Křik,pláč - nevím, jak dál

1077
13.3.07 11:47

Křik,pláč - nevím, jak dál

Ahojky,

už nevím jak dál, mám téměř 2-letou dceru a prakticky od narození jsou problémy se spaním, zkoušeli jsme již všechno možné, nyní spí se mnou v posteli- je hrozná cestovatelka, cestuje po celé posteli, někdy leží přitisknutá na mě, někdy uprostřed postele. C o je ale podstatnější, křičí až řve ze spaní, pláče - přitom to asi dělá nevědomky, jelikož je relativně vyspaná ráno - za to já vůbec. Mám jít s ní k lékaři?
Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
13.3.07 12:14

Ivulko lékaře bych neřešila. Spíš bych uvažovala o tom, aby s tebou nespala. A ten křik časem přejde. Můžou to být sny či něco jiného.

Myslím, že to je „normální“. Teda taky si tím občas procházíme, někdy často, někdy skoro vůbec. Se spaním bylyl řpedlouho problémy. Nemáme jinou možnost, takže spí s áma v ložnici, ale jednoduše pokaždý putuje do svý postele, neběham k ní ihned, jak spustí, protože vim, že často má zavřený oči a spí. Když je to moc a dlouho, budim az koušim uklidnit. Někdy stačí rozsvítit (svítim solnou lampou, je dost decentní), někdy stačí chytit za ruku, jindy si k ní lehnu. Někdy si jí vezmu taky k sobě. Ale žádný zaručený postup nemám dodnes…

Jen to chce rozlišit, jestli pláče fakt ze spaní, nebo je to jinej pláč a zkusit klidnit. Věřím, že to časem přejde. Bára takhle vyvádí, když se v posteli točí a kope do dek.

Dokud ovšem byla ve fázi, že v noci spala bez pleny jen na risk, tak po takovém pláči jsem jí musela hned dávat na nočník. Ale jinak holt nezbývá než držet…

Mam teda ještě jednu radu - zkus buď homeopatika Sedalia, anebo, co zabralo u nás víc, koupit meduńku (já kupuju teda v pytlících - samotnou) a dávám čaj z meduňky. Ten mi přijde docela zabírá

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
13.3.07 12:15

Ahoj, mám asi podobný problém jako ty. Ondra v noci začne brečet, pak hystericky ječí. Nemůžu na něj ani šáhnout. Taky dost kope u toho řvaní nohama, vzteká se.
Nepomůže nic, jen na něj musím mluvit - co jsme ten den dělali, tak to trvá asi pět minut,uklidní se, a spí dál.
Taky mi to vadí, ale myslím, že to není nic,proč by se muselo k doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
13.3.07 12:36

:D :D ahojky, nic neobvyklého, malý je taky nespavec od narození, při spaní taky vyvádí, ale spí jen v postýlce, u nás se nevyspí-zkoušeli jsme to jen 1× a nebyl pořádně vyspaný nikdo z nás :?

Neboj, má jen své sny, stravuje zážitky ze dne a ono se mu to zase upraví.

Držím nám všem palečky Ahojky I.

• Nahlásit
  • Citovat
4039
13.3.07 12:36

no u nás je to čas od času taky, ale bývalo hůř.
Nejvíc mě štve, že se vždycky hrozně leknu, prostě příšerně.
Už chápu, že starší lidi dostanou infarkt, protože tohle na něj krásně do budoucna zadělává :lol: Časem to bude lepší, myslím.....do puberty to snad trvat nebude, nebo jo? :lol:
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10868
13.3.07 13:23

Přidávám se do klubu stejně trpících :?

Sedalia sirup u nás nezabral a meduňka bohužel taky ne. Prostě v noci k malému vstávám každou hodinu a půl. Ráno jsem z toho na prášky, on je čilý jako rybka. Co mi ale vadí hrozně moc (a skutečně mi to drásá nervy), je to noční řvaní. Nedá se to nazvat pláčem, je to řev. Prostě v polospánku řve. Pokud se probere úplně, tak si povídá. Ale to bývá až ráno (a bohužel jen někdy :? )

Taky bych přivítala radu co s tím. Ale Dr. mi jen řekl, ať vyzkoušíme ten Sedalia sirup. Na některé děti zabírá, na některé ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.3.07 13:35

Mně připadá, že holčička ve snu s něčím bojuje? Já bych pro začátek zkusila dobře vyvětrat a pustit aromalampu s pár kapkami esenciálního levandulového oleje, my máme značku Hadek. Nebo polštářek vycpaný sušenou levandulí. Dost to uklidňuje a řekla bych že i odhání špatné sny. K lékaři bych nešla, spíš na nějakou kineziologii nebo klasickou celostní homeopatii? A nad postel nebo pod polštář bych dala obrázek andělíčka strážného, aby holčičku hlídal.

• Nahlásit
  • Citovat
3790
13.3.07 14:18

pokud deti vylozene hodne krici, ba primo jeci a rvou ze spani a dotyky nebo snazeni se je uklidnit vec jenom zhorsuje, mohlo by se jednat o tzv. ‚nocni teror‘ .
v cestine jsem bohuzel nenasla zadne informace, vsechno jen v anglictine. viz http://pediatrics.about.com/…_terrors.htm

bohuzel ted momentalne nemam cas na preklad, ale pokud budete mit zajem, tak se k tomu mohu vratit pozdeji.
v podstate je to velice bezne u deti mezi 2-6 lety. neni na to zadny lek, maximalne udrzovat spaci rezim, snazit se diteti vytvorit prijemne prostredi na spanek. pokud se tyto stavy dostavuji +/- ve stejnou hodinu kazdou noc, je mozne zkusit dite jakoby probudit tesne pred tim, nez by doslo k breku, tim se tak prerusi spankova faze a je sance se vyhnout nocnimu rvani.

my prozivame se synem neco podobneho, vsimla jsem si, ze prvni probuzeni je prave na zpusob vyse popsanych situaci, dalsi nocni buzeni uz je pak jen jeho rozmar, protoze chce mit mamu u sebe …

kazdym dnem doufam, ze bude lip :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
13.3.07 16:23
adys píše:
pokud deti vylozene hodne krici, ba primo jeci a rvou ze spani a dotyky nebo snazeni se je uklidnit vec jenom zhorsuje, mohlo by se jednat o tzv. ‚nocni teror‘ .
v cestine jsem bohuzel nenasla zadne informace, vsechno jen v anglictine. viz http://pediatrics.about.com/…_terrors.htm

bohuzel ted momentalne nemam cas na preklad, ale pokud budete mit zajem, tak se k tomu mohu vratit pozdeji.
v podstate je to velice bezne u deti mezi 2-6 lety. neni na to zadny lek, maximalne udrzovat spaci rezim, snazit se diteti vytvorit prijemne prostredi na spanek. pokud se tyto stavy dostavuji +/- ve stejnou hodinu kazdou noc, je mozne zkusit dite jakoby probudit tesne pred tim, nez by doslo k breku, tim se tak prerusi spankova faze a je sance se vyhnout nocnimu rvani.

my prozivame se synem neco podobneho, vsimla jsem si, ze prvni probuzeni je prave na zpusob vyse popsanych situaci, dalsi nocni buzeni uz je pak jen jeho rozmar, protoze chce mit mamu u sebe …

kazdym dnem doufam, ze bude lip :-)

To je zajímavá myšlenka a docela bych poprosila o ten překlad…

Akorát mi přijde, že ta metoda buzení těsně před neni nejlepší řešení z důvodu, že některý děti si pak navyknou se budit dřív, může se to posunout na dobu dřív a hlavně, že se začne v noci budit. Pravidelně. Což taky neci.

Alej e příliš jednoduché něco posoudit, takže si počkám na ty informace. Nikdy jsem to neslyšela, fakt jsem na to zvědavka - protože teror to fakt je:D Doufám, že to nebudu mít za čas doma stereo:D

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.3.07 16:58

ahoj, já z české odborné literatury znám noční můry a noční děsy (není to to samé co noční teror???) Je toho dost v nejrůznějších literaturách, stačí pohledat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.3.07 17:10

Noční děsy mají dokonce svůj latinský název - pavor nocturnus. Tyto děsy se objevují výhradně během nejsilnějšího spánku (fáze 4). Nejsou to sny. Noční děs lze pokládat za dočasnou poruchu nervového systému. Objevují se brzy po usnutí, obvykle do půl hodiny, má krátké trvání (1-2 minuty) a člověk se z něj vždy probudí. Noční děsy se vyskytují nejčastěji v dětství a jsou charakteristické svou neovladatelnou výbušností. Vyvolávají silnou úzkost a panickou reakci organismu, srdeční tep dosáhne až 200 úderů za minutu, chaotická pohyblivost, hrůzostrašné výkřiky. Z nočního děsu si člověk téměř nic nepamatuje, prožité hrůzy se zachovávají v paměti jen jako vybledlé vzpomínky. Zpravidla nic konkrétního. Mysl člověka, který se z děsu probudí, je značně zmatená a noční děsy tedy nepatří do psychologie snové činnosti a jde o dočasnou poruchu nervově vegetativního systému.

Myslíš že to odpovídá??? Pokud jo, tak si myslím že doktor, případně psycholog, nebo neurolog??? by věděl co případně s tím. Ale je taky možné že se to musí nechat v daném věku odeznít.Anna

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.3.07 17:40

Tak ještě :lol: Mrkla jsem na ty stránky v angličtině a zřejmě night terrors je noční děs. A o tom je opravdu hodně napsáno. Já moc neměla čas na netu hledat a proto jen to zkrácené vysvětlení pojmu. Doufám že to u vás brzy přejde ať už samo, či za pomoci doktora nebo i bylinek. Anna

• Nahlásit
  • Citovat
4039
13.3.07 19:54

to zní hrozně, ty noční děsy, fakt, co se s tělem děje.....vážně tomu nejde zabránit?
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.3.07 09:09

Ahojky ,tak unás probíhá přesně to co tu popisujete.Řve ,vzteká se každou noc a přibližně ve stejnou dobu.Nepomáhá ani vzbudit ani nechat vyřvat.Musím u něj sedět ,povídat mu,ale jak usne je to někdy znovu.Takhle to trvá třeba po půl hodinách tři hodiny,pak teprve pořádně usne a já taky.V 6h ráno už je vyspalí a v pohodě ,já nestojím za nic.Stává se docela často ,že s manželem spíme dvě,tři hodky za noc.Jsem podrážděná,unavená a nevím jak s toho ven.Mějte se všichni krásně.Martina+Mareček (22 měsícu)

• Nahlásit
  • Citovat
347
14.3.07 18:25

Ahoj tak tohle jsme u malého zažily jen týden, přesně jak říkáte křik pláč ale přitom spinkal,,,nečetla jsem si sice všechny příspěvky,,,,o tom nočním teroru jsem nikdy neslyšela, ale my to přemohli tím že jsme mu přestěhovali postýlku,,,,,,spal v pokojíčku na jednom místě,,,ten jsme pak malovali a postýlku posunuli asi o půl metru od té doby to byla noční můra i u mě,,,,,,hrůza,,,,,pak jsme od jedné paní zjistily že v rohu kam jsme ho posunuli je pramen vody a on spí nad ním,,,,,postýlku jsme tedy vrátili spět na místo kde byla před malováním pokoje a od té doby je to pryč,,,,,,sice občas zaplače, ale to jen že se mu dostanou nožičky mezi tyčky.........

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama