Příkrmy - svačina,oběd a co pak?

Sybilla2020
4.1.20 17:35

Příkrmy-svačina,oběd, co dál

Ahoj holky, mýmu prckovi je 9 měs. K dopolední svačině má ovocnou přesnídávku, k obědu maso/zeleninový příkrm a jinak jen mlíko. Poraďte mi prosím, co zavádět dál? A kdy? Další ovocnou svačinu nebo třeba snídani/večeři? lepek zatím nedávám… děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20649
4.1.20 17:39

Já mám ani ne 8 měsíční, dopol přesnidavka ovocná, oběd maso zelenina, večer dávám kaši, od těch 8 měsíců chci zavést ještě jogurt dopoledne na svačinu a pak pečivo (s lučinou třeba) na svačinu odpol. Starší už v 10 měsících jedl víceméně s nama všechno, tak to planuju stejně i u mladšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sybilla2020
4.1.20 18:12

@Kriss Tina Já bych pečivo už taky chtěla pomalu dávat, ale nevim jak tim mimčo krmit, aby se mi nedávilo. zatím je zvyklý jen na tekutý příkrmy...… nic nekouše a tak,…

• Citovat
  • Nahlásit
20649
4.1.20 18:15

@VeruneckaSOS aha syn dostává od půl roka ty krupky sem tam do ruky, teď nedávno sem dala kousek rohlíku, on to jenom oslinta, ale už se aspoň seznamuje taky s jinou konzistenci než jenom ty rozmixovane příkrmy. Ale já teda od půl roka nedávám úplně dohladka mixovane, postupně ho zvykam na kousicky v jídle, takže teď skoro v 8 měsících dokáže sníst třeba kousky mrkve nebo droboucke těstoviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34229
4.1.20 18:44

Dalsi v poradi jsem davala jogurt s piskotama odpoledne a taky kusy ovoce (banan, jablicko) a nasledne vecer uz hustejsi kasi, vylozene jako jidlo (do te doby mel ridkou na piti), z ruznych zrn- ovesnou, krupicovou, ryzovou, pohankovou. A pak uz i pecivo a pak uz snad jedl vsechno s nami ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sybilla2020
4.1.20 20:05

@PaníKadrnožková Jogurt jaký? Jaký je nejlepší? Activii třeba? Jinak moje je na UM, tak když jí budu dávat obě svačiny, obed a večeři, tak by pak mlíko měla jen 1× denne…. to stačí?

• Citovat
  • Nahlásit
34229
4.1.20 22:06
@VeruneckaSOS píše:
@PaníKadrnožková Jogurt jaký? Jaký je nejlepší? Activii třeba? Jinak moje je na UM, tak když jí budu dávat obě svačiny, obed a večeři, tak by pak mlíko měla jen 1× denne…. to stačí?

Plnotucny nedoslazeny (activie myslim je), nejaky řeckeho typu? Ja bych dala takovy ten zeleny BIO jogurt, ale je to jedno, stejne se tam daj sladke piskoty nebo jsem myslim davala ty sunarky susenky (ale je to leta zpet, ted je zase jine zbozi, koukala jsem v tech zdravych potravinach, tam je mraky takovych blbosti)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34229
4.1.20 22:12
@VeruneckaSOS píše:
@PaníKadrnožková Jogurt jaký? Jaký je nejlepší? Activii třeba? Jinak moje je na UM, tak když jí budu dávat obě svačiny, obed a večeři, tak by pak mlíko měla jen 1× denne…. to stačí?

Najdi si to v nejakych tabulkach, neni to na te pixle od UM? Co si matne pamatuju, tak prcek dostal UM k snidani, pak po obědě pred spanim, k svacine ten jogurt, k veceri mlecnou kasi (delala jsem z um, jakmile to slo, tak zmena na plnotucne mleko) a um zase myslim na spaní, cimz se ta davka naplnila :think: ale presne si to nepamatuju, fakt bych se mrkla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14214
6.1.20 13:19

@VeruneckaSOS já jsem začala obědem masozeleninu, pak svačinu ovoce, od 8.mesice jsem dávala na druhou svacu kvalitní bílý jogurt, na večeři husté zeleninové polévky a na snídani později domácí kaše, nejraději u nás frcela ovesná s ovocem.
První dcera začala jíst až začátkem 7.mesice, takže než měla 5 jídel denně byl ji asi rok a druhá začala dříve a ta už v 9.mesicich měla 5jidel denne, ale samozřejmě nikdy nesnedla plnou porci.
Obě byly kojené.
Je tu skupinka s recepty pro miminka https://www.emimino.cz/…-o-clenstvi/?… se mrkni ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat