Jaká psí rasa?

12141
22.11.10 14:27

Jaká psí rasa?

Ahoj lidi, poraďte prosím:

Jakého psa - hlídače, obránce, by jste zvolili k dětem?

Stalo se, že minulý týden nám umřela fena NO. Druhá (kříženec NO a něčeho, 10 let) utekla a třetí fenka - malý kříženec, paskvil nás neuhlídá. Je strašně bojácná, zloděje by dotáhla až do baráku :-) .

Tak se stalo, že pokud se ztracená fena nenajde, budeme muset sehnat pořádného hlídače. A teď k jádru:

Manžel chce zarytě rotvajlera. Já se toho podvědomě bojím (i když vím, že když se pes vycvičí, domácímu neublíží, ať je to co je to.).
http://cs.wikipedia.org/wiki/Rotvajler

Já jsem si našla někde i inzerát, že někdo dává pryč štěňata kříženečky německého ovčáka a malamuta http://cs.wikipedia.org/…3%BD_malamut.

Co by jste volili za psa? Beru samozřejmě v potaz to, že pořádný výcvik chce každé plemeno, ať je to RTV nebo jezevčík. Cvičit budu já, manžel na to nemá nerv a nikdy to nedělal. Tak co? Co mi radíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12980
22.11.10 14:33

Zdravím Radú :mavam:
Jako naprostý laik a nepejskař se děsím rotvajlera i
když ho vidím jen na obrázku.. :oops: :zed:

Takže cokoli jen né toto :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12982
22.11.10 14:34

Ahoj, rozhodně bych se rozhodovala podle toho, jaké máš zkušenosti s výcvikem, mě osobně se rtw líbí, ale nevybrali jsme si ho jen proto, že podvědomě tuším, že bych takového psa jako začátečník nezvládla :nevim: Ale třeba toho křížence NO a malamuta bych se určitě nebála … jestliže máte zkušenosti s NO, neměnila bych, ideální hlídač a rodinný společník :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3040
22.11.10 14:42

radú - a chceš, aby případného zloděje jen vyděsil nebo aby mu šel rovnou po krku?
Pokud máš zkušenosti s výcvikem, tak bych se rtv nebála. je na něj potřeba hodně pevná ruka, ale pokud už víš, co to obnáší - o to je to jednodušší. Známý ho mají. Do baráku a na zahradu nepustí ani myš. Bohužel má ale tendence neustále zvyklávat autoritu, takže zkouší, co si může dovolit. Je to fena a má 2,5 roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
22.11.10 14:42

Co Labradorský retrívr ?Je to úžasný pes k dětem i lidem celkově.A když se vycvičí,tak je hlídač bezvadnej.Takovej pes pro všechno :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
22.11.10 14:44

Naše příbuzná už má nekolikátého bullteriéra -dobrej hlídač ,chytrej ,k domácím mazlíček u cizích budí respekt .
Jo rotvajlera nebo pitbulla bych se už bála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5328
22.11.10 14:44

Ahoj, píšeš, že se rotvíka podvědomě bojíš a zároveň, že výcvik by byl na Tobě :). Tudíž bych řekla, rotvíka určo ne… máte zkušenosti s NO, takže bych asi šla do toho kříženečka. i když malamuti jsou prej taky hodně svý. Jukla bych i na útulky, mám pocit, že tam bejvaj často NO, do tří měsíců pobytu v útulku jsou prý psi psychicky v pořádku :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14535
22.11.10 14:45

Ahoj, to je dost těžké poradit. Za prvé záleží na tom jak dobře si na tom s výcvikem a jak moc má tvůj manžel před psi respekt, když je nechce cvičit. Ras typu rotvajler atd, bych se docela bála, musíš mít u nich respekt. Naši mají Cane corso křížené s brazilskou filou a respekt má jen u táty a manžela, mě vcelku toleruje, ale ostatní maj smůlu. Navíc oddělit takového psa při rvačce od druhého, je skoro nemožné. Také záleží na tom, co máte rádi. My měli německého ovčáka, velkého knírače( má svou hlavu, ale hlídá dobře), ruského teriéra (super, hlavně pro děti), německého o. kříženého s briardem (nej, super hlídač, ochotný se učit a pracovat).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3040
janet9 píše:
Co Labradorský retrívr ?Je to úžasný pes k dětem i lidem celkově.A když se vycvičí,tak je hlídač bezvadnej.Takovej pes pro všechno :palec:

No, jo, jenomže zloději jsou inteligentnější a moc dobře už ví, že labrouš sice štěká, ale málokdy kousne. A upřímně - většina se nechá utáhnout na kus párku.
Na hlídání to chce fakt rasu, které se zloději bojí. Pořád asi vede vlčák, ale rtv, staford, pitbull atd se také pořizují stále častěji.
Ale do toho já bych nešla, protože nemám pevnou ruku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905

Mimochodem,já co jsem poznala pár Malamutů,tak to jsou hrozný „paka“.Čistě Německý ovčák je taky dobrý plemeno :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3621
22.11.10 14:47

Je to těžký, myslím, že nejvíc záleží na výchově a taky na povaze psa. Protože my měli 10 let fenku Pitbulla a ta byla k dětem úžasná, nechala si líbit všechno, ale stejně bych ji někomu nedoporučila, protože bohužel tito psi mají blbou pověst :o( Což je škoda, ale chápu to. tak jsem ovlivnění názory druhých.
Taky bych chtěla pořídit k mojí máme psa, ona psa chce a já zas chci, aby měl Mareček u ní nějakého mazlíka.
Hlídací pes-no k dětem jsou skvělý prý labradoři, ale do jaké míry je hlídací nevím. Rozhodně když zaštěká, tak zloděj pozná, že se nejedná o malého psa.
Tak asi záleží, jestli by měl být v bytě nebo hlídat na zahradě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25324
22.11.10 14:47

ahoj,kdybych měla zahrádku,pořídila bych Labradora.Zlatého.Miluju tuhle rasu.Do lesa máme kousek.Ale rotvajlera bych nepořizovala,a už vůbec ne k dětem,rupne mu v hlavě,dítě ho pošťouchne a je to.Je tedy fakt,že dobrácký labouš by asi velký obránce nebyl :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6270
22.11.10 14:48

Ahojky, my taky hledali psa hlídače k baráčku, aby byl i vhodný k dětem. Rotvík je úplně úžasný nádherný pes, ale vzhledem k naší nezkušenosti s vycvikem jsme to zamítli.
Nakonec máme křížence matka Německý ovčák, táta Maremarsko- ambruzzský pastevecký pes - fenku, teď bude mít 7.m, má 35kg a k baráku nám nikoho nepustí,nevím jestli je ostrá po mamě nebo po tatovi, ale jinak s náma je strašně hodná, a na křížence je moc krásná. Cvičit jí cvičíme, základní povely už umí. :nevim:
Takže za mě bych do dalšího křížence klidně šla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3040
22.11.10 14:49

radú - a co ridbeck (sakra, nevím, jak se to píše). Je výborný na výcvik, hodný k dětem, psi mají mohutnou postavu, skvělý hlídači.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.10 14:57

Boxera. K dětem a známým úžasnej, přitom při obraně tvrdej. A i vizáží odradí.
Ale ten kříženec malamuta a ovčáka je taky fajn :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama