Kuličky rtuťového teploměru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LukasBauer
Povídálka 16 příspěvků 08.03.19 12:43
kuličky rtuťového teploměru

Dobrý den, nevíte jak sebrat ty malé svinské kuličky z rtuťového teploměru? Zkoušel jsem jen je nasát do injekční stříkačky ale nezadařilo se. Teploměr samotný už mám pryč. Určitě je tady téma, kde to je napsáno, hledal jsem, ale už mě to obtěžovalo.

Děkuju předem za odpovědi :hug:

Reakce:
smurfka
Vesmírná mluvilka 30512 příspěvků 08.03.19 12:44

nevysávat…já teda uklízela normálně ručním smetáčkem a malou lopatkou..ale máme plovoučku..z koberce to teda nevím :think:

ivašot.
Echt Kelišová 7517 příspěvků 08.03.19 12:50
Kriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 08.03.19 13:19

Zamést a pak vysat vysavačem?

smurfka
Vesmírná mluvilka 30512 příspěvků 08.03.19 13:24
@Kriss Tina píše:
Zamést a pak vysat vysavačem?

vysavač se nesmí, no nebo může ale musíš sáček okamžitě vyndat a zanést do sběru nebezpečného odpadu..protože by se ti ty výpary v tom sáčku uvolnovali při každém vysávání do vzduchu..

Kriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 08.03.19 13:36

@smurfka aha my máme bezsackovy, ten jenom vysypu do koše, tak by mi to nenapadlo a prostě bych to vysypala, stejně ho vysypavam po každém vysávání…

smurfka
Vesmírná mluvilka 30512 příspěvků 08.03.19 13:40

@Kriss Tina ale s tím nemůžeš do koše ani tak…kdyby si to vysypala do koše ten pak do popelnice a v tom nebezpečný odpad..Musela bych to vysypad do nejaké sklenice nebo nečeho a odnést do sběru neb.odpadu..
a případně asi i desinfikovat vysavač :nevim:
já se s tím teda moc necacram..myslím že těch pár kuliček bordel neudělá no, ani olej naodnáším do sběru ale vylívám do odpadu :jazyk: :nevim: takže pro mě kulička sem kulička tam..není toho tuna..

Kriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 08.03.19 13:45

@smurfka nevím, ani mě nenapadlo to nějak hlouběji řešit, to je asi jako když lidi vyhazujou baterky jen tak do koše, toho bude daleko vic než pár kuliček z teploměru. Každopádně teploměry se rtutove už nedělají, já už je nemám tak to předpokládám nikdy řešit ani nebudu :mrgreen:

smurfka
Vesmírná mluvilka 30512 příspěvků 08.03.19 13:47
@Kriss Tina píše:
@smurfka nevím, ani mě nenapadlo to nějak hlouběji řešit, to je asi jako když lidi vyhazujou baterky jen tak do koše, toho bude daleko vic než pár kuliček z teploměru. Každopádně teploměry se rtutove už nedělají, já už je nemám tak to předpokládám nikdy řešit ani nebudu :mrgreen:

já ještě mám. dají se koupit na netu. Nedají se koupit v EU, ale dovážet se můžou, když je koupíš jinde..

Maui52
Ukecaná baba ;) 1688 příspěvků 08.03.19 14:01

Ja to tehdy nabirala na dva papíry. Ale moc dobře to neslo no. Furt se drolily na menší a menší.

Elenloth
Závislačka 4143 příspěvků 6 inzerátů 08.03.19 14:42

Dříve býval často v domácnosti pro tyto účely velký železný hřebík. Rtuť se do něj „vsákne“.
Jinak nezbývá než ji honit dvěma papíry a nějak nabrat. V žádném případě nevysávat.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30512 příspěvků 08.03.19 14:45

líbí se mi to přilepit na lepící pásku, to by mě asi nenapadlo, přitom tak jednoduché.. :mrgreen:

LukasBauer
Povídálka 16 příspěvků 08.03.19 14:48
@smurfka píše:
líbí se mi to přilepit na lepící pásku, to by mě asi nenapadlo, přitom tak jednoduché.. :mrgreen:

no to jsem zkoušel, nepřilepí se jen tak podivně roztáhne :D

smurfka
Vesmírná mluvilka 30512 příspěvků 08.03.19 14:49

@LukasBauer aha..to nevím nezkoušela jsem..jak říkám díky bohu za plovoučku..

Váš příspěvek
Reklama