Který den končí MD?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 09:05
Který den končí MD?

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale stydím se, že se nemůžu dopočítat :roll: Od 9.2.2018 (byl to pátek) jsem na MD a teď píšu zaměstnavateli žádost o čerpání ŘD po skončení MD, musí mi to přesně navazovat. Kalkulačka na netu mi vypočítala 28 týdnů do 24.8.2018 (pátek). Nemělo by to ale logicky končit ve čtvrtek 23.8.? Účetní mi psala, že mi čerpání ŘD vychází od 26.8., což je neděle a to už mi vůbec nesedí… :roll: Omlouvám se, asi jsem fakt mimo… :lol:

Reakce:

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 08.08.18 09:21

Ja jsem byla o cerpani RD zadat na UP v miste bydliste. Ale protoze bydlim na drihem konci CR, tak jsem zadala az skoro 6 mesicu po skonceni MD :oops:

Tydlifuk
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 08.08.18 09:31

Když to přepočítám na dny (28×7=196 dní), tak mi to vychází, že poslední den čerpání je toho 23.8., takže řádná dovolená by ti měla začínat v pátek 24.8.
Ještě poznámka: pokud budeš žádat o rodičovskou, tak se ti s tou řádnou dovolenou může krýt, tzn. můžeš žádat taky od toho 24.8., aspoň tak mi to řekli u nás na sociálce.

Gumidci
Závislačka 4278 příspěvků 08.08.18 09:33

@kyticka86 nepleť si rodičovský příspěvek a rodičovskou dovolenou. Tazatelka se ptá na řádnou dovolenou u zaměstnavatele, kterou si můžeš vyčerpat okamžitě v návaznosti na mateřskou dovolenou

KamisB
Kelišová 6812 příspěvků 08.08.18 09:40

nech to na nich, prostě napiš, že „bezprostředně po skončí MD žádáš o vybrání řádné dovolené a poté a rodičovskou dovolenou do toho a toho data.“

dny dovolený ať si vyřídí sami ;-) od toho jsou účetní :-)
Jinak, ale máš pravdu, pokud 9.2. byl pátek, tak MD končí ve čtvrtek a od pátku už máš mít řádnou dovolenou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 09:49

Tak je to jak píše @Tydlifuk a @KamisB, a jak se to i mně zdálo logické. Ještě jsem pro sichr volala účetní a ta mi řekla, že se původně sekla… :roll: Holky díky moc :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >