Kuchyň na hypotéku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 13:10
Kuchyň na hypotéku

Ahoj,

prosím, prosím budeme brát hypotéku kvůli rekonstrukci a ráda bych novou kuchyň. Zajímá mne zda lze ji vzít na hypotéku? Uvažuji nad Ikeou a spotřebiče vestavné z alzy. Lze to? Nebo si už vymýšlím moc?

Samozřejmě v bance se poptám, až tam půjdeme. Jen mě to zajímá a dle toho bychom si vzali o trochu více..

Jakpak to bylo u Vás? Pochlubte se včetně kuchyní  :oops:

Děkuji moc

Reakce:
nozu
Extra třída :D 12593 příspěvků 29.06.19 13:13

Podle mě by to jít mělo, protože se jedná o vestavný a pevně přibudovaný nábytek. My jsme si takhle v době změny banky při konci fixace lehce navýšili hypotéku a nechali za to udělat dětem do pokojíku kompletně nábytek na míru. Ale už to je hodně let zpět, takže se podmínky mohly změnit. Nejlepší odpověď se dozvíš přímo ve své bance, ty podmínky se také mohou lišit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 13:17

Asi záleží jak hypo budete mit, jestli budete doklad uctenky, nebo bude chodit odhadce a postupne uvolnovat penize. Nam chodil odhadce a kuchyn je z hypoteky, ostatní vybavení domu už ne.
Ikeu mame taky spotřebice různě, jen mycku od nich ikdyz to puvodne nebylo v planu, ale ikea kuchyne jsou trochz specifické a nehtelu jsme riskovat, ze mycka nebude pasovat

Shari81
Kelišová 6150 příspěvků 29.06.19 15:00

Vše, co je pevně spojené s nemovitostí lze zahrnout do hypotéky-podlahy, obklady, kuchyň+vestavěné spotřebiče, vestavěné skříně atd…

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 1 inzerát 29.06.19 19:23

My jsme měli 1,1 milionu na to, co bylo v rozpočtu od stavební firmy (podlahy, bouračky, dveře, elektroinstalace atd atd), až jsme je vyčerpali a tyto práce byly hotové, přišel odhadce banky omrknout že jsme udělali to na co jsme si půjčili. Pak jsme měli 400 tisíc neúčelových, takže kuchyň, nábytek a tak. A na to už se nás nikdo neptal, co jsme s tím udělali.

Váš příspěvek
Reklama