Krupička na pažích - co s tím?

942
21.6.21 12:45

Krupička na pažích - co s tím?

Ahojte, už jsem zoufalá. Na kuřecí kůži neboli krupičku trpím už od dětství. Mírné zlepšení jsem zaznamenala v době braní antikoncepce. Tu už brát nechci a teď za poslední rok se to výrazně zhoršilo. Mám to na celém vrchu zad a po celých pažích. Na kožním jsem byla, tam odmítají tohle řešit, že to nic není. Vím, že to zdraví neohrožuje ale na sebevědomí mi to tedy moc nepřidává. Zkoušela jsem vysadit lepek, nic. Různé krémy, peelingy, nic… Moje otázka tedy zní, jestli existuje něco, co by tu krupičku alespoň trochu zlepšilo. Vím, že je na to dobré moře, tam se ale každý rok prostě nedostanu. :nevim: :D

Předem děkuji za rady a přeji hezký zbytek vyprahlého dne. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
169
21.6.21 12:59

Tady se s dovolením pripichnu, taky mě to rozčiluje a ještě mi nic nezabralo :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64439
21.6.21 13:21

@meduzka23 cece, co se s tím naučit žít? Nwm, nepřišla jsem na to, co na to zabírá a fakt je to to poslední, co bych řešila :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
21.6.21 13:26

Tak já s tím třeba žiju a moc to neřeším, dozadu na ruce si nevidím, ale občas je holt člověku trochu líto, že nemá pěkný lysý lesklý nohy teď v létě, ale celý tečkovaný… Takže já chápu, řešení ovšem nemám, jsem smířená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
942
21.6.21 13:47
@martina.se píše:
@meduzka23 cece, co se s tím naučit žít? Nwm, nepřišla jsem na to, co na to zabírá a fakt je to to poslední, co bych řešila :think:

A co třeba nekomentovat něco, k čemu nemám co říct ani nijak poradit? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64439
21.6.21 13:51
@meduzka23 píše:
A co třeba nekomentovat něco, k čemu nemám co říct ani nijak poradit? :nevim:

Jako já ji mám, nenašla jsme nic, co by zabralo.. Takže asi komentovat muzu, ne? A lepší je se s tím smířit s nehrotit něco, co nemůžeš změnit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
21.6.21 14:46

Taky mám…na nohách a rukách..na nohách furt stejný na rukách to teď téměř vymizelo…těžko říct proč…jedina významná změna která se udála je těhotenství a s tím související nebrání antikoncepce..ale jestli je to tím… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
942
21.6.21 15:34
@Vladusxx píše:
Taky mám…na nohách a rukách..na nohách furt stejný na rukách to teď téměř vymizelo…těžko říct proč…jedina významná změna která se udála je těhotenství a s tím související nebrání antikoncepce..ale jestli je to tím… :nevim:
@Vladusxx píše:
Taky mám…na nohách a rukách..na nohách furt stejný na rukách to teď téměř vymizelo…těžko říct proč…jedina významná změna která se udála je těhotenství a s tím související nebrání antikoncepce..ale jestli je to tím… :nevim:

Já si taky říkala, jestli s tím nemůžou souviset hormony, neboť jsem ty ruce při braní antikoncepce měla úplně čisté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
21.6.21 18:28

@meduzka23 já ale při braní antikoncepce měla…ale měla sem jen obyč mercilon… Tu sem vysadila až ve chvíli kdy sem zjistila že sem těhotná… :lol: popravdě kdybych nenarazila na tuhle diskusi asi bych si ani nevšimla že to pozmizelo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.6.21 15:48

Já mám Keratosis pilaris už asi 20 let, všimla jsem si toho někdy v pubertě, mám to taky na pažích a na celých nohách, mně na to zabírají jen krémy s obsahem AHA kyselin, akorát je nevýhoda, že ta kůže je pak náchylná na vznik pigmentových skvrn, takže přes léto je potřeba se mazat SPF 50.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat