Jak velký koupit byt?

Anonymní
15.3.20 19:56

Kupujeme byt

Ahoj. Potřebuju poradit, protože se neumím rozhodnout. V nejbližší době budeme kupovat byt. A já se rozhoduju jak velký -3+1 nebo 4+1. Zatím máme jedno dítě-3 roky. Druhé chceme nejdřív za rok, dva… určitě se nebudeme chtít pak znovu stěhovat, takže nad tím přemýšlím už teď. Je lepší když mají děti každý svůj pokoj, nebo jsou vaše děti pohromadě? Když by se nám narodila druhá holčička asi by nebyl problém, kdyby měli pokoj dohromady. Ale zase bude mezi nimi 4 nebo víc let rozdíl. Když vezmeme větší byt, zase budeme ty dva roky mít prázdnou místnost. A samozřejmě platit o něco vyšší náklady za bydlení.. přítel chce menší byt. Že ikdyby druhé byl kluk, že by měli pokoj společný. Což si v pubertě nedokážu představit. Co je podle vás lepší?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18904
15.3.20 20:05

A o kolik jsou větší náklady na větší byt? a jaký problém je prázdná místnost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
780
15.3.20 20:06

Tak vždy je lepší větší, záleží na financích. Neboj se že místnost navíc nevyužijes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
15.3.20 20:15

Já bych brala ten 4+1. Když jsem byla malá, tak u nás v paneláku byly byty 3+1 a 4+1, ty větší měly dva pidi pokoje, ale jak já kamarádkám záviděla, že mají svoje a já se o malý pokoj dělila s bráchou. Na návštěvu, po škole dělat úkoly, atd, jsem vždycky pak chodila k té kamarádce, co měla pokoj svůj, u nás by to nešlo.
Ale samozřejmě záleží o kolik je ten byt dražší, na jakém je to místě, zase bytů 4+1 bývá méně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9543
15.3.20 20:20

Tak prázdné místnosti bych se fakt nebála…
U koupi bytu je nejdůležitější lokalita, takže pokud jsou ve vámi vybrané lokalitě byty 4+1 a peníze máte, neváhala bych ani minutu.
V našem okolí se byty 4+1 a víc bohužel téměř nevyskytují, nebo za neskutečné peníze, prostě se tu nestavěly, a v novostavbách zase mají nesmyslné půdorysy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
252
15.3.20 20:24

Rozhodnutí je na vás, já to napíšu z vlastní zkušenosti - jsem s bráchou o 3,5roku, měli jsme společný pokoj a vždy vše bez problému. Večer jsme si v posteli povídali a vymýšleli blbosti, když jsme se učili, tak jsme si pomáhali…bylo to fajn. V 18 jsem šla pak do zahraničí chůvovat a pak si už pořídila svou rodinu, ale rozhodně jsem společný pokoj nebrala jako překážku, ba naopak nás to více stmelilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2976
15.3.20 20:40
@LuciMik94 píše:
Rozhodnutí je na vás, já to napíšu z vlastní zkušenosti - jsem s bráchou o 3,5roku, měli jsme společný pokoj a vždy vše bez problému. Večer jsme si v posteli povídali a vymýšleli blbosti, když jsme se učili, tak jsme si pomáhali…bylo to fajn. V 18 jsem šla pak do zahraničí chůvovat a pak si už pořídila svou rodinu, ale rozhodně jsem společný pokoj nebrala jako překážku, ba naopak nás to více stmelilo.

Krome chuvovani a mensiho vekoveho rozdilu uplne to same:) nikdy jsem neresila spolecny pokoj. Mela jsem v pokoji maly predel ze skrini, takze trochu soukromi, ale jinak jsme kecali a hrali si spolecne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
639
15.3.20 20:41

V generaci rodičů se to s 3+1 v nejhorším dělalo tak, že děti pokoje měly cca od 13 nebo 15 svoje, a rodiče byly těch pár let v obýváku… Hodně dětí jde třeba v 15 na intr, jiní v 19 na VŠ…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71524
15.3.20 20:49

Měli jsme 3+1 a bydleli ještě s babičkou… takže babička jeden pokoj, rodiče spali v obýváku a šatní skříně měli u nás a my s bráchou jeden pokoj. Jako dali jsme to celkem v pohodě (spíš skřípalo vícegenarační soužití, než 2 sourozenci v jedné místnosti), ale na druhou stranu, pokud by ten 4+1 byl finančně dostupný a s rozumnou dispozicí, tak bych vzala spíš ten.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48790
15.3.20 20:49

Volila bych rovnou vetsi. Jeden pokoj zatim pro dite/ deti. Druhy pracovna nebo herna.
Casem se bude hodit, at ma kazdy svuj pokojik.
Budou si zvat sve navstevy. A to prosim pekne i prvnaci. Starsi uz jede puberta (letos 12r.). Obcas potrebuje sve soukromi, chce klid, takze se zavre v pokoji a cte si sama. Proste ma svuj prostor.
My mame tri deti a kazdy ma svuj pokojik. I to byl jeden duvod proc jsme se stehovali do vetsiho, ze nam chybel treti pokojik. Ted uz maji nasi kazdy svou velkou postel a uzivaji si, ze se muzou rozvalovat. V sourozeneckem pokoji by to proste neslo. A nema to vliv, ze ma kazdy svuj pokoj. Stejne jsou parta a spolupracuji. Prostredni se rada zavre a hraje si ve svem na fletnu. Proste nekdy soukromi je treba. Volila bych rovnou vetsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
865
15.3.20 21:02

Ja jsem rada, ze ma kazde dite svuj maly pokojicek a to jsou to deti male a stejneho pohlavi. Je velky problem se spankem pokud spi v jedne mistnosti. Kdyz by nam casem prislo vhodnejsi, aby spali spolu, tak z druhe mistnosti udelame hernu. Kdyby pokoje byly vetsi, tak bychom z jednoho udelali pracovnu. Za me urcite vetsi byt, protoze dava vice moznosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
15.3.20 21:53

Jestli na to máte peníze ber větší :palec: náklady na pokoj navíc budou v bytě zanedbatelne. A věř, že ten pokoj využiješ ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1212
15.3.20 22:09

Vzala bych 4+1 :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.3.20 22:18

Mame deti ruzneho pohlavi, chteli jsme vetsi byt, i kdyz jsou jeste male, jeden pokoj se zatim vyuziva jako hernicka/mistnost pro prarodice Nutno ale dodat, ze dispozice tripokojaku byva stastnejsi, najit ctyrpokojak s dobrou dispozici(kuchyn vedle obyvaku, podobne velikosti loznic), vytahem, balkonem/lodzii a alespon 80m2 neni ani v Praze jednoduche- je jich vyrazne mene. Prosim o anonym, jinak smazat.

• Nahlásit
  • Citovat
209
15.3.20 23:54

Já bych volila 4+1. Měla jsem pokoj s bráchou, bohužel nešel nijak předělit, takže soukromí žádné. Většinu dětství to bylo fajn, rozuměli jsme si, ale poslední roky bylo peklo - já se potřebovala večer učit a on do noci hrál na pc a hulákal do mikrofonu. Jinak máme s bráchou vztah skvělý :) ale hodně tomu pomohlo, když jsem se odstěhovala do svého a nebrnkáme si denně na nervy :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama