kyretáž

449
20.7.05 21:11

kyretáž

Ahoj holky,
před časem jsem přišla o své mimi :cry: , bylo to zamlklé těhu ve 12tt.
12.7. jsem byla v nemocnici na vyčištění dělohy. Doktor mi říkal,že budu pár dní špinit. Já však špiním pořád :( Nevíte náhodou jak dlouho to může trvat? Máte některá taky takovou zkušenost? Už jsem myslela,že to špinění skončí,ale znovu to začalo a krev je taková hodně tmavá. Můj gynekolog je na dovolené a já se taky chystam odsud někam zmizet,proto se ptám tady. Děkuji za rady a zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5248
20.7.05 21:20

Ahojky, po revizi (potratu) je vetsinou normalne obdobi 6. nedeli jako po porodu, to znamena ze v te dobe muzes spinit, krvacet a to stridave, treba tyden nic a zase trochu spineni atd..ja jsem takhle spinila a krvacela asi 4tydny od revize, takze pak je to vse ukonecene normal ms. a pak uz by se mel cykulus upravit, je dobre brat HA a to se pak vse lepe upravi, brat HA aspon 3 mes..
Hodne stesticka do dalsiho snazenicka preje ..lucie a Adelka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
20.7.05 21:28

Ahojky Lucie, moc jsi mě uklidnila, vždycky je dobré vědět, že v tom člověk není sám :) takže díky..
Jo a mimochodem doufala jsem, že ta pecka v mém bříšku bude taky Adélka :D nebo Adam :D ,ale snad to zase vyjde :D Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1124
20.7.05 21:33

Po revizi (taky zamlklé těhu a kyretáž ve 12tt) jsem špinila ještě tři týdny. :! :! První dny to bylo krvácení, pak špinění které ustávalo a zase začínalo (včetně toho že jsem občas začala i krvácet) a nakonec to ustalo, tělo se prostě dočišťuje. Bolesti jsem neměla a podle kontroly bylo vše v pořádku, tak neboj.
Moc přeju ať se to příště neopakuje.
Claudie a Skipísek 14tt+0

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.7.05 07:24

Ahoj.

Po revizi jsem krvácela ještě 8 týdnů. Bylo to střídavé krvácení- pár dní nic a pak zase znovu. Závěr u lékaře zněl zánět dělohy po kyretáži. Po vybrání antibiotik jsem konečně 3,5 m po porodu přestala krvácet. Jestli se chystáš na dovolenou raději doporučuju konzultaci s lékařem. Někdo toho tvého musí zastupovat.
Přeju hodně zdravíčka a až budete moct, brzo mimi.

CIBULKA

• Nahlásit
  • Citovat
764
21.7.05 07:56

Ahojky Petro,
Ja jsem byla na kyretazi 3.5. po zamlklem tehu v 8tt.Lekarka mi rekla,ze bych nemela krvacet ani spinit po kyretazi.Rikala,ze u nekoho je mozne,ze spini i krvaci a vsechno je v poradku,ale abych si radsi hned prisla pokud budu mit tyto problemy,jelikoz je mozny zanet delohy a dalsi komplikace s tim spojene!!!!!

Ja jsem tedy krvacela jsenom ten den a pak jsem 3 dny lehce spinila.Ms mi prisla presne pet tydnu po zakroku.

Urcite si radsi skoc za lekarem,i kdyz to vubec nemusi nic byt,ale pro klid duse bych sla,aby se neco zbytecne nezanedbalo.

Muzu se Te zeptat ,jak se u Tebe prislo na to,ze je tehu zamlkle?Ja jsem zacala lehce spinit a tak me dr.poslala na UTZ a tam byl videt jenom gestacni vacek:((((((Ale ted uz to zkousime znovu,tak dofam,ze uz se to u zadne z nas nebude opakovat

Mej se hezky a dej vedet jak si dopadla pa Lucici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
21.7.05 08:15

Ahoj holky, fakt Vám všem moc děkuju za odpovědi. V pondělí zaskočím k dr.. jedu pryč jen na pár dní :D Musím se totiž starat ještě o svoji první blešku. Doufám, že bude všechno v pohodě. Moc mi pomáhá vědět kolik z vás si tím prošlo a teď máte zdravé krásné děti :D Aspoň některé :)

Lucici, u mě se na to přišlo až ve 14tt když jsem byla na kontrole u Dr.(šla jsem o týden dřív protože manža měl dovolenou,tak jsem ho vytáhla na UTZ) To zklamání, však nikomu nepřeju :( Neměla jsem vůbec žádné potíže, nic mě nebolelo, nekrvácela jsem nešpinila..Vůbec netuším co jsem udělala špatně. Dr. zjistil, že miminku netluče srdíčko, pozval mě po víkendu pro jistotu ještě na jeden UTZ ke svému kolegovi, ten však konstatoval totéž. Ještě třetí kontrolní UTZ jsem absolvovala v nemocnici, kde mi potom udělali kyretáž. Bylo to zamlklé těhu ve 12tt. Moc jsme to s manžou obrečeli, přesto, že už jednoho prcka máme :) Mimi bylo moc chtěné. Vůbec nechápu co bylo špatně,první těhu bylo naprosto OK a máme zdravého kluka a tady se to taky jevilo být OK.
Promiňte, že jsem se tak rozepsala, ale je moc fajn se někomu vykecat a vy mi určitě rozumíte :)
Teď jedu na víkend pryč,relaxovat :) a v pondělí hned naběhnu k dr. na kontrolu a pro výsledky. Těch pár dní to snad ještě vydrží, když některé z vás špinily i měsíc. Bolesti nemám žádné a v po budu vědět víc. Tak ahoj a díky :) jdu se snažit být silná a zapomenout :) Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
21.7.05 09:36

Re: kyretáž

Ahojky pipiauto,

mám stejnou zkušenost, taky jsem potratila v 10 tt letos v lednu a 25.1. mi provedli taktéž revizi dělohy, ale spinila jsem jen ten po zákroku, a pak uz to bylo v pořádku a MS se dostavila skoro za 4 týdny po revizi, což je v pohodě.. Pokud máš i bolesti, vyhledala bych urcite lékaře :) Tvůj gynekolog musí mít za sebe zástup, tak bych se na něj obrátila :)

Mischina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
helenaa
25.4.12 14:46

kyretáž

dobrý den…lékař mě posílá na kyretáž…je mi 50 let,jsem již 2 roky bez menstruace…ale nemám žádné potíže..ani žádné krvácení a bolesti…prý mám více sliznice než je normál…prý normál je do 5mm a já mám 7,5..tak nevím…bojím se abych pak neměla potíže…díky pokud někdo zareaguje…

• Nahlásit
  • Citovat
20820
19.6.12 23:42
@helenaa píše:
dobrý den…lékař mě posílá na kyretáž…je mi 50 let, jsem již 2 roky bez menstruace…ale nemám žádné potíže..ani žádné krvácení a bolesti…prý mám více sliznice než je normál…prý normál je do 5mm a já mám 7,5..tak nevím…bojím se abych pak neměla potíže…díky pokud někdo zareaguje…

Kyretáž se dělá i proto, že s obsah po vyčištění dělohy posílá na hystologii. Nebála bych se toho. Moje maminka chodila na kyretáž opakovaně každých půl roku, až teda nakonec postoupila hystrektomii, protože už byl strach, aby se to nějak nezvrhlo. Takže ve vašem případě bych se vyčištění fakt nebála, alespoň se zkontroluje, jestli je všechno v pořádku :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
7.1.13 11:55

Ahoj holky, 3.1. jsem byla na kyretáži v 10+2, a dneska jsem šla už do práce. Měly jste vystavenou kontrolku nebo jste potom chodili normálně do práce? a myslíte, že musíme s partnerem čekat na první sex až opravdu těch 6 týdnů? díky moc za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
7.1.13 23:01

@lemura Ahoj, já jsem byla také na kyretáži 4.1. a byla jsem v 10tt. A doktorka mi řekla že určitě ještě týden mám zůstat doma. A k tomu sexu si myslím že je bezpečnější to vydržet. Když už to pak třeba nebolí tak se to asi dá ale určitě s ochranou aby se do toho nedostalo,,, ale stejně to chce určitě nějaký čas. Zkoušela jsem si šáhnout jaky to tam mám a mám to hnusně rozřízli. Tak si raději počkám až bude všechno v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama