Který zubař přijímá

38
25.7.21 16:19

Který zubař přijímá

Ahoj, tuto diskuzj zakládám, protože už jsem opravdu bezradná. Mám zubařku, ale její přístup je strašný. Většinou jsem po jejím zákroku skončila na pohotovosti, protože to spíše víc zkazila, než opravila. I hodnocení na internetu má špatné, najít pozitivní recenzi je zázrak, takže to není jen můj názor. Sháním tedy jiného zubaře v okolí Havířov, Frýdek, Ostrava, Těšín, Třinec, ale kamkoliv jsem volala mají plno. Nevíte o zubaři který přijímá? Začínám mít problém se zubem a ke své zubařce odmítám znovu jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
535
25.7.21 16:36

Najdi si na znamylekar.cz zubaře podle lokality a nezbývá než volat a volat. Někdo se najde :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3286
25.7.21 17:01

Požádej svou zdravotní pojišťovnu o seznam smluvních partnerů. VZP ho má přímo na webu ke stažení. No a pak si vezmi telefon a volej. Hodně štěstí :kytka:

Zkušenost kamaráda: sháněl zubaře, který má smlouvu na pojišťovnu víc než půl roku. Pokud ho rovnou neodmítli, že mají plno, tak to bylo tak, že „jojo, vezmeme vás, na kdy vás mám objednat?“ No a když pak přišel a podával sestře průkazku pojišťovny, tak mu řekla, že na pojišťovnu mají plno, že jedině za hotové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6222
25.7.21 17:14

Kontaktuj svoji pojištovnu, aby ti dala seznam zubařů, které s ní mají smlouvu a mohou tě přijmout. Ale není záruka, že ten seznam budou mít aktualizovaný, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6222
25.7.21 17:15
@Murka píše:
Požádej svou zdravotní pojišťovnu o seznam smluvních partnerů. VZP ho má přímo na webu ke stažení. No a pak si vezmi telefon a volej. Hodně štěstí :kytka:Zkušenost kamaráda: sháněl zubaře, který má smlouvu na pojišťovnu víc než půl roku. Pokud ho rovnou neodmítli, že mají plno, tak to bylo tak, že „jojo, vezmeme vás, na kdy vás mám objednat?“ No a když pak přišel a podával sestře průkazku pojišťovny, tak mu řekla, že na pojišťovnu mají plno, že jedině za hotové.

No tohle mi tedy nepřijde úplně v pořádku jednání, však pokud má kapacity a má smlouvu s jeho pojištovnou, tak ho musí přijmout jako svého pacienta. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
25.7.21 17:25
@Murka píše:
Požádej svou zdravotní pojišťovnu o seznam smluvních partnerů. VZP ho má přímo na webu ke stažení. No a pak si vezmi telefon a volej. Hodně štěstí :kytka:Zkušenost kamaráda: sháněl zubaře, který má smlouvu na pojišťovnu víc než půl roku. Pokud ho rovnou neodmítli, že mají plno, tak to bylo tak, že „jojo, vezmeme vás, na kdy vás mám objednat?“ No a když pak přišel a podával sestře průkazku pojišťovny, tak mu řekla, že na pojišťovnu mají plno, že jedině za hotové.

Před nějakou dobou jsem četla rozhovor s Romanem Šmuclerem (prezident zubařské komory), a ten tam na férovku přiznal, že mnoho zubařů zas není tak moc zaplněných, jak by se zdálo. Je to výmluva, protože nechtějí přijímat lidi na pojišťovnu, která se jim zas tolik nevyplatí. Jak jde o peníze, tak jde Hippokratova přísaha stranou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 17:40

Mamka s tátou shánějí od ledna- tvoje lokalita. Obvoláno vše co jde a prostě stále zubaře nemají. Pojišťovna nepomohla. Já jsem se dívala na stránky stomatologicke komory, je tam online formulář a první zubař beroucí na pojišťovnu byl v Olomouci!!! :pocitac: :poblion: :poblion: :poblion: Neskutečný bordel.
Takže MS kraj pouze za peníze.

• Citovat
  • Nahlásit
2903
25.7.21 17:42

Ano MS kraj jen kliniky, kde se platí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
855
25.7.21 17:49

Nezbývá, než dojíždět. Moje mamka dojíždí za zubarem do Prahy (cca 110 km od nás), je to nejblíž, kde berou na pojišťovnu. Zubaři nejsou a ti, co jsou, půjdou do pěti let do duchodu. Holt ale to není covid, tak se to nijak neřeší :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
855
25.7.21 17:53
@Roxy ivka píše:
Před nějakou dobou jsem četla rozhovor s Romanem Šmuclerem (prezident zubařské komory), a ten tam na férovku přiznal, že mnoho zubařů zas není tak moc zaplněných, jak by se zdálo. Je to výmluva, protože nechtějí přijímat lidi na pojišťovnu, která se jim zas tolik nevyplatí. Jak jde o peníze, tak jde Hippokratova přísaha stranou.
To je pravda
@Roxy ivka píše:

Jako já je chápu, zadarmo to delat nebudou, zubař není charita. Stát by se měl postarat, aby to dostali slušně zaplacené. Logicky když má ten zubař možnost udělat estetický zákrok za xxx tisíc, tak ji zvolí. Např. zubní náhrady (snímací) mladí zubaři prakticky nedělají, protože od pojišťovny dostanou tak málo, že jim to nepokryje ani výrobní náklady, natož práci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6222
25.7.21 18:13
@Roxy ivka píše:

Jenže to, že bere lidi na pojištovnu, přeci neznamená, že ti lidé budou mít celou péči na pojištovnu. :nevim: Já si také věci, co pojištovna neproplácí pořádně, platím extra. Např. jsem si platila čištění kanálku, ale vytrhnutí zubu/rentgen nebo umrtvovací injekce si vykazují na pojištovnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat