Krmení novorozeněte - HELP!!

70
30.4.20 06:45

Krmeni novorozeněte - HELP!!

Ahoj maminky,

jdu si k vam pro rady, pro zkusenosti…
Mam doma 2tydenni mimco, kojim. V pondělí na kontrole mi bylo receno, ze pribrala malo, at si koupim domu UM a kdyz si budu myslet, ze je hladná, at dokrmim. Koupila sem HIPP 1, dcera prvni mi na nem vyrostla naprosto bez problému.

No a ted k veci. Krmeni u nas probíhá tak, ze dam jedno prso - odkrknout, a bud usne nebo dam i druhy. V momentě, kdy si vezme obe, tak mi zvraci. Ale stylem ála gejzír a mam to na zádech, na sedačce, na ni, proste komplet…
včera jsem ji dala UM. Vypila za cely den asi cca 90ml. To, co se odehrávalo vecer byla naprostá katastrofa. Tvrdý bricho, kroutila se s neutesitelny dvouhodinovy pláč.

Je možné, ze je to z toho UM? Uz jsem zoufalá, nevim, jak ji nakrmit. Bud to se naji malo, nebo se pozvraci nebo ma takove bolesti.

Zažil nekdo neco podobneho?

Udelala jsem odvar z kminu, ale nevim, jestli to bude mit nejaky vetsi efekt, jinak davam espumisan… :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25595
30.4.20 06:56
@Kačka4691 píše:
Ahoj maminky,

jdu si k vam pro rady, pro zkusenosti…
Mam doma 2tydenni mimco, kojim. V pondělí na kontrole mi bylo receno, ze pribrala malo, at si koupim domu UM a kdyz si budu myslet, ze je hladná, at dokrmim. Koupila sem HIPP 1, dcera prvni mi na nem vyrostla naprosto bez problému.

No a ted k veci. Krmeni u nas probíhá tak, ze dam jedno prso - odkrknout, a bud usne nebo dam i druhy. V momentě, kdy si vezme obe, tak mi zvraci. Ale stylem ála gejzír a mam to na zádech, na sedačce, na ni, proste komplet…
včera jsem ji dala UM. Vypila za cely den asi cca 90ml. To, co se odehrávalo vecer byla naprostá katastrofa. Tvrdý bricho, kroutila se s neutesitelny dvouhodinovy pláč.

Je možné, ze je to z toho UM? Uz jsem zoufalá, nevim, jak ji nakrmit. Bud to se naji malo, nebo se pozvraci nebo ma takove bolesti.

Zažil nekdo neco podobneho?

Udelala jsem odvar z kminu, ale nevim, jestli to bude mit nejaky vetsi efekt, jinak davam espumisan… :zed: :zed: :zed:

Jestli máš mléko, koj. Radši teda jen jedno prso, počkat a dát z druhého. To UM můžeš dát vždycky. Na prdíky trpí i kojené děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3418
30.4.20 06:59

Moje dcera taky blinkala. Zkusila bych dát jedno prso a třeba druhé za hodinku nebo hodinku a půl a spíš prikladej.UM bych zatím nedávala kojena miminka pribiraji skokove. a na příští kontrole může mít o hodně navíc. Pijte meltu a kojocaj. Miminko si výtah a samo mlicko jaké potřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
30.4.20 07:01

Ahoj, jestli nemáš problémy s kojením, tak bych UM vůbec nedávala, bolesti břicha budou z toho. Pokud není schopná vytáhnout si to z prsa, tak bych odsávala a dávala jí radši mateřské mléko ;) Zkus kojit častěji, pokud ti zvrací větší objem mléka, u nás to fungovalo, kojila jsem klidně co půl hodiny, malý si cucnul třeba 30 ml a za chvilku zas. Jakmile toho vypil víc naráz, tak taky zvracel. A nestresuj se, i pokud přibírá málo, tak se to počítá, nesmí hubnout, nebo dlouhodobě nepřibírat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
30.4.20 07:03

Ja to tak delala ten prvni tyden no, ze jsem davala jen jedno prso a pak porad zase rve hlady… navic mam doma ani ne dvouletou holku, tak je to trosku náročnější kojit co hodinu… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1335
30.4.20 07:04

A kolik za ten tyden pribrala? A jak casto kojis a jak spinka? Nemusi ji sedet ten hipp, chutnala si to někdy?? :D Misto zavadeni UM bych ještě vyzkoušela si pozvat laktacni, třeba ti právě poradi, jestli kkjit z jednoho a dalsi kojeni z druheho prsa, pořád furt lepší, než rovnou zavest UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
30.4.20 07:06

@suzka1

Pribrala cca 100g a podle MUDr je to malo :-/ kojim jak si rekne, vetsinou tak po hodině a pul, v noci spi po třech hodinach

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1335
30.4.20 07:11

@Kačka4691 Mrkni na laktacni ligu a pozvi si laktacni. Pokud se bojis korony, udelejte si nejaky call pres messenger, abys ji ukazala, jestli mala je prisata dobře. Laktacni ti proplati pojišťovna, aspoň některé proplaci a treba ti pomůže. Lepší než hned dávat hipp nebo jiné um.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3418
30.4.20 07:12

@Kačka4691 to není úplně málo. To může být příště mnohem víc. Moje dítě pribiralo půl kila za měsíc a teď ma deset kilo v deseti měsících. Asi bych zůstala u jednoho prsa a postupně pridavala to druhé. Nebo z druhého jen „několik“cucnuti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62583
30.4.20 07:39

@Kačka4691 nedava se Hipp PRE? Ja UM nakonec nedavala, ale mam doma tohle, ze se dava po narozeni pri kojeni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25595
30.4.20 07:48
@Kačka4691 píše:
Ja to tak delala ten prvni tyden no, ze jsem davala jen jedno prso a pak porad zase rve hlady… navic mam doma ani ne dvouletou holku, tak je to trosku náročnější kojit co hodinu… :lol:

A víš, že řve hlady?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12792
30.4.20 08:05

Určitě to může mít z UM. Vůbec bych ho nedávala a pořádně se soustředila na správnou techniku kojení a rozkojila se. Nemůžeš si pozvat laktační poradkyni? Mě pomohla dost, dcerka začala přibývat až po 3týdnech, taky jsme měla málo mléka, vše jsme zvládly a nakonec se kojila 2,5 roku :mrgreen:
Je to stresující, ale zkus přikládat častěji, prsa střídat, hodně pít, zkus kojící čaje, kvalitně jíst. Já kojila i co hodinu a půl, pokud málo přibývá, tak budit i v noci, třeba po 3h, nejlépe mít u sebe v posteli a jen přiložit prso bez buzení, miminko se přisaje, napije a ani se nevzbudí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62583
30.4.20 08:37

@Kačka4691 u refluxu je lepsi kojit casteji a po mensich davkach

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
1.5.20 13:00

Skusim poradit s mojou cerstvou skusenostou. Mam 3 tydenniho synka.

Po navratu z nemocnice som kojila ako nam povedali v nemocnici: budit na jedlo cca 2-2,5hod od konca posledneho kojenia (ak by si samo pytalo drive, tak samozrejme dat, ale malo by to byt min 1,5hod od konca posledneho kojenia kvoli traveniu mliecka). Takto az do polnoci a od polnoci nechat spat ked spi kludne 3-4hodiny. Kojit 10min jedno prso a 10min druhe. No a na kontrole po 5 dnoch u pediatricky maly pribral len 40g.

Takze pediatricka mi nakazala budit maleho aj v noci co 2-2,5hod. Proste len kojit ako doteraz 10min jedno prso a 10min druhe, ale zintenzivnit tu cetnost. (Maly bol spavy, sam by sa nezobudil.) Takze v noci budik a ide sa. S tymto rezimom za dalsie 3 dni +60g, ale za dalsich 5 dni len +20g. Nastastie mi nenutili prikrmy iba laktacnu poradkynu.

To uz mal ale maly 2 tydny a zacala som si vsimat, ze si konecne obcas cez den zařve o jedlo aj sám. A videla som, že vcelku pekne pije. Takže bez laktačnej som stejne kojila ďalej a za ďalšie 3 dni +100g a za ďalších 5 dní +150g. Boli sme u lekárky kvôli váhe dohromady 5×.

Teraz už by som vraj mohla kojiť len z 1 prsa, ale malý proste nevydrží na jednom tak dlho. Stále kojím z oboch, len niekedy už 15+15min, lebo vydrží dlhšie sať a viac vypije (tiež nie vždy, občas len 10+10min).

Moja rada aj na základe toho, čo mi nakázala moja pediatrička: 1. Kojiť určite z oboch prsov pri jednom kojení (na 1 prso sa prejde až budete rozkojení a malá silnejšia. Prípadne nikdy, lebo sú deti, čo vždy potrebujú piť z oboch prsov). 2. Kojiť viac často - aspoň tie 2-2,5hod. Kým nezačne priberať pekne. Potom už samozrejme podľa dieťaťa. 3. Často kojiť skin-to-skin, že dieťa len v plienke na tvojej nahej hrudi. Pomaznať sa a potom kojiť. (Zvládla som to len párkrát) 4. Pri kojení sa sústrediť na dieťa, sledovať ako pije a nepije. Nebyť napr. na mobile. Keď zaspával, budila som škádlením po ušku či miernym odtažením prsu. To začal znova sať, aj keď nie vždy efektívne.

Všetky tieto body sú od mojej pediatričky. Jedine ze môj malý veľa negrcká, takže tam neporadím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama