Sporťák, doporučíte mi?

lucajda128
25.4.10 11:57

který doporučíte mi?

Ahoj, vím, že včera bylo tady dané podobné téma. Ale my máte trochu jiný problém. Malý má 1 rok a váží necelých 13 kg. I když začal už chodit, určitě ještě nějakou dobu budeme potřebovat kočárek. Ráda bych si pořídila sportovní kočárek, je mi jedno jestli třikolku nebo čtyřikola. Chtěla jsem nafukovací nebo alespoň větší kola. Podmínku, kterou mám je šířka sedáku cca 35 cm a nosnost. Většinu kočárku, které by se mi líbily a které by rozměry odpovídaly měly nosnost do 15 kg. Nechci kupovat drahý kočárek, ale taky nechci kupovat kočárek na dva měsíce. Můžete mi někdo poradit nějaký, který by odpovídal požadavkům :-?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

70766
25.4.10 12:06

Já mám takový pocit, že těch 15kg je uvedeno u všech kočárků, to bych neřešila. Ale jinak těžko radit, kočárků je strašně moc, záleží kolik do něj chceš investovat a co se ti líbí. Být tebou vyberu na netu třeba 2-3 modely a u těch se zeptám na zkušenosti, takhle ti každá poradíme to, co máme doma :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lucajda128
25.4.10 12:14

mám právě vybraný Sportovní kočárek ABC Design - Terra, ale vyděsilo mě těch 15 kg. A nikde jsem ho neviděla složený. Tož nevím, jestli je to vůbec dobrá volba.

• Nahlásit
  • Citovat
8297
25.4.10 14:11

15kg nosnost je myslim dana nejakou regulujici vyhlaskou, realne maji ty kocary treba nosnost vetsi.
Vim konkretne u maclarenu, ze je nekde nosnost 20kg, maji snad nejakou vyjimku ci co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
25.4.10 14:54

nosnost vyšší než 15 kg se nesmí podle evroopské směrnice pro bezpečnost výrobků pro děti (a tedy i kočárků) udávat. stačí se podívat na stejné kočárky na amerických stránkách a zjistí se konkrétní opravdová nosnost.
Vojtovi je 2.5 roku a 15 kg nemá, ono jak děti začnou běhat, trochu uberou.

pro starší dítě je super quinny speedi. nevím, jakou máš představu o ceně, ale na sporťák srivnatelných vlastností a kvality není drahý. je hodně široký. je to tříkolka s nafukovacíma kolama, stabilní, terénní a faktická nosnost je určšitě vyšší než 15kg. jen to teď nemůžu najít.. váha je na kočárek tohoto typu skvělá, 11.5kg se vším všudy (váhy kočárků uváděných na netu jsou většinou pouze podvozku a někdy i bez kol :cert: , tohle je váha, kterou jsem zvážila já i jiní doma. )

kdyžtak upřesni požadavky kromě nosnosti, něco se najde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lucajda128
25.4.10 18:29

můj starší syn měl 13 kg ve třech letech, bohužel malý se narodil už přerostlý (měl 5 kg), takže k jeho věku a počáteční hmotnosti má tak akorát. Podle mne je tlustý :-), ale paní doktorka říkala, ať to neřeším.
Nevím, co by pro mne bylo důležité, jen se ještě zeptám na kola, je lepší nafukovací nebo plastové. Máme staré golfáče a ty jsou plastové a malé - na ježdění po obchodě to stačí na jízdu v terénu vůbec. (Hlavně už teď jsou úzké). Investovat bych moc nechtěla cca do 7.000,–. Ale nechám si poradit, ještě jsem viděla nějaký kočárek z chicca, ale zrušili nám tady všechny tři prodejny a tak nevím co se děje.
Děkuji už teď za radu o nosnosti jsem vůbec netušila. Celkově jsem netušila, jak je těžké vybrat správný kočárek.

• Nahlásit
  • Citovat
70766
25.4.10 19:01

Nafukovací jsou podle mě určitě lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1426
25.4.10 19:09

Měli jsme Jané Slalom Pro a byl super, nafukovací kola, bezvadný do terénu i elegantní do města. Lehký, dobře ovladatelný, byl prostorný, měl madlo, což považuji za důležité. Výborně se skládal do auta a určitě postačí do 3 let, i když v tomhle věku už se chce vozit jen málokteré dítě. Dá se koupit starší za bezva cenu a pak se dá s minimální ztrátou ještě prodat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lucajda128
25.4.10 20:07

děkuji za všechny tipy, zkusím se ještě podívat. I tak z toho mám obrovskou hlavu. Dívala jsem i na starší diskuse. Teď ještě vybrat správný web či obchod.

• Nahlásit
  • Citovat
10482
25.4.10 21:03

nafukovací kola jednoznačně nejlepší!

záleží zda preferuješ tří nebo 4 kolku, zda kočár chceš lehký, nebo stačí i těžší, zda chceš na sport (třeba ruční brzdu na brusle), jak často jezdíš do terénu a do jak velkého.
zda ti stačí (v roce asi ano) sedačka po směru jízdy, zda ti nevadí polohvání na pásek - je plynulé, ale to trohcu obtížnější (ale naučíš se to)..

speedi stojí skoro 8tis. ale použitý se dá sehnat levněji, .. často ho i prodávají maminky když skončí s korbou a dítě je maličký a nechtějí ho mít po směru a tak.. http://www.malvik.cz/…-Speedi-2010

samozejmě jsou další alternativy, kočárky typu babydesign sprint, kde jsou kola plastový, vpředu zdvojený, jsou větší… jsou to takový větší, bytelnější golfky.
http://www.detskyraj.cz/…-fusion-2010
tohle je zrovna zopa, ale je to celkem stejné..

velmi slušná cena, super terénní vlastnosti, ale 4 kola, neotočný. http://www.detskyraj.cz/…nder-2010-x3

co se ti líbí víc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lucajda128
4.5.10 00:04

Děkuji všem za rady. Nakonec jsme koupili baby design spring. Slyšela jsem na něj samou chválu, tož uvidíme. mějte se. :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama