Kozni nemoc impetigo - znate nektera?

13498
30.9.09 21:08

Kozni nemoc impetigo - znate nektera?

Ahoj holky
dnes mi napsala kamoska ze jeji maly se rano probudil a na obliceji mel neco jakoby rozlezleho a hnisaveho,ze si myslela ze to je opar ale na koznim ji mudra rekla ze to je impetigo.
No den predtim jsem byla s malou s nema venku a jeji maly uz mel cerveny nosik a mala od nej mela hracky ktera mela neustale v pusine.
Na netu jsem nasla ze je to velmi nakazlive hlavne mezi detmi-no tak mam radost.

Nevite nektera jaka je tam inkubacni doba toho vysevu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23860
30.9.09 21:30

Já to měla když jsem byla malá. Tu inkubační dobu si už nepamatuji, ale neboj, to není žádná těžká choroba. Kdyby to náááhodou chytla, tak od mudr dostane mastičku, ta moje smrděla jako Pangamin a do týdne to bylo pryč. Je fakt, že jsem 14 dnů kvůli tomu nechodila do školy, doktorka se asi bála abych nenakazila půl školy:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13498
30.9.09 21:32

no ja vim ze to neni nic tezkeho ale trefil by me slak kdyby se to male v obliceji udelalo.
rano zavolam detske a uvidim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35848
1.10.09 08:19

je to hnusne, ale vyleci se to do ztracena, neboj :-) kostej mel zase silene hnusne akne, pak sileny supiny, jsem se ho stydela ukazovat, a uz je zase hladouckej..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13498
1.10.09 09:06

Mala kolem tretiho mesice taky mela priserny akne ci co to bylo a pak se to vylecilo.
Jinak sestricka me uklidnila ze by to mala nemela chytnout tak budu doufat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
1.10.09 09:29

Syn mel Impetigo,rozlezle vsude,kozni nam predepisovala porad ruzne masticky,nic nezabiralo.Az skoncil v nemocnici na 14 dni.Injekce penicilinu a i v tabletach.Koupele v hypermanganu,mazat ted uz si nevzpomenu jmeno.Mel v tom streptokoka.Hnisalo mu vsechno.Fuj.A kdyz ho pustily,tak jeste asi pul roku se toho poradne nemohl zbavit,porad se mu delali nove a nove.Zmenily jsme kozni a ta mu nakonec pomohla.Dobra je mast endiaron.
Taky jsme museli mazat, kdyz to mel strasny kortikoidnima mastma.Nerada na to vzpominam.Byl to hnus.ALe v nemocnici nam vsichni rikali, ze je to hodne nakazlive,ale nikdo to nedostal od nej.A to ma mladsiho brachu,kterej vsechno chytal a strkal do pusy! Petra

• Citovat
  • Nahlásit
7584
1.10.09 15:18

Já mám s impetigem nepříjemnou zkušenost. Vítek to chytil ve 3 letech do rozjetýho ekzemu. Měl to všude, kde se poškrábal. Takže všude v ekxemu. V nose, v uších, na obličeji, zadku. Plakal a plakal. Strašně to škrábal. Povedlo se to pěkně přes vánoce a 25. prosince jsme mastili na pohotovost. Dostal nějakou mastičku. Antibiotikovou? Už je to skoro 2 roky, tak nevím.
Jo vzal si ve školce pečivo s ořechama- z toho ten ekzem( asi na dva papíry jsem psala, že ho nesmí :twisted: ) a v kombinaci s impetigem, úžožůžo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
13.10.09 12:07

Jestli mohu,my se právě s touto nemocí léčíme.Naše p. doktorka na:,–(ila okamžitě ATB. Je to silně nakažlivé,takže je malej ted na cca 10dní doma. Nesmí se to podcenit aby se boláky neroznesly po celém těle.Nás postihla i teplota a nevolnosti. Roznáší se to prý krví. Přes záděrky,popraskanou kůži atd.

Rychlému uzdravování zdar! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama