Kurz hypnoporod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
TerkaH88
Nováček 8 příspěvků 20.03.19 11:49
Kurz hypnoporod

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat zda někdo absolvoval nebo se chystá na kurz hypnopodu? Jaké máte zkušenosti atd? Přemýšlím na který jít zda ten jednodenní nebo dvoudenní. Bohužel partnera tam nedostanu takže bych šla sama. Jak to máte vy? :)

Reakce:
Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 821 příspěvků 20.03.19 11:56

Ahoj, ja nad tim hodne premyslela, ale nakonec to pro me bylo moc drahe. Koupila jsem si knizku hypnoporod, cvicila s aniballem a super. Jela jsem podle toho a porod se povedl podle predstav :) byl teda nakonec vyvolavany 11 dni po terminu. Rodila jsem v Rakovniku.

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 8575 příspěvků 20.03.19 12:01

@TerkaH88 Ahoj, když jsem se na porod chystala já, tak tady poblíž žádný kurz nebyl já byla na PN. Ale koupila jsem si knížku. Něco jsem využila a něco zůstalo jen u přečtení. Ale u porodu mně to hodně pomohlo . Hlavne vizualizace a odpočinek v kontrakcích. Jinak jsem necvičila a nemasírovala, protože porod přišel mnohem dřív. No a taky mně hodně pomohly videa na YT o porodu bez bolesti a pak taky vizulaizace k porodu. Byla tam jedna, která pracovala s motivem vln a bouře na moři.

TerkaH88
Nováček 8 příspěvků 20.03.19 12:28

Právě to taky zvažuji ohledně peněz. Kniha mi včera dorazila tak začínám číst. Jenže jsem spíš člověk co má radši ty kurzy. Ale ta cena je celkem vysoká i když pojišťovna 500 aspoň přispěje. Aniball také plánuji, i když někteří v mém okolí si lehce klepaji na čelo tak si myslím že to může dost pomoct.

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 8575 příspěvků 20.03.19 12:38

@TerkaH88 No s aniballem je to tak. Některý doktor to doporučuje všem, jiní ti řeknou, že to není potřeba. No a my co nezačali ani s masáží hráze a už jsme rodili, jsem vysmátí asi nejvíc :)

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 821 příspěvků 20.03.19 12:40

At si klepaji, neres :lol: ja nejsem zadna bio alternativa, ale tohle mi proste prislo logicke ;)

TerkaH88
Nováček 8 příspěvků 20.03.19 12:47

@Lumíkovec Přesně :lol: , taky mi to přijde používání logické a co sem četla tak to skoro všem pomohlo..

tar
Stálice 73 příspěvků 21.03.19 15:00

Ahoj, já četla knihu a byla jsem i na kurzu a obojí doporučuju. Porod mě teprve čeká, tak uvidím, jestli do dokážu „převést do praxe“, ale po psychické stránce mi to pomáhá aspoň teď v těhotenství a beru porod víc s klidem. Byli jsme i s manželem na kurzu pro páry, takže pokud chcete partnera při porodu, tak je to dobré. Přijde mi teď mnohem víc v obraze.

TerkaH88
Nováček 8 příspěvků 22.03.19 08:46

@tar takže spíš doporucujes ten dvoudenní asi že? Co vše se tam probíralo? Přítele bych tam moc chtěla sebou už jen kuli tomu jak říkáš že bude v obraze, ale bohužel patří mezi ty chlapi co na něco takového nejde a pak na sále bude cucet a nevědět jak se třeba chovat a bude čekat že mu to řeknu já :lol:

tar
Stálice 73 příspěvků 22.03.19 12:47
@TerkaH88 píše:
@tar takže spíš doporucujes ten dvoudenní asi že? Co vše se tam probíralo? Přítele bych tam moc chtěla sebou už jen kuli tomu jak říkáš že bude v obraze, ale bohužel patří mezi ty chlapi co na něco takového nejde a pak na sále bude cucet a nevědět jak se třeba chovat a bude čekat že mu to řeknu já :lol:
Řekla bych, že dvoudenní bude asi lepší. Program je obsáhlý, ale je tam dobře vyvážená teorie i praxe. Lektorka vysvětlí co vlastně je hypnoporod, budete o tom diskutovat, zkusíte si třeba různé relaxace,… Nevím nakolik si jsou ty kurzy podobné. Mluvila tam třeba i o dalších věcech týkajících se mateřství. Úplně na všechno jsem sice neměla stejný názor, ale celkově mi to přišlo hodně přínosné.
TerkaH88
Nováček 8 příspěvků 23.03.19 07:07

@tar tak děkuji za názor a přeji pohodové těhu a hlavně porod :)

tar
Stálice 73 příspěvků 23.03.19 07:50

@TerkaH88 Není zač a také přeji klidné těhotenství a porod :palec:

Váš příspěvek
Reklama