První jídlo pro miminko

127
7.1.20 07:40

První jídlo

Ahoj mám dotaz u první dcery jsem neresila prikrm prvního jidelka pac byla na UM ale u téhle dcerky kojim budou nám za pár dnů 4mesice, dočetla jsem se že neni nač spěchat pokud je kojena a stačí z prvním prikremem v 6m.ale někdo zas píše že je dobře zkusí po to ukončeném 4m.Jak ste3to měly. vy? Nebo máte?
Já rozhodně počkám aspoň do 5m pac sme narozený o 3tydny driv☺Zajima mě když ste začaly první zeleninu kolik lzicek jste daly?
Chci zkusit kasičky na vever pac přes noc se budu častějš ale je problém že u prsa usina tak sem zvědavá jak to udělám…☺a ještě když už prikrm dávaly ste zapit cajickem? I přesto že kojite…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2753
7.1.20 07:56

Dcera byla půlnapůl kojena a na UM. Já začala kolem 4-5m. Dávala jsem poprve dýni, pak cuketu, mrkev, brokolici, petržřel, brambor… je třeba do zeleniny přidat trošku tuku (olivový olej, slunečnicový za studena lisovaný, máslo), Měsíc jsem dávala jsem zeleninu, nejdrčíve jednodruhové, později různě míchala. Přidávala i rýži, brambor. Po měsíci jsem dala poprve maso. A stále jsme měli jinak celý den mllíko. Masa stači malinko. Až další měsíc tady po 6m jsme začli rušit dopoledni mlíko a dala jsem prvně přesnidávku. (zbytečne dávat ted sladké štávy, džusy u začátku příkrmu…max.si zvykne na sladkou chut a nebude chtít zeleninu). Od toho 6,5m jsme tedy měli státle mlíko a jen dopol. přesnidávku, pak oběd. A pak už jen mlíko. Až zase za měsíc jsem zrušila odpolední mlíko. to už ji bylo cca 7-8m zkusili jsme dopol. kaši (domácí jáhlové, rýžové, ovesné) pomalu (ale kaše fakt pomalu a ráno, a až koelm toho 8m není důvod dávat tak brzo, jsou to sacharidy, zaplácnou jen žaludek, je to sladká večeře, může bolet bříško jsou hůře stravitelné), bílý jogurt, banán. Takže až koelm 8m měla mlíko, svačina, oběd, svačina, a jinak mlíko. A stalo se i tak že se svača vynechala a bylo mlíko. A takto jsme to měli dlouho. Kolem 10m na večeři začala jíst husté zeleninové polévky tak dvě hodně před spaním, na spaní zase mlíko. A v roce měla dvakrtá denně mlíko, někdy i třikrát (pila jednou nad ránem, pak spala dál). Lepek jsem zavedla kolem 6m kuskusem do obědu, kolem 8m žloutek. A obědy jsme měli 3× týdně masový, 4× zeleninový. (jednou týdně místo masa žloutek.)
A většinou se po jídle spíše kojila. Zkoušeli jsme i vodu, čaj. Ale piti spíše příšlo až před rokem pořádně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23083
7.1.20 08:05

Večer bych nezačínala, když jí to nesedne bude špatně spát. Normálně v poledne nějakou tu lžičku zeleniny, uvidíš jaký bude zájem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13738
7.1.20 08:13

Já kojenemu začla ve 4 a pul, ale to hlavně proto, že o jídlo jevil zájem. Sápal se nám do talířů, ječel když někdo jedl a on ne :D začínala sem zeleninou na oběd, kasi večer sem zařadila až později, ono je to může ucpat a nebude ti dobře spát, když už chceš začít kaší, tak třeba na snídani :think: a lžiček sem dala kolik sám chtěl, první den snědl nějaké 2-3, každý den se to zvyšovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
7.1.20 08:28

Ssmozerejmne začnu také první zeleninou..díky za rady a ještě se zeptám kupovaly jste? Nebo jste začaly dělat hned svoje doma? Já první dceri práce kupovala od Hami

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2753
7.1.20 09:28
@Miskaa91 píše:
Ssmozerejmne začnu také první zeleninou..díky za rady a ještě se zeptám kupovaly jste? Nebo jste začaly dělat hned svoje doma? Já první dceri práce kupovala od Hami

Já ze začátku kupovala. Takové ty maličké. V dm bývají i jednodruhové skleničky. Pak jsem začala vařit až jak mi to jedla nějak obstojně. A pak sjem to střídala. Kupvala jsem taky hami, hipp, a dm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11556
7.1.20 15:43

@Miskaa91 prosim te kase na večer by se dávat neměly, jsou těžký a plný sacharidů a mžou mít opačný efekt, dítě bude bolet bříško a bude neklidné. Na večeři jsou vhodné třeba husté zeleninové polévky, ale ve vašem případě bych se večeří ještě nezabývala.
Obě holky mám kojené, první začala ochutnávat zeleninu od 7.měsíce, druhá někdy okolo 5., jelikož jevila velký zájem. Dávala jsem pár lžiček první 3 dny a pak nabalovala další zeleninu, ale víc jak třeba 100g mi nesnědly a vařila jsem domácí.

Kdyby jsi chtěla, recepty jsem přidávala, sbírala i od ostatních a vkládala do skupinky Vaříme pro kojence a batolata https://www.emimino.cz/…-a-batolata/ ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama