Laboratoř - výsledky krve

Anonymní
12.2.20 20:18

Laboratoř, výsledky

Ahoj, chci se zeptat, jestli může v laboratoři někdo pochybit? Šla jsem na odběry krve jako samoplatce na test HIV a zajímá mě, jestli si výsledky můžu být jistá? Vím, že všichni jsme jen lidi a někdo udělat chybu může.. Ale zajímá mě jestli si to hlídají… na zkumavce jsem zahlédla své křestní jméno, příjmení jsem neviděla.. na papírech mám vše v pořádku. Co myslíte, mám jít na testy znova?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1094
12.2.20 20:19
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat, jestli může v laboratoři někdo pochybit? Šla jsem na odběry krve jako samoplatce na test HIV a zajímá mě, jestli si výsledky můžu být jistá? Vím, že všichni jsme jen lidi a někdo udělat chybu může.. Ale zajímá mě jestli si to hlídají… na zkumavce jsem zahlédla své křestní jméno, příjmení jsem neviděla.. na papírech mám vše v pořádku. Co myslíte, mám jít na testy znova?

Mas negativni vysledky a neveris jim?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
12.2.20 20:22

Můžu se zeptat, co vás konkrétně vedlo k tomu, si tento test udělat? Máte podezření, že jste měla styk s HIV pozitivním partnerem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2503
12.2.20 20:27

Všichni jsme jen lidi, splést se může každý. Test Na HIV se stejně doporučuje opakovat pokud si testovala brzo po rizikovem styku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 20:29

Testovala jsem po dvou letech. Nevím, jestli měl HIV. Nepouzili jsme kondom. Teď mě dohnalo svědomí. Ano negativni.

• Nahlásit
  • Citovat
2503
12.2.20 20:32
@Anonymní píše:
Testovala jsem po dvou letech. Nevím, jestli měl HIV. Nepouzili jsme kondom. Teď mě dohnalo svědomí. Ano negativni.

Tak to bude urcite v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
12.2.20 20:32

Věřím tomu, že v laboratoři jsou pečliví. Samozřejmě ale nelze nikdy zaručit 100 % přesnost, to prostě nejde nikdy.
Snad vás může uklidnit, že HIV je hodně citlivý virus a tím i špatně přenosný. Navíc v ČR jsou HIV pozitivní pacienti většinou zaléčeni tak, tak že v jejich tělních tekutinách je viru jen velmi málo. Osobně to vidím tak, že jsou větší strašáci než HIV.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 20:36

Víte, já si prvně udělala domácí test..že steru dásní.. byl negativni, jenže pak jsem si udělala ještě jeden a prvně jsem tam čárku druhou neviděla.. jenže když jsem se koukala tak tam byla hrozně slabá, na zazloutlem pozadí.. šla vidět jen když jsem to srovnala s tím prvním testem kde pozadí bylo sněhové jak na tehotenskem testů.. a prostě nedám ruku do ohně za to že ta čárka tam nebyla a pak se zobrazila.. prostě už nevím.. prý je ten test dost spolehlivý..a sama nechápu že by první vyšel negativně a pak pozitivně..a ještě takhle slabé po takové době od rizika.
A teď si jsem nejistá zas tou laborkou.. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
366
12.2.20 20:38

Tak si zajdi ještě na jeden test do jiné laborky, ať máš klid - lepší než abys na to myslela i jen občas. a pak si řekni, že pravděpodobnost, že by se třikrát stejně spletly různé laborky, je fakt mizivá;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1094
12.2.20 20:40
@Anonymní píše:
Víte, já si prvně udělala domácí test..že steru dásní.. byl negativni, jenže pak jsem si udělala ještě jeden a prvně jsem tam čárku druhou neviděla.. jenže když jsem se koukala tak tam byla hrozně slabá, na zazloutlem pozadí.. šla vidět jen když jsem to srovnala s tím prvním testem kde pozadí bylo sněhové jak na tehotenskem testů.. a prostě nedám ruku do ohně za to že ta čárka tam nebyla a pak se zobrazila.. prostě už nevím.. prý je ten test dost spolehlivý..a sama nechápu že by první vyšel negativně a pak pozitivně..a ještě takhle slabé po takové době od rizika.
A teď si jsem nejistá zas tou laborkou.. :oops:

Takze ano, je to negativni. Bud v klidu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 20:47

Proč mi teda prosvítá ta druhá čárka na tom jednom domácím? A to pozadí je do zluta? Co si obecně myslíte o téhle domácích testech na hiv? Zkoušely jste?

• Nahlásit
  • Citovat
1094
12.2.20 20:50
@Anonymní píše:
Proč mi teda prosvítá ta druhá čárka na tom jednom domácím? A to pozadí je do zluta? Co si obecně myslíte o téhle domácích testech na hiv? Zkoušely jste?

Ne, nikdy, nastesti. Pokud bys byla pozitivni, tak po 2 letech by tam byla dalnice, ne „duch“.. jestli mas pochybnosti, nech se testovat jeste v jine laborce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 21:22

A hlavně by to muselo být přece na všech domácích testech? :nevim: furt si říkám, že ta laboratoř přece musí dát pozor když je to test na nevylecitelnou nemoc.. Ale nějak mi to nedá pokoj furt..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama