Krmíte miminko podle předpisu?

Anonymní
9.1.20 19:42

Krmite miminko podle predpisu?

Za me - ja ne.
Zacali jsme klasickymi obedy, napred samotna zelenina, potom maso+zelenina+brambory.
Kvuli problemum s ledvinami jsem davala malo masa, takze pri druhem prikrmu vecer jsem delala obilnou kasi bez mleka, zato s ovocem, aby male melo dost zeleza.
O treti prikrm se ditko samo prihlasilo rano, a sice tou formou, ze zacalo chtit jist se mnou u stolu. Takze treti prikrm byla snidane.
Pri ctvrtem prikrmu jsme zavedli vecer obilnou kasi s mlekem, obilnou kasi s ovocem jsem presunula na odpoledni svacinu.
Ted mame paty prikrm - dopoledni svacinu.
Jak stravujete miminka vy? Presne podle predpisu, podle chuti miminka, nebo nekdy porusujete a davate neco, co by ve svem veku jist nemelo? Mne je rodina o Vanocich nakrmila cukrovim :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2907
9.1.20 19:51

Jaky predpis?? Wtf 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 19:53

A muzu se zeptat k čemu ti ta informace bude? Ze když někdo hřeší, tak ty začneš taky? Nebo si chceš jen zanadávat? Nějak postrádám smysl tady te diskuze.

Syn mi od 6M absolutně bojkotoval mliko, takže měl prikrmy cely den, protože mliko proste nechtěl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6080
9.1.20 20:02

Jak staré miminko máš na mysli? Dcera třeba po pár měsících začala odmítat kaše a nejí je do teď. Nechce ani bramborovou kaši… Jinak jediné co jsem dodržela že do 3 let jsme ji nedávali cukr a nic přislazené cukrem. A taky nevím, podle jakého předpisu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1619
9.1.20 20:05

Podle toho, co mi dite nevyplivalo. Jeste v 18 mesicich byla dcera nektere dny jen na UM. Nic jineho jsem do ni nedostala. Dnes je to uplne normalni zdrava, stihla a drobna skolacka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3242
9.1.20 20:22

Takže ses přišla pochlubit, jakej ses rebel? Nebo co je cílem této diskuze? On je nějaký předpis, jak krmit dítě? Jo, většinou se začíná zeleninou na oběd, ale že by to bylo povinný, to fakt ne. Já jsem teď začala kaši na večeři, zelenina přijde jako druhá. Pak asi ovoce, nakonec jogurt a pak už tak nějak všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 20:27

Jak staré je miminko? Má hodně prikrmů, jestli je to podle predpisů netuším.. Moje děti byly jako miminka převážně živé jen z kojení, příkrmy téměř od odmítaly a když jim jídlo začalo chutnat nebyly už miminka a žádné kaše apod. nebyly potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
9.1.20 20:31

@Verurizeckova @chaela :roll: :roll: proste se asi chcebzeptat, jak to delaji jiny matky s jidlem u svych deti. Nevim, co na tom nechapete a proc sem teda vubec pak pisete :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3242
9.1.20 20:35

@Euforia píšu proto, aby ti odpověděla na otázku. Ale podle tvého popisu ti dítě ji už skoro všechno, tak nevím, co řešíš. Teď už nic moc jinak neudělaš a jak sama vidíš, dítěti to nijak neublížilo. Takže dál pokracuj, tak, jak jsi chtěla. Opravdu není žádný předpis, kdy Co dávat. Jsou různá doporučení, ale nejsou nijak zavazna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 20:41

Jediný co držíme je snídaně: dvě sušenky bez cukru, plátek rýžového chleba a banán nebo občas tři míchaná vajíčka a čtvrtka rohlíku. Potom oběd což je různý a k večeři zrovna tak. Většinou kaše s nastrouhaným jablíčkem, občas mu na to nastrouhám dvě, tři piškoty nebo ovesnou kaši, občas to, co měl k obědu když jde o něco lehčího jako ryba nebo kuřecí s rýží. Takže tři jídla a během toho si dá banán, sladkou okurku, vařenou mrkev nebo něco. Co se sladkého týče tak maximálně nějakou tu piškotu nebo si zobne od nás nějaké buchty, koláče, našeho jídla. U nás bych mohla mít 1500 svačinek denně a všechny by zbagroval. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 20:44

Btw.. takhle jsme zhruba i začali. Mixovaná zelenina, ovoce, kasičky mu nestačily tak začal dost brzy jíst normálně. Nějak jsem to extra nehrotila. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 21:07

My jsme se z vysoka vys.ali na nějaké speciální příkrmy, natož, abychom ještě řešily nějaké předpisy ohledně příkrmů. Malý byl plně kojený, dokud byl kojenec (tj. do roka a ještě pak kus), od cca půl roku dostal občas při pasení koníků na hrací deku na větší kousky (špalíčky) nakrájené jablko, banán, lehce povařenou baby karotku nebo dýni, aby se s tím jídlem seznámil a nějak si s tím vždycky poradil. Potom už jedl rovnou normálně s námi naše jídlo uzpůsobené tomu, že byl batole (nekořeněné apod). Příkrmové mánii typu kaše taková a maková, ovozel a masozel tehdy a tehdy v čase takovém a takovém jsem nikdy nějak nepropadla a zpětně jsem fakt ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11873
10.1.20 07:02

Já jsem začala s příkrmy u první dcery v 7.mesici a nikam jsem nespěchala, nejdřív zeleninu, pak maso, pak na svacu ovoce, pak zeleninové polévky na večeři, pak druhá svaca jogurt a jako poslední kaše na snídani a to ji bylo okolo roku už.
U druhé jsem začala o měsíc dříve.
Obě byly kojené a nic ani jedné neuteklo. Nevidím důvod proč spěchat, ale kazdeho volba.
Extra jsem jim vyvarela do roka a půl, poté začali jíst naší stravu, kterou jsem nejdříve odebrala pro ně a pak až okořenila pro nas..
Každopádně nepíšeš, kolik tvému dítěti je, takže těžko té soudit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama