Krize, jsem před zhroucením

Anonymní
29.3.16 22:26

Krize, jsem před zhroucen

Ahoj kočky, chtěla bych se vypovídat a poradit, co mám dělat :( Už rok se s manželem léčíme na neplodnost. Máme za sebou dva neuspěšné pokusy o umělé oplodnění a jsme pár dní před třetím ketem. Beru kvůli tomu už týden hromadu léků. Z toho se ještě nehroutím, ale dneska najednou přišla na manžela exekuce asi na 230 tisíc na nějaký devět let starý dluh! Z doby, kdy jsme se ještě ani neznali.. Samozřejmě nám hned oboum zablokovali všechny učty atd, prostě průser jako kr.va :,( Manžel ani neví, za co kde dluží a protože jsem jeho manželka, tak jdou samozřejmě i po mě… Hned zítra máme schuzku s právníkem… No ale proč to tady řeším - jsem z toho zralá do blázince, nervy mi tečou, klepou se mi ruce, z nervu zvracím a teď do toho ten plánovaný Ket. Všechno je na něj už zařízeno :nevim: Nevím jestli by šel ještě vubec zrušit.. k tomu když vidím manžela, tak se mi dělá rudo před očima.. Co teď :(
Prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26588
29.3.16 22:28

Zjistila bych, jestli to jde zrušit/odsunout. V tomhle stavu bych se ted spíš soustředila na řešení aktuálního průseru než těhotenství s někým, na koho je uvalena exekuce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6479
29.3.16 22:30

Všechny problémy mají řešení. Na ten ket běž, život jde dál i s exekucí na částku, která není nesplatitelná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
29.3.16 22:31

Také souhlasím s @Karleon určitě to tvůj manžel neudělal schválně a bude to mít nějaký řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
917
29.3.16 22:34

Mimo jiné bych ti doporučila sehnat si nějakého terapeuta. Myslím, že to oplodnění půjde hůř, když budeš ve stresu, chtělo by se to nějak uklidnit, aby nemělo tělo dojem, že mu jde o život. Pak bude odmítat všechno, co mu v té situaci nepříjde důležité, jako těhotenství apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31690
29.3.16 22:35

Na ten KET bych šla, pokud jste doted problémy neměli. pokud to vyjde, tak bude svět hned růžovější, držím palce :hug: je to nepříjemná situace, ale to zvládnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
29.3.16 22:36

Hned zitra zavolej do CAR a zjisti co a jak. Ja jsem něco podobného též resila. Ale manzel mel před planovanym ET autonehodu, tak jsem to chtela stopnout, ale v CAR mi to rozmluvili. Mela jsem nervy v kýblu, manžel v nemocnici a ja pred transferem. A představ si, ze jsem z tohoto ET otěhotněla. Ty mas trochu jinou situaci, tak uvidis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25015
29.3.16 22:37

Hlavně klid. Manžel tedy nemá tušení, o co jde? POčkala bych na schůzku s právníkem, hned od právníka kontaktovat exekutora a zjistit o co šlo a jak to dál řešit. Hlavně jestli takhle starý dluh už není dávno promlčený a jen to nezkouší nějaká pochybná firmička na vymáhání dluhů…
Co se týče ketu… no pár dní ještě máte, tak uvidíš podle toho právníka. A ty si promysli, co ta exekuce bude znamenat pro vás dál - byl by to pro tebe důvod k rozchodu? Tak na ket nechoďte, nebyl by to důvod k rozchodu? Jděte do toho, pokud máte nějaké úspory, solidní stabilní příjmy atd, tak by vás teoreticky taková částka nemusela položit na lopatky…
Můj partner taky padl do dluhů, byla to o dost větší částka, než kolik píšeš ty, a na plánu si s ním pořídit dítě, to nic nezměnilo - jen to byl trochu pakec, aby sme to nějak porovnali a uplatili…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
29.3.16 22:40

Klid. Děti stojí mnohonásobně víc než 230.000 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25015

A jak se říká, možná že zrovna jak budeš mít jiné starosti, tak to těhotenství zrovna klapne… :jazyk: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Jo není to pro nás nikdy nesplatitelná částka, ale taky ne taková, nad kterou bysme mávli rukou a vytáhli ji z kapsy., I normálně mi dělá někdy starosti, jak to bez mého platu zvádnem, když půjdu na mateřskou, ale to jsme neměli žádný dvěstětisícový dluh! Ted nevím, jak mám manželovi dál veřit :nevim: Chci aby moje děti se měly dobře a ne se věčně bát, co přijde do schránky příště :(

• Citovat
  • Nahlásit
363
29.3.16 22:44

@Mar__tanka1983
Promlčení dluhu musíš namítnout v soudním řízení jinak se promlčení dluhu nekoná. Máte nějaké papíry k tomu, zakladatelko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.16 22:50

@Mar__tanka1983 Důvod k rozvodu, to snad ne, to by ještě scházelo :nevim: Ale důvěra je teď u nás na bodu mrazu :nevim:

@slavuska1 Ne, doteď jsme žádné problémy neměly :nevim: Dík za podporu :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
397
29.3.16 22:52
@Petra607 píše:
Také souhlasím s @Karleon určitě to tvůj manžel neudělal schválně a bude to mít nějaký řešení.

Já bych na to nesázela, možná jednou budeš ráda, že jsi pro své dítě našla jiného otce… Částka to není likvidační, ale…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3031
29.3.16 22:52

Tak trochu nechápu, jak si někdo nemůže vzpomenout na 230000 dluh. Nezodpovědnost tam určitě je. Má nevyřešenou minulost, o které ti mlčí. Třeba toho může být víc. No, nevím, ale já bych to odložila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat