl výborný :pankac: Ušleháš 33% šlehačku a do toho zamícháš pomalu mascarpone a osladíš moučkovým cukrem. Dávala jsem asi 2 šlehačky na jedno mascarpone.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
7.3.16 19:47

Holky, děkuju! Já si hlavně nebyla jistá tím, jestli tu šlehačku / smetanu skutečně ušlehat. Jen ty dva krémy, to je opruz :zed: ale co se dá dělat, co by člověk pro svá dítka neudělal, že :mrgreen: Ještě jednou děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.3.16 20:31

Tak ja to znam uplne jinak. Pul kila mascarpone se šlehá ve vodni lazni s cukrem a sedmi žloutky dokud to neni nadejchany a mňamy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2169
7.3.16 20:40

Taky dělám 1 mascarpone a k tomu 2 ušlehaný šlehačky, osladit dle chuti. A když si vzpomenu, dám ztužovač. Dávám i pod potahovku, ale jen tenkou vrstvu, patlat se s druhým krémem se mi nechce a máslový taky nemáme rádi. Potahovku dělám z marschmalow bonbónů podle Moniky Brýdové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46669
7.3.16 20:41
@EscapistV píše:
Nejlepší světlej krém do dortu co jsem jedla: jedna vanička tvarohu, jedna piksla mascarpone, moučkový cukr dle chuti, ručním šlehačem sešlehám dohromady. Vedle vyšlehám šlehačku a smíchám dohromady. :srdce: ale pod potahovku se teda dát nedá. :)

Tenhle krém dělám do dětského tiramisu a je výborný :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4542
7.3.16 21:06

@Petan no já ji třeba nešlehám, resp. do mascarpone přilívám šlehačku postupně a potom až šlehám - není to možná tak nadýchané, ale udrží i těžší dortovou vrstvu… poměr jedna šlehačka na jedno mascarpone, případně podle oka přidáváš… výborná kombinace je i tvaroh - šlehačka - mascarpone, 1:1:1, ten tvaroh skoro necítíš… případně jedno pomazánkové máslo na jednu šlehačku…

šlehačku dávám vždy v krabičce 250 ml, mám s ní lepší zkušenosti… výhoda těchto krémů je, že nepřešleháš šlehačku, nespadnou ti… ale určitě je možné obojí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
7.3.16 21:19

@KPKristy nejlepší :palec: já ho cpu všude, tvaroh tam není skoro vůbec cítit a je to super. nejpopulárnější byl zatím se světlým piškotem a jahodama. :) prakticky střídám tenhle a čokoládovej z ledových kaštanů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22409
7.3.16 22:26

@EscapistV prosím,můžeš sem dát recept na ten z kaštanů? díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
7.3.16 22:50

@3HE Jasný :) 1 šlehačku zahřeju v kastrůlku s cukrem podle chuti. nalámu tam dvoje kaštany a malou čokoládu na vaření (mám ráda „hořkou“ čokoládovou chuť, ale klidně se dá udělat z víc kaštanů a bez čokolády :) ) dobře rozmíchám, nechám vychladnout, a studený vyšlehám s kostkou másla. Děsně mi chutná, jak nemám ráda máslový krémy, protože chutnají mastně, tenhleten je super. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
7.3.16 23:57

@Petan jiste ze se to vysleha :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46669
8.3.16 07:47
@EscapistV píše:
@KPKristy nejlepší :palec: já ho cpu všude, tvaroh tam není skoro vůbec cítit a je to super. nejpopulárnější byl zatím se světlým piškotem a jahodama. :) prakticky střídám tenhle a čokoládovej z ledových kaštanů.

On hlavně ten tvaroh docela srazí tu mascarponovou extra tučnost. Samotné mascarpone u nás nikomu nechutná, ale tiramisu s tímto krémem bych mohla dělat obden :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46669
8.3.16 07:48
@EscapistV píše:
@3HE Jasný :) 1 šlehačku zahřeju v kastrůlku s cukrem podle chuti. nalámu tam dvoje kaštany a malou čokoládu na vaření (mám ráda „hořkou“ čokoládovou chuť, ale klidně se dá udělat z víc kaštanů a bez čokolády :) ) dobře rozmíchám, nechám vychladnout, a studený vyšlehám s kostkou másla. Děsně mi chutná, jak nemám ráda máslový krémy, protože chutnají mastně, tenhleten je super. :)

A nemohlo by se tam místo másla dát mascarpone? :think:
Zrovna plánuji čokoládový krém do makronek a tenhle nevypadá vůbec zle ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat