Reklama

Laparoskopie cysty - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

IRESEK
Povídálka 28 příspěvků 02.03.18 14:24
Laparoskopie cysty - zkušenosti

Holky, moc prosím o vaše zkušeností s laparoskopickým odstraněním cysty. Mám cystu už skoro dva roky, dr. ji sleduje a prý jě pořád stejná. Teď mi dělali i krevní testy a vše je ok ale doktor tomu chce dát už jen dva měsíce a pak by prý měla jít ven. Mám z toho docela obavy. Tak nějak si říkám že když je tam tak dlouho tak by tam mohla být dál ale zase vím že jhe to něco cizího co do těla nepatří. Taky nevím čím je vlastně naplněná. Doktor si není jistý.
Jde mi o zkušenosti s průběhem operace, délkou hospitalizace, stavu po operaci (kdy jste byly fit) atd.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.18 14:40

Mela jsem cystu naplnenou krvi, v nemocnici jsem byla 4 dny a doma pak tyden, pak jsem jela hned na dovolenou

mmarket
Kelišová 6399 příspěvků 02.03.18 14:47

4 dny v nemocnici, Laparoskopie v pohodě, rychlé zotavení a pak rychlé otěhotnění :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

taky jsem se toho bála, ale opravdu to bylo v pohodě :palec:

Pedrrita
Zasloužilá kecalka 974 příspěvků 02.03.18 14:53

Ahoj, na laparoskopii cysty jsem byla už 2× Poprvé byla na levém vaječníku, odstranili to laparoskopicky a nakonec se z toho vyklubal nějaký hraničně zhoubný tumor. za tři rofky se mi to udělala znovu a to už vzali celý vaječník velkou operací. teď se mi v listopadu 2017 udělala obyčejná (doufám, na výsledky histologie teprve čekám) cysta na pravém vaječníku, tu mi před 2 týdny zase odstranili laparoskopicky. U laparky je průběh jednoduchý, jeden den nástup do nemocnice (ráno se nasnídej, pak už nic nedostaneš, jen klystýr :-)), druhý den výkon, jsou to jen 3 dirky do břicha, já měla na každém 1 steh. Já už pár hodin po narkóze normálně chodila, ani jsem neměla žádné bolesti, ale to bude záležet na tom, jak dobře budeš snášet narkózu atd, to je individuální. No a za další dna dny domů, takže ve čtvrtek jsem nastoupila a v neděli už si mě vezl manžel domů a fungovala jsem úlně normálně. To je samozřejmě v případě, že nejsou komplikace a možná taky nemocnici od nemocnice. Já byla v Motole, tam jsou skvělí. Chce to potom se trochu šetřit, určitě nic netahat, nedělat nic, co by namáhalo břicho, jak dlouho, to Ti řeknou buď přímo při propouštění, nebo pak Tvůj gynekolog při kontrole.
Obavy a nervozitu naprosto chápu, tomu nejde poručit, ale laparoskopie není tak hrozná.
Hodně štěstí :kytka:

lachtanice86
Kelišová 5723 příspěvků 02.03.18 15:11

Na laparce loni 2×. Cysty s krvi na vajecnicich. Jedná měla 9×7,5cm. Nástup byl v pondělí ve dvě odpoledne, klystyr v pondělí podvečer. V pondeli vecer injekce do bricha na srážení krve. Už bez jídla. Úterý ráno v 6 budicek, měření teploty, vážení, bez jídla a bez pití, vizita, oblbovaci prášky, injekce, natažení punčochacu. Na sál mě vezli ve 13 hodin. Čekala jsem dlouho, nějaký akutní případ. Na dospavacim pokoji jsem se probudila po 16 hodine. Operaci jsem měla dlouhou 3 hodiny, odstranovali srůsty, byla potvrzena endometrioza. Po probuzeni jsem mela drén. A konecne jsem se mohla napít, ale jen par loků. Celé odpoledne a večer jsem spala. K večeři suchy rohlík. Před spánkem měření teploty, prášek na spaní a další injekce do břicha. Ve středu ráno snidane, měření teploty, vizita. Už relativně ok, musela jsem chodit. Večer se objevila velká horečka, antibiotika na sražení jsem dostala do kapacky v ruce. Ve čtvrtek odpoledne vytazeni drénu z břicha. Teplota už se neobjevila, v pátek ve 12 jsem byla propuštěna. Doma jsem byla ještě 3tydny. Ale jen proto že když jsem měla jít na kontrolu po 14dnech dostala jsem ms.

ugluk
Hvězda diskuse 42182 příspěvků 02.03.18 15:20

Pokud si doktor není jistý, co je to za cystu a za dva roky se nehnula, nechala bych ji odstranit. Jinak já nastoupila jeden den ráno, za tři hodiny operace a druhý den tradá domů, a to mi brali celý vaječník. Ale popravdě bych to takhle narychlo nedoporučovala, pokud doma nemáš zázemí a servis, že by kolem tebe mohli skákat, já byla ještě další dva-tři dny hodně vyřízená a zcela OK jsem se cítila tak za 14 dní. Ale už tak týden od operace jsem dokázala celkem normálně fungovat.

happiest
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 02.03.18 15:23

Kolem 21 prvniho roku jsem mela cystu na vajecniku, doktorka ji nejdriv sledovala, pak zacala rust a kdyz uz mela kolem 5 cm, poslala me do nemocnice na laparo (prvni operace v zivote). Nastup jedno odpoledne predem, nalacno, pak uz jsem dostala jen cisty vyvar. Pred operaci se delal klystyr (to odpo predem), rano pro me prijeli a cca za 2h jsem byla na pokoji? To presne nevim. Mam 4 male jizvicky - v pobrisku 3 a v pupiku jednu. 4 den po operaci jsem sla domu. Pak to tak dalsi 2 tydny pobolivalo, vzpominam ze cesta autem domu na kazdem vymolu byla zazitek, ale jinak v pohode.
Myslim ze je lepsi ji vyndat, zkontrolovat s doufat, ze se dalsi neobjevi. Ale kamaradka sestricka rikala ze snad existuje i nejaka injekce po ktere by se cysta mela vstrebat.

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 02.03.18 18:57

Já jsem si cystu v těle nosila 3 roky a pak doktorka taky rozhodla, že je načase ji vyndat - navíc už mě častěji bolelo břicho a ke konci se začala mírně zvětšovat. V nemocnici jsem byla asi 5 dní, strašně jsem se bála (hlavně narkózy), ale super, pak jsem si nadávala, že jsem tak dlouho s operací váhala. Nastupovala jsem dopoledne, sestra mi udělala klystýr, už mi nic nedali jíst, od půlnoci pak ani pít. Ráno jsem dostala Dormicum (nezabralo) a kolem poledne na sál. Pamatuji si jako poslední nasazování kyslíkové masky. Pak jsem byla ještě celý den a noc na monitoru, měla drén v břiše. Druhý den po operaci mi drén vytáhli a za další 2 dny jsem šla domů. Pohoda.

Hanule82
Nováček 5 příspěvků 14.03.18 10:12

Ahoj holky, mám možná takový divný dotaz, ale vážně by mě to zajímalo. Když jste šly do nemocnice kvůli laparoskopickému odstranění cysty na vaječníku, dělaly vám tam gynekologické vyšetření? Myslím jako na gyn. křesle? Nebo prostě jen utz přes břicho? Děkuji.

malá_holka
Závislačka 4985 příspěvků 14.03.18 10:41
@Hanule82 píše:
Ahoj holky, mám možná takový divný dotaz, ale vážně by mě to zajímalo. Když jste šly do nemocnice kvůli laparoskopickému odstranění cysty na vaječníku, dělaly vám tam gynekologické vyšetření? Myslím jako na gyn. křesle? Nebo prostě jen utz přes břicho? Děkuji.

jojo na předpříjmu sono a když se rozhodovalo o operaci, tak jsem tam byla na normální prohlídce. Mají to tam tak zavedený, že kdo jde k nim na laparo, nejdřív si ho prohlídne primář. Ale to sono mi teda přišlo dost zbytečný, nevím no. Dělali ho teda všem.

Hanule82
Nováček 5 příspěvků 14.03.18 11:52
@malá_holka píše:
jojo na předpříjmu sono a když se rozhodovalo o operaci, tak jsem tam byla na normální prohlídce. Mají to tam tak zavedený, že kdo jde k nim na laparo, nejdřív si ho prohlídne primář. Ale to sono mi teda přišlo dost zbytečný, nevím no. Dělali ho teda všem.

Aha tak přesně tohle jsem nechtěla slyšet :? i když asi je logické, že si udělají vlastní prohlídku. Ale moc děkuji za odpověď :)

malá_holka
Závislačka 4985 příspěvků 14.03.18 14:42
@Hanule82 píše:
Aha tak přesně tohle jsem nechtěla slyšet :? i když asi je logické, že si udělají vlastní prohlídku. Ale moc děkuji za odpověď :)

máš pravdu, ono je to asi lepší, mě to odůvodnili tím, že kdyby ta cysta zmizela, bylo by zbytečný řezat. Neboj se toho, zvládneš to :palec:

Hanule82
Nováček 5 příspěvků 14.03.18 14:59
@malá_holka píše:
máš pravdu, ono je to asi lepší, mě to odůvodnili tím, že kdyby ta cysta zmizela, bylo by zbytečný řezat. Neboj se toho, zvládneš to :palec:

Jako ultrazvuk je v pohodě, já jen nechci tu klasickou prohlídku jinde, než u své doktorky, to mě děsí. Každopádně děkuji za podporu :)

malá_holka
Závislačka 4985 příspěvků 14.03.18 15:32
@Hanule82 píše:
Jako ultrazvuk je v pohodě, já jen nechci tu klasickou prohlídku jinde, než u své doktorky, to mě děsí. Každopádně děkuji za podporu :)

musíš jim říci ať jsou opatrní, to říkam vždycky já :lol: a pokud by tě prohližel chlap, tak ti jsou z mojí zkušenosti mnohem jemnější.

Hanule82
Nováček 5 příspěvků 14.03.18 15:41
@malá_holka píše:
musíš jim říci ať jsou opatrní, to říkam vždycky já :lol: a pokud by tě prohližel chlap, tak ti jsou z mojí zkušenosti mnohem jemnější.

No jde o to, že už nejsem nejmladší, ale s nikým jsem nespala, už u své doktorky je mi vždycky trapně :roll: jsem poměrně citlivý jedinec, takže úplně nechci mít nálepku staré panny někde v nemocnici na oddělení na gyndě, tak vymýšlím, jak se tomu vyhnout…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama