Reklama

Nutím ji spát? Usínání? Už nevím...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

agulla
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 10.02.17 12:29
Nutím ji spat? usinani? uz nevím..?

Maminky,

dcera ma 21 měsíců a celkově je dost akční.. taková neklidná.. a spánek je horror už od miminka, a zvláště pak usínání a s tím spojené uspavani.. :(

Nejkratsí uspavani bylo cca 30 min.. Jinak uspavam tak hodinu..

Ráno vstává v 6:30 dopoledne si hrajem jsem venku.. pak oběd.. a spát chodíme kolem 11:30-12.. Jenže už jen zmínka o tom, že jdeme spát.. tak utíká a říká NEEE :( tak ji musím vzít dám ji do postele.. lehne si, nakojim ji (už u toho kojení začíná dělat stojky, a blbosti.. ) pak ji říkám haji, pořad si stoupa, hraje si s nohou, dělá blbiny.. po půl hodině ji beru na ruce.. houpam.. ale začne se točit, držím ji, vzteka se a brečí cca minutu, u toho zívá a pak se zklidní a během 5 minut usne..:( takto to máme pokaždé..

A je jedno v kolik ji dávám spát.. zkoušela jsem posunout odpolední spánek, odpolední spánek uplně vypustit (to mi pak v 15-16 usne v autě nebo kočárku) to ji pak musím budit.. a ikdyž byla celý den bez spánku co myslíte večer, uplná stejná komedie.. :(

už nevím co s tím.. jak ji zklidnit? jak ji říct, teď se leží.. teď zavři očka a spi.. uplně jako by to nechapa.. :(((((

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Lucie66
Ukecaná baba ;) 1664 příspěvků 36 inzerátů 10.02.17 12:34
@agulla píše:
Maminky,

dcera ma 21 měsíců a celkově je dost akční.. taková neklidná.. a spánek je horror už od miminka, a zvláště pak usínání a s tím spojené uspavani.. :(

Nejkratsí uspavani bylo cca 30 min.. Jinak uspavam tak hodinu..

Ráno vstává v 6:30 dopoledne si hrajem jsem venku.. pak oběd.. a spát chodíme kolem 11:30-12.. Jenže už jen zmínka o tom, že jdeme spát.. tak utíká a říká NEEE :( tak ji musím vzít dám ji do postele.. lehne si, nakojim ji (už u toho kojení začíná dělat stojky, a blbosti.. ) pak ji říkám haji, pořad si stoupa, hraje si s nohou, dělá blbiny.. po půl hodině ji beru na ruce.. houpam.. ale začne se točit, držím ji, vzteka se a brečí cca minutu, u toho zívá a pak se zklidní a během 5 minut usne..:( takto to máme pokaždé..

A je jedno v kolik ji dávám spát.. zkoušela jsem posunout odpolední spánek, odpolední spánek uplně vypustit (to mi pak v 15-16 usne v autě nebo kočárku) to ji pak musím budit.. a ikdyž byla celý den bez spánku co myslíte večer, uplná stejná komedie.. :(

už nevím co s tím.. jak ji zklidnit? jak ji říct, teď se leží.. teď zavři očka a spi.. uplně jako by to nechapa.. :(((((

A proc ji nedas do postylky a nejdes pryc? Nikdy nepochopim proc nekdo uci dite uspavat.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 4 inzeráty 10.02.17 12:44

Nektere deti proste sami neusnou. A rada vyse bezpredmetna. Syn by se asi urval a ja podobne praktiky ala Estvll nezkousela.
K veci mame to podobne, ale syn je tuhy do 15 minut, chodi spat o pul jedne. Spi do pul treti. Vecer usina v 9.
Nestacil by jeden spanek po obede a uspat v kocare? Vecer taky v kicare a prenest?

agulla
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 10.02.17 12:44
@Lucie66 píše:
A proc ji nedas do postylky a nejdes pryc? Nikdy nepochopim proc nekdo uci dite uspavat.

Protože mi tam brečí, a nejsem schopná ji nechat brečet.. prostě to nedám.. a je to opravdu to správné? opravdu kdybych se odhodlala k tomuto razantnímu kroku nezanechá to na ní náskledy? za další ut této metody pry je podstatné dítě dávat do postylky akorát unavené (ani ne moc ani ne málo) a to ja prostě nevím kdy je..

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 10.02.17 12:44

Dala bych ji do postýlky a odešla, ona určitě usne a Ty ji nemusíš uspavat.

Fazulina
Závislačka 3403 příspěvků 10.02.17 12:47
@Lucie66 píše:

Protože třeba někdo zase nemá nervy nechat dítě v postýlce vyřvat. Nikdy jsem nepochopila, jak může někdo položit dítě do postýlky a nechat ho samotné v místnosti ať se třeba uřve. Já uspávám dodnes, jsou jí 3,5 roku a je to naše večerní chvilka, čteme, povídáme si a pak usne. A dokud nebude chtít spát sama, dokud si sama neřekne, klidně to tak budu dělat dál. Nemá problém usnout s někým jiným, jen prostě nechce usínat sama. Na tom u tak malého dítěte nevidím nic špatného…

agulla
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 10.02.17 12:47
@paandatko píše:
Nektere deti proste sami neusnou. A rada vyse bezpredmetna. Syn by se asi urval a ja podobne praktiky ala Estvll nezkousela.
K veci mame to podobne, ale syn je tuhy do 15 minut, chodi spat o pul jedne. Spi do pul treti. Vecer usina v 9.
Nestacil by jeden spanek po obede a uspat v kocare? Vecer taky v kicare a prenest?

Díky :kytka:

Jinak když jsem zkoušela v poledne ji davat do kočárku tam v poledne mi tam neusne.. až pak kolem te 15-16 když nespala.. bez toho spánku je dost protivná.. :(

Kolik je synovi jestli se můžu zeptat?

agulla
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 10.02.17 12:48
@Fazulina píše:
Protože třeba někdo zase nemá nervy nechat dítě v postýlce vyřvat. Nikdy jsem nepochopila, jak může někdo položit dítě do postýlky a nechat ho samotné v místnosti ať se třeba uřve. Já uspávám dodnes, jsou jí 3,5 roku a je to naše večerní chvilka, čteme, povídáme si a pak usne. A dokud nebude chtít spát sama, dokud si sama neřekne, klidně to tak budu dělat dál. Nemá problém usnout s někým jiným, jen prostě nechce usínat sama. Na tom u tak malého dítěte nevidím nic špatného…

takto bych si to taky přála.. a měly jsem to tak i se starší… jenže teď to je děs.. ona si fakt nelezne.. a dokud ji nedržím na rukou.. prostě neusne ani za hodinu..

paandatko
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 4 inzeráty 10.02.17 12:50

@Fazulina Uff dekuji, ze nejsem jedina.. :)

sediza
Ukecaná baba ;) 1476 příspěvků 10.02.17 12:50

A co zkusit vyprávet pohádku? Syn ted treba miluje bagry…takze tema toho, co budu vymýslet je jasné. Tím jí nalákáte do postele a zklidní se tím…

agulla
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 10.02.17 12:53
@sediza píše:
A co zkusit vyprávet pohádku? Syn ted treba miluje bagry…takze tema toho, co budu vymýslet je jasné. Tím jí nalákáte do postele a zklidní se tím…

Vůbec právě.. :( ikdyž třeba večer vypravim pohadku, jakoby neposlouchala, leze kam chce, hraje si s pyžamem.. ale ani chvilka, že by se zklidnila..

paandatko
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 4 inzeráty 10.02.17 12:53

@agulla Synovi jsou dva. A treba pozdeji kolem jedne? V ty ctyri to uz je dost pozde..
Syn mi tohle dela, kdyz neni dost unaveny, staci pul hodina, hodina a je to lepsi..

Fazulina
Závislačka 3403 příspěvků 10.02.17 12:54
@agulla píše:
takto bych si to taky přála.. a měly jsem to tak i se starší… jenže teď to je děs.. ona si fakt nelezne.. a dokud ji nedržím na rukou.. prostě neusne ani za hodinu..

To je blbý no, já jsem třeba hodně dlouho uspávala v náručí, ne, že bych chodila a nosila, ale třeba v pololehu v posteli jsem si malou položila na hruď a zpívala a kolíbala a až usnula, tak jsem ji položila vedle sebe (spíme spolu) a mohla jsem jít ještě pryč a malá spala. Už nevím, kdy se to zlomilo, že ležela vedle mě a já jí začla číst pohádky, někdy kolem 1,5 roku. Kupodivu na ty knížky si tak zvykla, že teď večer bez čtení ani ránu. Je fakt, že někdy taky hopsá, ale pohrozím, že nebude čtení a to se sklidní. Večer je to o poznání lepší, když nespí přes den. Pokud ji nevezmeš kolem té 15-16 do kočárku či auta, tak ti taky usne? Já kdybych malou vezla ve 3 odpoledne autem, tak taky odpadne, ale když je doma nebo běhá venku, tak ne. Že by si sama lehla, to ne. V životě sama neusínala.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 4 inzeráty 10.02.17 12:54

@agulla U pohadky usnul u babicky az o pulnoci..:-) kdyz uz byl naprosto ko

Mollify83
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 10.02.17 12:55

@Lucie66 tohle je strašně jednoduché napsat. Myslím to zle, jen píšu z vlastni zkusenosti. Do 14m jsem mela (a to fakt od narození) dítě, které jsem uložila do postýlky nebo kočárku a do pár minut spalo. Pokud ne, byla to moje chyba, že jsem špatně odhadla únavu. Pak stačilo si chvíli hrát a uložit později. Ve 14m zlom. Jako když utne. Není to takhle divoké, to ne, většinou jde jen o společnost (hlazení, držení za ruku, pohádka) a za pár minut je tuhý. Ale nikdo ho to neučil, začal to sám vyžadovat a po zlem jsme nic stejně nezmohli. Chci tím říct, že každe dítě je jiné a i když měsíce je vše dle představ, změnit se to muže vždycky.

Pro zakladatelku moc radu nemám, my měli těžší období nedávno, kdy za boha nechtěl do postýlky a jediné co fungovalo bylo, že byl s námi v posteli, my dělali že spát nemá a on usnul pak sám. Jenže taky to není spása, naštěstí si to sám zase po pár nocích rozmyslel. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama