Kříšení novorozence

Anonymní
4.9.21 13:31

Kříšení novorozence

Ahoj maminky, mám prosím dotaz ohledně porodu. Dcera po narození cca minutu nedýchala dle doktorů, museli ji dát kyslík a rozdychat.
Máte někdo podobnou zkušenost? A dítě je bez následků?? Máme strach o mozek, doktoři ale říkali, že vše ok, ale červíček pořád hlodá.
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.9.21 13:41

Zkušenost bohužel mám, nedychala, odnesli ji pryč a pak jsem slysela brek.. Jak dlouho ji rozdychavali netuším, byla jsem uplne mimo.. Ted ji je 6 a musím zaklepat, že zatím vše v pořádku..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.9.21 13:43
@Anonymní píše:
Zkušenost bohužel mám, nedychala, odnesli ji pryč a pak jsem slysela brek.. Jak dlouho ji rozdychavali netuším, byla jsem uplne mimo.. Ted ji je 6 a musím zaklepat, že zatím vše v pořádku..

U nás to stejné.. odnesli ji a pláč jsem slyšela až po chvíli. Ale mluvili pak něco o minutě, ale tvářili se, že je to běžné

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.9.21 13:49
@Anonymní píše:
U nás to stejné.. odnesli ji a pláč jsem slyšela až po chvíli. Ale mluvili pak něco o minutě, ale tvářili se, že je to běžné

Me teda vyloženě nic neříkal, řekli to akorát příteli, kterého těsně před narozením vyhodili na chodbu a on ji pak akorát přinesl..
Ale vybavuji si, že mu říkali něco, ze muze mít něco jako špatnou hybnost jedné půlky těla, ale nevím, jestli to neříkal na konto toho, že ji museli chudinku vyrcat klestema :,(

• Citovat
  • Nahlásit
1013
4.9.21 13:53

Mela jsem akutni sekci v plne narkoze. Dceru museli ozivovat - jak dlouho nevim. Dceri bude 7let a je uplne v pohode. Do roka a pul jsme byli pod dohledem neurologa, vyvoj mela ukazkovy :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.9.21 13:57
@TeSudička píše:
Mela jsem akutni sekci v plne narkoze. Dceru museli ozivovat - jak dlouho nevim. Dceri bude 7let a je uplne v pohode. Do roka a pul jsme byli pod dohledem neurologa, vyvoj mela ukazkovy :mavam:

Nám akorát rekla doktorka, že ji bude víc sledovat a ze kdyby se něco nezdálo, pošle nás na neurologii. Zaplať banbuh, že nic..

• Citovat
  • Nahlásit
221
4.9.21 13:57

Mě museli ozivovat, tahali mě na poslední chvíli císařem.
Nic mi nikdy nebylo, jen jsem trpěla silhavosti (nikdo jiný v rodině ne), do 15 let se to podařilo zkorigovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
4.9.21 14:20

Mě museli rozdýchávat nebo nějak proklepat, abych se nadechla a začala brečet…nebo aspoň takto jsem to pochopila od mamky, že jsem asi nedýchala. Ale žádné problémy nebo následky si nenesu, nebo aspoň ne z toho, prakticky jsem to zjistila asi až 2 roky zpátky, teď je mi skoro 25 let a nikdy jsem žádné problémy neměla…nebo alespoň jsem nezaregistrovala žádné velké problémy, které by se nedaly normálně řešit a které by neměli i ostatní, kteří dýchali hned po narozeni… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1013
4.9.21 15:25
@Anonymní píše:
Nám akorát rekla doktorka, že ji bude víc sledovat a ze kdyby se něco nezdálo, pošle nás na neurologii. Zaplať banbuh, že nic..

To je zvlastni… Ja trebas nechtela monitor dechu, ale na prvni navsteve doma mi sestra rekla, at si ho ( vzhledem k tomuhle) bezpodminecne poridime. Stejne tak nas doktor, pri prvni navsteve u nej, poslal hnedka ke sledovani na neurologii, kam jsme chodili do roka a pul + ji jeste vic hlidal on sam :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16715
4.9.21 15:31
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, mám prosím dotaz ohledně porodu. Dcera po narození cca minutu nedýchala dle doktorů, museli ji dát kyslík a rozdychat.
Máte někdo podobnou zkušenost? A dítě je bez následků?? Máme strach o mozek, doktoři ale říkali, že vše ok, ale červíček pořád hlodá.
Děkuji.

Ano, mojí starší dceru také museli po narození oživovat a rozdýchávat.

Dnes je z ní krásná pubertální slečna bez jakýchkoliv následků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
4.9.21 18:12

Prostřední dcera měla těžkou asfyxii při narození.. vytáhli jí v podstatě mrtvou a dlouho oživovali..jak dlouho byla v břiše bez kyslíku nikdo neví.. Nějaké následky jsou ale je to dnes moc šikovná 9 letá slečna :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1988
4.9.21 19:53

Náš syn se narodil fialový jak švestka, pupeční šňůru měl omotanou kolem krku a taky neplakal. Doktor i sestry měli napilno, ihned mi ho odnesli a dávali dýchnout kyslíku. Hodnou chvíli trvalo, než se rozplakal, ale nakonec se tak stalo a on začal brečet.
Dneska je mu 9 let a je to neskutečný šikula, takže, díky Bohu, se vše obešlo bez následků. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
4.9.21 20:17

Mě musely taky oživovat. Je mi 30 let. Žádné následky nemám. Dceru taky oživovaly, jsou ji 2 roky a je v cajku ;) :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2245
4.9.21 20:44

Syntax nadýchal, byl modrej, měl uzel na pupeční šňůře, plno doktorů, kyslík a až pak konečně pláč. Úplně zdravý bohužel není, ale zase žádná hrůza, bude mu 5 a je to moc sikovnej kluk, jen trošku mimoň někdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5920
4.9.21 21:27

Dcera sledována na neurologii do 6 měsíců. Posunuto očkování. Do 3 měsíců opožděný pohybový vývoj. Narozena o 3 týdny dřív. Nyní 11 měsíců a řekla bych, že je normální jako vrstevníci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat