Laringitida

3802
1.10.09 13:39

Laringitida

Ahojky Maminky,

netusite, jestli je nakazliva laringitida? Kamaradcina holcicka je s ni ode dneska v nemocnici. Vidame se s nimi kazdy den, tak abych vedela, jak moc se bat, ze ji muze maly take dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24896
1.10.09 13:49

Libča na ní trpí, ptala jsem dr. kvůli malé a řekla ANO je nakažlivá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
1.10.09 13:50

jo zapoměla jsem napsat, že při přímém kontaktu…
doslava mi dr. řekla, aby se nepusinkovali a tak, a já často mít ruce, ale to je klasika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
1.10.09 14:00

Tak zatim se jeste nelibaji, ale Stepi je docela mazel, tak kazdou chvilku musi svou lasku obejmout.
Tak snad se nam to vyhne.
Diky za reakci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
1.10.09 14:04

ahoj,
tahle diskuze už tu byla, zkus pohledat, třeba se dozvíš víc… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2319
2.10.09 08:59

Tak ted jste me pekne vystrasily, neb starsi dcera ma zrovna slabou laringitidu a co chvili se tuli ke sve 5tydenni sestricce. Ale MUDra vcera nic takoveho manzelovi nerikala, ze by to mohlo byt nakazlive.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.10.09 13:10

Zdravím, syn jí má taky, naštěstí jsme to podchytili včas. Trpívám na to, tak jsem příznaky podchytila v začátku.
Laryngitida je nakažlivá stejně jako kterákoliv viróza horních cest dýchacích. Jedná se nejčastěji o virový zánět hrtanu, ale může přejít i v bakteriální. Jde o klasickou infekci horních cest dýchacích, která často postihuje i jiné oddíly dýchacího systému. V dětském věku může být velice nebezpečná a zrádná (i já jsem s tím párkrát zkončila na pohotovosti).
Dej si pozor, syn neměl ani rýmu, úplně bez známek infekce a z ničeho nic měl zastřený hlas, chraptěl, a párkrát štěkavě zakašlal. Hned jsem naklusala k naší lékařce a ta nás odeslala na ORL, kde to potvrdil.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
644
3.10.09 12:29

Tuhle nemoc znám veeeelmi blízce - já jí mám několikrát do roka. Je to hrozně nepříjemný. A je to nakažlivý :x

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
krakatica
9.9.10 12:10

laringitida

každý,kdo trpí opakovanými laringitidami,by měl mít doma čípky Rectodelt a při příznacích ihned zavést mám s tím dost zkušeností syn na to trpěl několikrát jsme volali záchranku a bohužel tím trpí i 1.5roční dcera během půl roku už podruhé takže nás lékařka vybavila již zminovanými čípky je také pravda,že nemoc přichází z ničeho nic a o to je záludnější,ale syn ji měl i v létě,ale častěji v podzimních a zimních měsících

• Nahlásit
  • Citovat
2190
27.5.18 11:45

Pěkný den. Dnes v noci se mi syn vzbudil se štěkotem, špatně se mu dýchalo. Podle dřívějších rad mé dr jsem ho dala k oknu, dala jsem mu napít a půlku dith. Po chvilce se mu udělalo lépe i když dýchal se sýpáním. Před chvilkou jsem přijela z pohotovosti, kde doktor ospalecky vylezl, celou dobu se mi tlemil do xichtu stylem ty jsi neschopa a řekl, že jsem vlastně všechno udělala špatně, že jsem měla okamžitě volat záchranku, že to byl záchvat laringitidy. Poslechl ho, podíval se mu do krku a řekl že mu nic není, že kašel nemá 8o Malej při zakašlaní zní jak cirgula upozorňuji. Nedal nám nic. Vzal si 140 korun, a poslal nás domů. Ani kortikoidový čípek, který jak jsem se dočetla účinně pomáhá na ten otok toho hrtanu. Proč sem vlastně píšu. Přijela jsem domů vyklepaná s pocitem absolutní neschopnosti a začala jsem pročítat zkušenosti ostatních maminek a pod. Udělala jsem všechno jak mělo být. Že jsem nezavolala sanitku si budu vyčítat snad pořád, ale já myslela, že takhle se to má dělat. Co myslíte vy, mám kluka vzít jinam k dr? Je neděle, takže opět do jiného města na pohotovost. Protože pokud laringitidu má, může se to v noci opakovat a já nemám ani první pomoc v podobě toho čípku :,( co by jste dělaly vy? Jsem nehorázně nasr**á..teď tu vedle mě stojí a mluví chrapotem..co teď..jo malýmu jsou 4 pryč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3467
27.5.18 12:02

@Terrinka93 no já teda nevím, ale určitě není potřeba volat pokaždé záchranku. U nás záchvat probíhá tak, že se syn opravdu dusí a nemůže pořádně dýchat. Jinak dávat k oknu sice ano, ale v zimě, kdy pomůže chladný vzduch. V létě je to k ničemu a dítěti to nepomůže. Při záchvatu v létě je potřeba otevřít mrazák a nechat dítě u mrazáku, aby mohlo popadnout dech a a začalo normálně dýchat. Zvládli jste to v pohodě sami a já osobně už ani po záchvatu k lékaři nejezdím. Stejně většinou zpětně nic nedá. Jinak, co já mám zkušenosti a i ostatní maminky to mají hodně podobné, tak záchvat se většinou už neopakuje. Dávat něco na kašel a nechat malého odpočinout. K jinému doktorovi není potřeba jezdit. Dopadne to stejně jako u prvního. Pokud se to opakuje častěji, tak doporučuji domluvit se s praktickou ať vám dá na doma kortikojdový čípek a případně Ventolin, aby jste měla doma pohotovostní léky. Pokud to zvládnete doma, tak už není pak potřeba nikam jezdit. Většinou je to rychle dobré. Takže dávejte jen léky na kašel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
371
27.5.18 12:06

Udělala jsi všechno správně. Pokud Dithiaden a studený vzduch zabral a malý mohl dýchat, tak nevidím problém.
Pokud stále dráždivě kašle, dej nějaké antitusikum (nevím, co máš - stoptussin, ditustat, levopront…v pohotovostní lékárně určitě něco seženeš.)
Večer určitě znovu Dithiaden před spaním + pořádně vyvětrat místnost, polštář pod matraci, aby měl zvýšenou polohu a zvlhčit vzduch.
Na krk můžeš dát i priesnitzův obklad.

Jinak zrovna nedávno jsme to řešili tady: https://www.emimino.cz/…tech-317538/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2190
27.5.18 14:22

@zejazeja @azalia moc děkuji za reakce. Dala jsem stoptusin, před spaním dám ten dithiaden a obklad dám též.. já se desim noci. Pokud se to bude opakovat tak vážně nevím, co udělat..taky se mi nechce hned volat sanita, ale po tom, jak mě vysokovali dneska mi připadá, že je to jediná možnost. No snad se to nestane, udělám pro to všechno co jste radily. Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
371
27.5.18 14:44

@Terrinka93 Neboj. Ono se to rádo ještě další noc opakuje, ale když jste to zvládli jednou, zvládnete to i podruhé - nebývá to horší. Pak už to většinou pokračuje jen kašlem.
Jak jsem psala, na noc ten dithiaden určitě dej a kdyby se s tím náhodou v noci zase vzbudil, dej ho klidně znova. Kdyby se Ti něco nezdálo nebo se třeba dusil víc, tak bez obav volej rychlou. Ale myslím, že to nebude nutné. Moje děti už měly laryngitid nepočítaně a vždy jsme to zvládli doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama