Labrador venku nebo doma?

2.12.10 18:38

Labrador venku nebo doma

Ahoj mám otázku,kdo máte nějakého retrievra kde ho máte?Máme 4letého labradora a je pořád venku,domů chodí jen na noc a to pouze v zimě,přes léto,jaro i pozim je venku i přes noc.Ptala jsem se doktorky a ta říkala,že ho můžu nechat venku ale od začátku aby si stihl udělat srst.Tu má a mmch. hrozně líná a to je to co mi děsně vadí.Hafany máme dva ještě jorka,myslíte,že ho můžu nechat venku i přes noc?Neumrzne mi chudák?Kdybych měla nějakou chodbu nebo tak tak to neřeším,ale on je v kuchyni a já jsem prostě na mrtvici z těch chlupů,mám dvě malé děti a až se mladší holka začne batolit tak z toho vyrostu.Udělala bych pro něj cokoliv na světě a v žádném případě mu nechci ublížit,proto se ptám,je to dobrý nebo špatný nápad,jaký máte názor.
Moc díky za ně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2.12.10 18:39

a proč nekoupíš zateplenou boudu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
2.12.10 18:43

Když na to není zvyklý, tak bych ho teď ve 4 letech rozhodně venku v mrze nenechávala. Náš pes taky pelichá, tak holt každý den luxuju, ale přece ho nenechám zmrznout?
Pokud není zvyklý spát v boudě, tak v ní spát nebude, ani když bude zateplená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2508
2.12.10 18:43

My mame labradora, taky ma obdobi kdy lina tak proste luxuju opravdu kazdej den. Vim ze to je jen pes, ale ja bych ho v tomhle mrazu venku teda rozhodne nenechala. Oni se ty deti z tech chlupu taky nezblazni ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.10 18:44

On boudu má ale i zateplenou spí tam jen přes den večer je zvyklí ve verandě na sedačce :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1648
2.12.10 18:45

no vzhledem k tomu že má být až -20 C tak bych ho nechala na noc doma a přes den venku. Tu zimní srst by už měl dávno mít, když pobývá přes den venku, teda alespoň ten náš potvorák už má a kočky taky, ale v -20 ti bych teda nenechala stačí, že by se nastydli močák a vyjde to dráž, než přejetz dlažbu 2× denně vysavačem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15055
2.12.10 18:48

segra má labradorku a mají venku v boudě,jen přihodí deku a žádný problém neměla.....jen když čekala štěňata tak jí dávali do garáže

Příspěvek upraven 02.12.10 v 18:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.10 18:48
Lowel píše:
no vzhledem k tomu že má být až -20 C tak bych ho nechala na noc doma a přes den venku. Tu zimní srst by už měl dávno mít, když pobývá přes den venku, teda alespoň ten náš potvorák už má a kočky taky, ale v -20 ti bych teda nenechala stačí, že by se nastydli močák a vyjde to dráž, než přejetz dlažbu 2× denně vysavačem :think:

jj psala jsem,srst už má a teda o elektriku mi fakt nejde :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1648
2.12.10 18:53

já vím tady jde o to, aby se nedobíval domů ne? Ale ty mrazy by mi dělaly teda starosti, nám veterinář řekl chránit klouby a když je -15 je to ještě ok , ale -20 přinejmenším do garáže. Po tom co nám u meďáka vzteky rozhryzl dvě pneumatiky, volíme raději teplo chodby, tam si může gauner dělat s kočkama co libo, i když u jedné mám taky pocit, že je nastydlá, včera mi načůrala do boty :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7725
2.12.10 18:55

No labrador není plemeno, které by mělo být celodenně na zahradě bez majitele. Takže za mě vevnitř. Určitě ho nenechávej půl dne venku a půl dne vevnitř. To je pro psa skoro ta nejhorší situace .
Bude muset víckrát denně vysávat, ale neboj, dětem nějaké ty chlupy neuškodí. Pokud nejsou alergici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8273
2.12.10 19:00

Máme labradora-má vyteplenou boudu.Když jsou mrazy do -5 až -8 st.je venku.Když je větší mráz,dáváme jí do sklepa.Doma by celý den nevydržela, a přechody z tepla do zimy mě přijdou náročný.A sklep je něco mezi teplem a zimou.Má tam svůj pelíšek a je moc spokojená.Ve sklepě je přes noc,ráno chce ven,proběhnout a do boudy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
2.12.10 19:03

nejhorsi pro zdravi psa je to ze pres den je mrazu venku a na noc ho vezmes domu do vyhraty mistnosti na 22…s tak velkyma teplotnima vykyvama se organicmus psa spatne srovnava…proto ti mozna taky lina vic nez by mel…ma v tom zmatek. ja beru na noc psi taky dovnitr ale jen na verandu kde je v noci cca do 5 stupnu. ale pokavad neni zvyklej tak zrovna ted kdyz ma byt -20 pres noc bych byla opatrna…chce to boudu aspon

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.10 19:14

Díky moc za názory,takže si ho nechám jako každý rok doma :lol: .Já vím,že děti se nezblázní nejsem úzkostlivá matka ale já z toho šílím,protože on mi chrápe v kuchyni a je úžasné obědvat a ze stolu smetávat chlupy,vyčesávám denně stejně jako vysávám i vytírám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15020
2.12.10 19:22

My máme téměř 9 letou psí dámu - Labradorku, kterou už taky nechávám přes zimu doma na verandě. Máme ji docela chladnou, tak mi to starosti nedělá.
Od jara až do podzimu je venku v boudě, ale po prodělaném zápalu plic už to v zimě neriskujem. Jinak přes den pouštím na střídačku - pár hodin venku, pár hodin doma. Je to náročnější na úklid, ale hafan je po zdravotní stránce v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8114
2.12.10 19:45

Ahojky, máme labradora a černou retrívřici… jsou celoročně venku i v noci v zimě bývali… ale máme zlého souseda, co vyhrožoval, že jim něco udělá, tak je na noc zavíráme do chodby do domu. Jinak vloni ještě byli venku-mají dvojitou boudu zateplenou polystyrenem s kobercem na vchodu-aby netáhlo. A jen když teploty klesaly k minus 15 a víc, tak jsme je dávali do garáže. Teď má fenka štěňátka a když ji od nich pustíme ven, tak lítá jak splašená a užívá sněhu :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama