Zubní korunka

Anonymní
21.7.21 23:29

Zubní korunka

Dobrý den,
Prosím, pochopte mojí anonymitu, stydím se za tuto situaci.
Je mi 25 let, před 6 lety jsem měla problém se zubem (pravá horní 5). Můj bývalý zubař mi ho „spravil“. Nedávno se mi ulomila plomba i s kusem zubu. Teď jsem byla u zubaře a ten mi řekl, že to je na korunku, že to spravit nepůjde. Mám to hodně ulomený, prý mi korunka bude jen držet ten kus co tam mám a bude jakoby zub obalený korunkou. Samozřejmě bych si nechala tu nejlepší co údajně vypadá jako normální zub.
Je tu někdo kdo je takto mladý a má korunku? Hrozně se toho bojím a stydím se za to, jak to dopadlo. Potřebuju asi jen uklidnit. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
133
22.7.21 03:40

Korunky nemám, ale nepřipadá mi to jako nějaká tragédie. Spolužák měl po nehodě plnou zubní protézu už v 17 (to je celkem špatná situace, ale on byl rád, že to vůbec přežil). Nech si dát korunku, o zuby se starej a neřeš to, co už teď nezměníš. :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5985
22.7.21 05:52

Já mám podobný typ korunky na jedničce někdy od VŠ. Prostě úraz a přišla jsem o kus zubu. Kdo to neví, nepozná to. Už jí mám (i když ne tu původní) víc než 25 let. Pětku bych tak neprožívala (ale nechat samozřejmě udělat).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
22.7.21 06:22

Stydet se muzes za nevzhledny chrup se kterym bys nic dlouhodobe nedelala, ale pokud ti nekdo ten zub zpravi a treba i korunkou, tak proc se stydet? jednak to nikdo nepozna a 5 zrovna neni zub, ktery by jsi ukazovala bezne pri usmevu… taky mam korunku a rozhodne lepsi nez urvany nevzhledny zub :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
22.7.21 07:12

Manžel měl korunky na špičákách už od puderty, protože má špičáky hodně malinké. Neviděla bych to jako něco, za co je třeba se stydět :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat