Kvalita embrya KET

125
8.4.21 18:16

Kvalita embrya KET

Ahoj holky, mám za sebou třetí neúspěšný KET z darovaneho vajíčka.
První byla kvalita embrya BI3aa a nic.
Druhy BI3ab, chytlo se ale potrat v 5tt
Třetí BI4bb a zase nic…
vůbec se v tom nevyznám ale vidím, ze se kvalita zhoršuje. Můžete mi to někdo vysvětlit, a jaká embrya jste měly vy a povedlo se?

Měla jsem 5 denní blastocystu a vzdy AH a glue.
Máme ještě posledního mrazacka a pak budeme muset platit další darkyni, takže pokud to třetí bylo horší kvality, co nám daji příště? :( nebo 4bb není špatně? Co vůbec znamená 4? Až pojedu do CARu tak se zeptám, ale do te doby se mi čekat nechce. Děkuji všem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
834
8.4.21 18:29

4 je 4bunečné (5. den), k tranferu od dárkyně se dávají a, b. C už je špatná kvalita a dávají to výjimečně jen pokud mas vajíčko vlastní
Jinak stačí napsat do googlu staří embrya 4bb ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
8.4.21 18:34

@Markéta188 ahoj děkuji. A co tedy znamená 3? 3 buněčné? A jaký je v tom rozdíl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
8.4.21 18:40

Ano, 3 buněčné. Ale správně se má embryo dělit dvojnásobně, to znamená, že to jde 2,4,6,8, ale vím, že výjimečně dávají o 3 buněčné, ale není to ideální, nebo spíše přirozené. Takže ty embrya s lichym počtem buněk moc často nedávají, protože se nedělí jak mají, ale to neznamená, že je menší pravděpodobnost otěhotnění, nebo že se bude špatně vyvíjet. Pokud mají dobrou kvalitu, tak proč to nezkusit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
8.4.21 19:09

@Markéta188 někde jsem četla, ze bc nebo Cc by se už dávat nemělo, ale moc diskuzi na toto téma jsem nenašla a ani na google jsem toho moc nenašla, jak jsi psala :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
8.4.21 19:11

Já zkušenosti nemám, ale moje sestra si procházela 3 roky IVF a podobně a všechno jsme to právě studovaly na googlu. Jsou tu na to i diskuze.
A ano, jak říkám, od dárkyně se dávají jen a, b. Kvalita c už je špatná, ale moje sestra právě otěhotněla z bc, před tím měla ab, nebo bb, bc bylo z posledního mražáčku a bylo nejhorší kvality :oops:
Teď mám krásnou neteřinku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 19:37

Číslo 3 a 4 není počet buněk embrya, pokud jde o embrya 5.den (což píšeš, že je).

Jedná se o velikost dutinky u blastocysty…v podstatě i velikost/stádium blastocysty. To se i během vývoje rychle mění…v pořádku je jakékoliv číslo pokud se jedná o blastocystu. Takže neplatí, že musí být sudá čísla. Buněčná embrya se určitě pátý den netransferují.

Ty písmenka označují kvalitu trofoektodermu a buněčné masy. Kvalita A i B je top kvalita. Kvalita C je horší, záleží na obou hodnotách… Kvalita, kdy jsou obě hodnoty C (např.3CC)se obvykle netransferují.

Pokud máš více zmrazených embryí, tak se obvykle začíná od nekvalitnějších. Ale to rozhodně neznamená, že to horší kvality se nemůže ujmout a nidovat. Sama píšeš, že to nejlepší kvality nevyšlo a druhé ano. Takže nezoufej a věř, že to vyjde. Transferovat by se mělo vždy životaschopné embryo a kvalitou se netrap. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
125
8.4.21 22:08
@Anonymní píše: Číslo 3 a 4 není počet buněk embrya, pokud jde o embrya 5.den (což píšeš, že je).

Jedná se o velikost dutinky u blastocysty…v podstatě i velikost/stádium blastocysty. To se i během vývoje rychle mění…v pořádku je jakékoliv číslo pokud se jedná o blastocystu. Takže neplatí, že musí být sudá čísla. Buněčná embrya se určitě pátý den netransferují.

Ty písmenka označují kvalitu trofoektodermu a buněčné masy. Kvalita A i B je top kvalita. Kvalita C je horší, záleží na obou hodnotách… Kvalita, kdy jsou obě hodnoty C (např.3CC)se obvykle netransferují.

Pokud máš více zmrazených embryí, tak se obvykle začíná od nekvalitnějších. Ale to rozhodně neznamená, že to horší kvality se nemůže ujmout a nidovat. Sama píšeš, že to nejlepší kvality nevyšlo a druhé ano. Takže nezoufej a věř, že to vyjde. Transferovat by se mělo vždy životaschopné embryo a kvalitou se netrap. :hug:

Děkuji moc za vysvětlení :smiling_face_with3_hearts:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
8.4.21 22:09

@Markéta188 děkuji, budu doufat v posledního bojovníka. Já tedy jedu na krev až zítra, ale dnes jsem si delala test (dnes 13.den po KET) a byl negativní. Takže už nedoufam :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat