Kvalitní matrace pro miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mayinka
Nováček 2 příspěvky 13.02.17 14:37
Kvalitní matrace pro miminko

Ahoj, prosím o rady ohledně výběru matrace do dětské postýlky (120×60). Chtěli bychom pořídit nějakou opravdu kvalitní (razíme heslo, že co je důležité pro nás samotné, to je důležité i pro miminko - raději ušetříme na postýlce a pořídíme kvalitní matraci), takže molitan s kokosem za 300,– pro nás opravdu není vhodná volba (ale nikomu neberu, že mu může vyhovovat). Prosím o zkušenosti s kvalitními, případně zdravotními matracemi pro miminko - př. Gumotex, Traumeland, Alvi, Zollner, Osann, matrace z Cellpuru nebo Cellflexu, na co je dobré se zaměřit, co je naopak zbytečná vymoženost atp. Naše cenová představa je držet se do 3tis, ideál kolem 2. Díky moc všem za reakce!

Reakce:

marty5555
Stálice 87 příspěvků 13.02.17 14:46

Ahoj, my máme matraci z Prospanku. Stála kolem 1000,–, má zimní i letní stranu, je o trochu vyšší, takže pohodlná. Má pratelný i potah (je na zip). Máme tam odsud i peřinky, které se dají vyvařovat. Jsem moc spokojená (malému je už 21 měsíců a na matraci spí od narození). :mavam:

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 13.02.17 15:01

@mayinka Tak absolutně nevhodné, jsou paměťové pěny, či měkké nebo naopak tvrdé matrace. Hlavně aby byla opora pro páteř.

To paměťová pěna nehýbajícímu novorozenci neumožní, stejně tak měkký molitan, či abnormálně tvrdý kokos.

Taky zrovna aktuálně řeším. Volala jsem si do těchto dvou e-shopů:

http://www.matrace-ostas.cz/…na-miru-p-84?…

https://www.mpo-matrace.cz/…ch-postylek/

protože navíc potřebujeme matraci na míru. Velice ochotní.

Ten první odkaz mrkni jak na Baby, Baby I, Baby II.

Ten druhý odkaz navíc český výrobce. Já budu objednávat matraci MARCELKA.

Skutečně by se nemělo jednat o měkký molitan, ani samotný kokos bez kombinace s PUR pěnou už se tolik nedoporučuje.

Navíc ono se to nezdá, ale dítě ve své postýlce ve finále moc není. Kolem dvou let většinou putují do větší postele, kde už je větší matrace docela drahá sama o sobě. Mnoho času tráví v kočárku a někdo si dítě nasadí k sobě do postele. Takže matrace za několik tisíc jsou trošku nadstandard. Do postýlky 120×60.

Volala jsem do obou e-shopů a ani v jednom mi nedoporučovali to nejdražší. Spíš jde o to co upřednostňuješ.

Naše první dítě mělo kokosovou, fakt to bylo tuhé, páteř má ukázkovou. Od dvou let spí ve větší posteli, kdy se na matraci kombinuje PUR pěna, pohanka a kokos, na té matraci se leží a spí velice příjemně.

Až bude dítě větší a hlavně těžší, tak budeme hledat další varianty.

Peha26
Kecalka 189 příspěvků 13.02.17 16:35

Do malé postýlky máme matraci z PUR pěny, taky jsme dlouho a pečlivě vybírali a konzultovali i s fyziotera­peutem, nakonec zvítězila tato…Ani PC nebyla zas tak vysoká něco přes 1000 Kč.

saadet
Extra třída :D 11854 příspěvků 4 inzeráty 13.02.17 16:58

@Trojlístek @Peha26 holky pur pena je ale molitan ;)

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 41956 příspěvků 13.02.17 17:04

Vybirala jsem matraci a nakonec spala u mne. Takze priste bych investovala do matrace pro sebe :lol:

Vybrali jsme myslim ten kokos molitan, podle recenzi a doporuceni, co zakl. pomlouva

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 13.02.17 17:38
@saadet píše:
@Trojlístek @Peha26 holky pur pena je ale molitan ;)

Ano, ale moderní PUR pěna, má větší hustotu, není tak měkká.

@blumen Nemyslím, že by zakladatelka pomlouvala kokos s molitanem, když se ten kokos vhodně nakombinuje právě s PUR, tak je rovněž vhodná. Jen není úplně vhodný samotný kokos. Opravdu jsou ty samotné kokosové matrace dost tvrdé.

mayinka
Nováček 2 příspěvky 13.02.17 18:06

@Peha26 diky…taky hodne premyslim jen nad penou, prave nad tim cellpurem… jakou ze jste nakonec vybrali vy? nedohledala bys?

@blumen my mame matrace hodne kvalitni, ale s pametovou penou. pro mimi to moc dobre neni a menit je nebudem ;-) takze proto chcem do postylky vhodnou primo pro mimi. a nepomlouvam kokos-molitan, jen rikam, ze kokos-molitan za 300,– nechceme. jsou i kvalitni kombinace kokosu, jak pise treba @Trojlístek …

holky ja vim ze my vyrustali na ledaccems, ja sama na prkne s molitanem (jako molitan oznacuju to mekke, co zprijemni prkno, ale neposkytne zadnou podporu patere) a mattaci nacpane snad slamou ci co to bylo :-D ale sama jsem poznala, jaky je rozdil spat na kvalitni matraci a vim ze se vyplati nad tim premyslet. nechci bezmyslenkovite utratit 6t za nejlepsi matraci od traumelandu, to mi prijde zbytecne, ale ta bodova podpora nebo odvetravani pro lepsi dychani ci tepelny komfort, to mi neprijde uplne od veci. jen nevim nakolik mam cemu davat vahu… treba ten gumotex vypada hodne zajimave a stoji kolem 1t… ale nema ty provzdusnovaci kanalky. na druhou stranu nektere ty materialy jsou uz samy o sobe dost prodysne, tak treba by to stacilo?…

Tejule
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 04.05.17 13:33

Obnovuji diskuzi.

Jsem uplně bezradná - první jsem si byla jistá že koupím matraci https://www.postylky-postele.cz/…60-cm/7.html
Kde pořizuju i postylku, ale zase jsem si přečetla že asi není moc vhodná tadle kokosová vs pohanková.

Já vůbec nevím jakou koupit.

Poradíte mi někdo?

Děkuji

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 04.05.17 14:43

Nehroť to a klidně ji kup. Jestli dopadnete jako my, mimino stejně větší část noc stráví na vaší matraci. ;)

Gab-iii
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 29.08.18 16:56

@mayinka Dobrý den,mohu se zeptat,jakou matraci jste nakonec zvolila?A jak jste spokojená?Taky vybírám a jde mi z toho hlava kolem.Docela se mi líbí tato

https://www.pinkorblue.cz/…a037349.html?…

Díky za info :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >