Reklama

Který den končí MD?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 09:05
Který den končí MD?

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale stydím se, že se nemůžu dopočítat :roll: Od 9.2.2018 (byl to pátek) jsem na MD a teď píšu zaměstnavateli žádost o čerpání ŘD po skončení MD, musí mi to přesně navazovat. Kalkulačka na netu mi vypočítala 28 týdnů do 24.8.2018 (pátek). Nemělo by to ale logicky končit ve čtvrtek 23.8.? Účetní mi psala, že mi čerpání ŘD vychází od 26.8., což je neděle a to už mi vůbec nesedí… :roll: Omlouvám se, asi jsem fakt mimo… :lol:

Reklama

Reakce:

kyticka86
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 08.08.18 09:21

Ja jsem byla o cerpani RD zadat na UP v miste bydliste. Ale protoze bydlim na drihem konci CR, tak jsem zadala az skoro 6 mesicu po skonceni MD :oops:

Tydlifuk
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 08.08.18 09:31

Když to přepočítám na dny (28×7=196 dní), tak mi to vychází, že poslední den čerpání je toho 23.8., takže řádná dovolená by ti měla začínat v pátek 24.8.
Ještě poznámka: pokud budeš žádat o rodičovskou, tak se ti s tou řádnou dovolenou může krýt, tzn. můžeš žádat taky od toho 24.8., aspoň tak mi to řekli u nás na sociálce.

Gumidci
Závislačka 4230 příspěvků 08.08.18 09:33

@kyticka86 nepleť si rodičovský příspěvek a rodičovskou dovolenou. Tazatelka se ptá na řádnou dovolenou u zaměstnavatele, kterou si můžeš vyčerpat okamžitě v návaznosti na mateřskou dovolenou

KamisB
Kelišová 6796 příspěvků 08.08.18 09:40

nech to na nich, prostě napiš, že „bezprostředně po skončí MD žádáš o vybrání řádné dovolené a poté a rodičovskou dovolenou do toho a toho data.“

dny dovolený ať si vyřídí sami ;-) od toho jsou účetní :-)
Jinak, ale máš pravdu, pokud 9.2. byl pátek, tak MD končí ve čtvrtek a od pátku už máš mít řádnou dovolenou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 09:49

Tak je to jak píše @Tydlifuk a @KamisB, a jak se to i mně zdálo logické. Ještě jsem pro sichr volala účetní a ta mi řekla, že se původně sekla… :roll: Holky díky moc :srdce:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama