Střevní bakterie v pochvě u holčičky

4618
26.9.09 12:03

Střevní bakterie v pochvě u holčičky

Ahoj, před čtyřmi měsíci jsme objevili dceři (2,5 r.) zelenožlutý výtok z pochvy. Na dětské gynekologii byl proveden výtěr a zjištěna přítomnost střevních bakterií. Doktorka předepsala vaginální mast na zavádění, ale protože malá měla hysterický stavy, přešli jsme na celková ATB. Krátce po do léčení se objevilo nejdříve zarudnutí v okolí pochvy a pak opět výtok. Objevoval se třeba jen 1× týdně, sem tam kapka na kalhotkách. Po 3 měsících jsme opět vyrazili na dětskou gynekologii, opět výtěr a střevní bakterie, další ATB a nyní, týden po dobrání, opět zarudnutí. Bakterie se dcerce do pochvy dostaly nejspíš z konečníku - dlouho kakala jen do plíny. V posledních 4 měsících už ale chodí jen na nočník, prdelku jí důkladně čistím, takže si spíš myslím, že ATB úplně nezabírají a ty potvory přežívají. Návštěva gyndy je pro nás noční můrou, tak bych byla moc ráda za jakýkoli vaše rady, jak se toho zbavit. Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15320
26.9.09 12:09

Odborně neporadím, ale zkusila bych zajít k jinému doktorovi, i mezi doktory jsou ti, co umí a ti, co zas tak neumí a nevědí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35104
26.9.09 12:29

Já si teda myslím, že se bez zaváděcích léků nakonec neobejdete, tak bych doporučovala s holčičkou nacvičovat na panence, aby se nebála.

souhlasím s tebou, že to spíš stále přežívá.
nemyslím, že by se něco vyřešilo změnou lékaře, pokud to není vysloveně :,-(ista a pod..

dobré by bylo podpořit přirozenou vaginální mikroflóru, baštit hodně jogurty, koupit si nějaké laktobacily, třeba Lacidofil v kapslích (stojí asi stovku).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4618
26.9.09 12:32

To máš pravdu, co doktor to názor. Už se na to taky chystám, jenže jsme celkem maloměsto, takže není moc z čeho vybírat. Navíc co jsem i na netu četla, tak nejlepší je lokální léčba mastí nebo čípkama, což je u nás nemožný, dítě i my bysme nejspíš skončili v blázinci. Zkoušeli jsme to jednou a fakt jsem měla strach, jestli jsem jí něco neudělala, řev, krev a mast všude kolem, jen ne tam, kde by měla být. Teď zkoušíme i čínskou medicínu, to je taky lahůdka, ale chceme se toho zbavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4618
26.9.09 12:36

Pudlo, no právě, že si myslím, že všichni by stejně řekli, že lokální léčba. Mluvila jsem o tom i dr., že by to musela jedině zavádět ona, ale ta se na to netváří, když vidí, jak malá reaguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9237
26.9.09 12:39

Taky myslím, že bude asi účinější léčba zaváděním. (i když ten řev znám od starší dcery a nezávidím :? ) Možná i znova udělané kultivace a podrobnější rozbor by nebyl marný. :( Rozhodně doplnit přeléčením nějakými těmi dobrými bakteriemi. Lacidofil doporučuji cpu jej oběma dcerkám kdykoliv se mi zdá že nejsou úplně OK. :wink:

Výplachy jsou u vás asi taky nepředstavitelné tak co třeba po:,–(it do lavoru s troškou hypermanganu (slabounce růžové) nebo přírodněji desinfekční je myslím Řapík?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9237
26.9.09 12:47

inap Jako já vím co je to dceru jen tzv. nutit roztahovat (má synechii a pořád se jí to vrací), ale myslíš že bys to neukecala na svém příkladu, jako že to má jak maminka tampóny (já teda na svém příkladu a předvedení překecala Viki aby si pipinu nechala umýt a roztahnout - teď už teda roztahuje sama). :oops: :?
Jen sem tam musím já narušit tu tenoučnkou blanku teploměrem - natvrdo jí zaklekávám a hold je to s řevem, ale hýbat se mi teda nehýbe. Trauma s toho snad mít nebude - doufám že když to dělá maminka a né cizí tak to bere jako nutné zlo (tak jako braní ATB), ale ví že to být musí. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4618
26.9.09 12:48

IvaV, hypermangan jsem zatím nezkoušela, zas všude čtu, že ty sedací koupele nejsou dobrý, protože by se do tý pochvy mohla naopak nějaká ta bakterie dostat. Laktobacily dáváme.

Kdyby malá neměla takový hysteráky, tak je jasný, že bych s tou lokální léčbou neváhala. Teď má v sobě dvoje ATB úplně zbytečně a zanesený celý organismus :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4618
26.9.09 12:54

IvaV, u nás je problém, že ten aplikátor s mastí musíš zavést cca. 2 cm do pochvy. Mám problém se trefit, natož to správně zavést. Když jsme na gyndě, tak dvě ji držíme a doktorka vyšetřuje :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
26.9.09 13:01

Ahoj Inap, uz je Kristynka uplne bez plinek? Pokud ne, tak bych asi nejdriv vyresila toto. Moc drzim palce a myslim na Vas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
26.9.09 13:02

No já teda nevím, ale celková atb likvidují mikrofloru v pochvě, takže ji pak vesele kolonizují špatné bakterie. S každýma dalšíma celkovýma to bude jen horší a horší. Potřebovala by spíš odplísnit než zaplísnit. Takže zobat poctivě dlouhodobě laktobacily, podpořit něčím imunitu, nejlíp asi pít zelený ječmen - vyčistí střevo, dodá stopové prvky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
26.9.09 13:06

Inap a s manželem ji neudržíte? Nebo přizvat ještě babičku či dobrou kamarádku? Překousni řev a hysťák, pokud ji udržíte, je to krátké trápení, které ale pomůže. My dávali dcerce taky čípky, hrůza se trefit, strach, že nezavedu tam, kam mám, ale podrželi jsme ji a udělali to co nejrychleji a nejšetrněji zároveň, což se dělá dost blbě, ale zbavila se toho bez ATB. Na gyndě jsem se ujistila, kam přesně mám zavést. 8O Zní to blbě, ale člověk jak má strach, tak už si není jistý, že pozná, kam to dát… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9237
26.9.09 13:08

Inap - no já vím že to není sranda, já se taky trefuji dost špatně. Tak zkusím jen popsat jak zaklekávám - položím na záda, sednu si čelem k ní, roztáhnu nožky a svými koleny jí vlastně přimáčknu nohy roztažené jednou rukou chytím tělo aby ležela a druhou se trefuji - (ježiš to zní hrozně) zas si myslím (možná mylně) že lepší já, než cizí člověk v cizím prostředí. :? Kdysi jsem četla podobný popis v diskusi vedené o Synechii tak jsem tehdy při představě doktorů, skalpelů a já nevím čeho všeho to zkusila a nám to funguje.
Pak teda vysvětluji pořád dokola co a proč a že to nebolí. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4618
26.9.09 13:24

Kristy, už máme plenu jen na spaní.

No, musíme to případný zavádění nějak pořešit :? Asi by byly lepší ty čípky, co? S tím aplikátorem se stříkačkou se dost blbě manipuluje. Ach jo :? Na kontrolu jdeme za 14 dní, tak uvidíme.

Eviah, když jsme zaváděli, tak já byla v 9. měsíci, takže když jsme ji drželi s manželem, tak jsem měla dost strach i o sebe a mimčo. Řvala tak, že ráno měla popraskaný žilky kolem očí. Nejsem žádnej cíťa, ale třásla jsem se jak ratlík ještě půlhodiny poté :?

No a pak je taky problém, že dr. tvrdí, že ty celkový ATB to musely vyléčit a že se jí to tam zaneslo opakovaně, čemuž já nevěřím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9237
26.9.09 13:55

Inap - rozhodně čípky budou lepší (počítej ovšem se ztrátami). A řev se časem zmenšuje, alespoň u nás jo. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama