Laparoskopické odstranění cyst

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dechtire
Povídálka 23 příspěvků 02.03.18 15:59
Laparoskopické odstranění cyst

Ahoj,
za 3 týdny mě čeká laparoskopické odstranění endometriozy a 2 velkých cyst na vaječnících. Odpovědi na většinu otázek se mi podařilo vygooglit, ale jedna zůstává stále nezodpovězená. Nikdy jsem na žádné operaci nebyla, nikdy jsem neměla narkózu, a tak si nedovedu moc představit jak dlouho trvá, než se člověk po operaci vzpamatuje a jak dlouho trvá, než je možné se po laparoskopickém zákroku vrátit zpátky k běžné fyzické aktivitě (vč. sexu).
Budu ráda, pokud se se mnou rozdělíte o své zkušenosti.

Reklama

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 41413 příspěvků 02.03.18 16:06

V předklonu jsem chodila pár hodin po operaci. Rovně, ale s bolestma jsem chodila pár dní po operaci. S úsměvem na pracovní pohovor jsem dorazila týden po operaci. Zatancovat jsem si poprvé šla tři týdny po operaci, ale ještě jsem to na sobě cítila a dost jsem se šetřila. Naplno jsem tancovala a fungovala bez přemýšlení tak šest týdnů po operaci. Sex ani nevím, ten jsem neplánovala, prostě když jsem se cítila :) Byla jsem tehdy na rodičáku, ale chodit do práce, tak běžnou nenamáhavou kancelářskou bych zkusila po tom týdnu.

lachtanice86
Kelišová 5262 příspěvků 02.03.18 16:29

@Dechtire loni jsem měla 2laparky cyst s krví. Co se sexu týče bylo mi doporučeno dodržet 6ti neděli. Po operaci jsem se probrala po cca 5minutach na dospavacim pokoji. Ale ta jedna laparka trvala přes 3hodiny, chodit jsem začala až druhý den a měla jsem drén tak to bylo trochu nepříjemné. Do práce jsem šla po 3tydnech od zákroku. Ale já měla ještě v nemocnici nějaké komplikace. Ten třetí týden po zákroku už jsem byla fit. Ale na běhání nebo třeba plavání to fakt nebylo. Ale každý to má jinak.

Apaji
Kelišová 5096 příspěvků 02.03.18 18:23

Byla jsem na odstranění obou vejcovodů a IUD - zákrok trval 15 minut. Na sál jsem šla kolem 10 hod. na JIP jsem byla při plném vědomí kolem 13:30 (mezitím se člověk různě budí, zase usíná). Odpoledne jsem si ještě několikrát zdřímla. Mezitím si četla a popíjela bylinkový čajík, který nám vařili na požádání. Bolest byla taková, jakoby modřina, nebo jako kdyby mě někdo kopl do břicha. Nic ostrého, nebo řezavého (to císař by oproti tomu příšerný). Dostala jsem odpoledne do kanyly něco proti bolesti. Večer jsem šla do sprchy, rovně, bez větších bolesti a sprcha byla moc příjemná.

Na noc už jsem si ani nenechala dát nic od bolesti, ale ráno jsem přijala, protože už jsem se cítila trochu více „zhmožděně“. Jakmile začaly odcházet větry, dostala jsem rohlík a jela jsem na pokoj.

Měla jsem drobnou komplikaci - rozkrvácela se mi jizva v pupíku, ale to díky clexane. Je to teď strašná móda a já pokaždé valím z operačních ran, vaginálně, a to i v minimální dávce. Na pokoji už jsem normálně chodila, zašla si i do parku…Jen na vstávání bylo břicho citlivé - raději jsem vstávala přes bok.

Po zákroku jsem chvíli špinila, přestalo to, jakmile jsem se dostala domů a nikdo do mě nepíchal ten zasr…clexane. Sex jsem mohla mít okamžitě po přestání špinění. Stehy byly samovypadávací - trvalo to zhruba 3 týdny, než mi začaly zůstávat v ruce při mytí.

Jizvy jsem si dezinfikovala, pupek peroxidem. Po zahojení si jizvy mažu vepřovým sádlem s konopím. V podbřišku už ani nejsou vidět, na pupku jo, ale mi se jizvy hojí hůře. Kamarádka si hned doma vrazila do pupku piercing a za chvíli nebylo nic vidět.

Dechtire
Povídálka 23 příspěvků 02.03.18 21:38

Moc děkuji za odpovědi.
Dodává mi odvahu, že to všechny bere „jakoby nic“, tak snad to u mě bude v pohodě a taky mi budou stačit na rekonvalescenci jen 3 týdny.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Umělecká sebevražda, nebo promyšlený tah? Issa chystá duet se Štikovou!

Okurkovou sezonu po karlovarském festivalu rozčeří vydařená taškařice. Sámer... číst dále >

Idioti, vydělávám více než vy a chlastám za vaše peníze! Bosák se opřel do kritiků

Jaromír Bosák je hvězda České televize a pravděpodobně nejoblíbenější... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama